formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
İstanbul, cesur uçuş meraklılarının yer alacağı ve birbirinden eğlenceli şovlara ev sahibi olacak. 5incisi düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almak için hazır. Uçuş araçlarını hazırlayan etkinlik için hazırlayan 30 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayallerine kavuşmaya çalışacak. Pandemi sebebiyle Üç yıl aradan...
12.08.2022 14:04
Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar...
12.08.2022 10:31
F1 takımları, sözleşmesi biten ve kontrat yenileyen pilotlarını duyurmaya başlarken hangi pilot ne kadar süreli anlaşma yaptı? İşte tüm detaylar...
10.08.2022 13:00
Assetto Corsa Competizione'de düzenlenmiş olan ve Aperta Racing tarafından organize edilen Aperta Largo GT takımlar şampiyonasını sonuçlandı. Şampiyon takım ise Padok E-Spor takımı oldu.
09.08.2022 16:25

Oscar Piastri ve Kripto Para Etkisi! Alpine F1 Team Fan Token Şaşırttı!

Dün yapılan resmi açıklama ile Oscar Piastri’nin, Alpine F1 takımına 2023’de katılacağı duyurulmuştu. Ancak kısa süre içerisinde Oscar Piastri tarafından yalanlanan içerik takımın Fan Token’ına da etkili oldu. İşte detaylar…

Oscar Piastri ve Kripto Para Etkisi! Alpine F1 Team Fan Token Şaşırttı!
03.08.2022 15:33
0
A+
A-

Formula 1 dünyası, dün adeta mısırlarını patlatıp olan bitene izleme moduna çekildi. Alpine takımının Oscar Piastri ile yarışacağını duyurması ve hemen ardından Piastri’nin ise bunu yalanlayıp takımla önümüzde ki yıl yarışmayacağını açıklaması adeta magazinsel bir krize dönüştü. Ekonomik anlamda etkisi olur mu? derken takımın Fan Token projesinde ise işler tam tersine döndü.

Oscar Piastri Twitter Hesabından Yalanladı!

Oscar Piastri Duyuru
Oscar Piastri Duyuru

Genç yetenek Piastri, takımın ve resmi Formula 1 sayfasından yapılan açıklamanın hemen ardından resmi Twitter adresinden yalanlama mesajını yayınladı.

Mesajında: “Alpine F1’in benim anlaşmam olmadan bu öğleden sonra bir basın açıklaması yayınladığını ve gelecek yıl onlar için yarışacağımı anlıyorum. Bu yanlış ve Alpine ile 2023 yılı için sözleşme imzalamadım. Önümüzdeki yıl Alpine için yarışmayacağım.” dedi ve takımla yarışma konusunu kesin bir dille geri çevirmiş oldu.

Oscar Piastri Twitter

Yapılan açıklama sonrası sessizliğe bürünen Piastri ve menajeri eski Formula 1 sürücü Mark Webber neler söyleyecek sabırsızlıkla bekleniyor.

Alpine, Piastri’yi Bırakmamak İçin Elinden Geleni Yapacak!

Piastri’nin açıklaması sonrası takımdan beklenen açıklamayı Alpine takım sözcüsünden geldi.

Açıklamada: “Açıklamamızın yasal olarak doğru olduğumuza inanıyoruz. Bu konuda ekleyecek başka bir şeyimiz yok.” ifadeleri ile durumu kısaca kapattılar.

McLaren İddiası Giderek Artıyor!

Oscar Piastri
Oscar Piastri

Her ne kadar Piastri, Alpine sürücü akademisinde yetişmiş olsada Alonso ayrılığı beklenmiyordu ve yeni takımlar için hali hazırda bir arayış vardı. Williams‘da yarışmak istemeyen Oscar Piastri ise tercihini McLaren takımında kullanmak istiyor.

Bazı kaynaklarda ve kulislerde geçen söylentilere göre menajeri Mark Webber’in McLaren takımı ile anlaştığı yönünde. Bu söylentilerle birlikte geleceği belirsiz olan Piastri’nin büyük ihtimalle McLaren’e gideceği kesin gözle bakılıyor.

Paul Di Resta: “Oscar Piastri Başka Bir Takımla Anlaştı!”

Paul Di Resta
Paul Di Resta

Eski Formula 1 Sürücüsü ve yorumculuk yapan Paul Di Resta ise Piastri’nin kesin olarak bir takımla anlaştığını dile getirdi.

Yükseliş sürecinde olan bir takımı ret etmesinin tek sebebinin başka bir takımla olan kesin anlaşmadan dolayı olduğunu belirten Di Resta, bu açıklamaların Alpine ve Otmar Szafnauer için büyük bir sürpriz olduğunu dile getirdi.

Kimsenin bu olayları daha önceden duymadığını belirten Di Resta, Alonso ve Piastri olayının tamamen sürpriz olduğunu dile getirdi.

Alpine F1 Team Fan Token Yükselişte!

Alpine F1 Team Fan
Alpine F1 Team Fan

Elon Musk cephesinden alıştığımız kripto para birimlerinin yükseliş ve düşüş modunun Formula 1’de işe yaramadığı ortaya çıktı. Takımla yarışmayacağını ve resmi açıklamanın tersi bir hamlenin gerçekleştiği dün itibari ile takımın resmi Alpine F1 Team Fan Token’ı yükselişine devam etti. Son 24 saatlik süreçte %3 yakın değer kazanan token bakalım yeni sürücü açıklandığında nasıl bir çizgi çizecek.

Alpine F1 Team Fan Token - 03.08.2022
Alpine F1 Team Fan Token – 03.08.2022

Genelde böyle durumlarda yatırımcıların zarar ettiği Kripto Dünyasında Fan Token’ların takımları ile birlikte ne kadar güçlü olduğunu göstermiş oldu.

Formula 1 dünyasında yeni haber beklenirken bakalım Oscar Piastri hangi takıma gidecek ve dolmayan Alpine koltuğuna kim oturacak bunu hep birlikte göreceğiz.

ETİKETLER: , ,

Sim Racing