formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Lando Norris, beklentisinin tersini yaşadı! Singapur sonucu ruhunu güçlendirdi!

Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP’de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.

Lando Norris, beklentisinin tersini yaşadı! Singapur sonucu ruhunu güçlendirdi!
03.10.2022 10:22
0
A+
A-

2022 sezonunda takım olarak en kötü yarışını bekleyen Lando Norris, Singapur Grand Prix’sinde elde ettiği sonuç sonrası performansını övdü.

Cuma antrenmanları ile birlikte başlayan yoğun yağmur ile birlikte zorlu bir mücadele veren McLaren takımı Lando Norris ile birlikte gridde altıncı sırada yer buldu. Sıralama sonrası yarış için geçişlerin en zor olduğu ve yağmur ihtimali ile neredeyse imkansız olacağı düşüncesi hakimdi.

Islak zeminde başlayan ve nem sebebiyle bir türlü kurumayan pistte geçişlerin imkansız hale geldiği bir yarışta McLaren takımı son güvenlik aracından oldukça iyi yararlandı ve her iki pilotunu da pite alarak ilk 5 sırayı almayı başardı.

Düşünceleri sorulan Norris ise verdiği demeçte, “Cuma şu ana kadarki en kötü hafta sonlarımızdan biri gibi görünüyordu ve tempomuza göre oldukça uzak bir yerdeydik.”

“Bence hem Daniel, hem ben hem de strateji anlamında oldukça iyi bir iş çıkardık. Ama Alpine takımı bize göre tüm şartlarda tur başına en az yarım saniye daha hızlıydılar. Onları P4 ya da P5 olmalarını bekliyorduk ama beklediğimizin tam tersi oldu.”

Lando Norris: Singapur Yarışı “F1 kariyerimde yaptığım en zor yarışlardan biri”

Lando Norris 2022 Singapur Pit Alanı

Singapur pisti Formula 1 tarihinin en zorlu pistlerinden birisi. Bugüne kadar pek görülmeyen yağmur hadisesi ise bunu çok daha fazla bir seviyeye taşıdı. Lando Norris ise zorlu olan piste eklenen hava durumunu düşündüğünde ise F1 kariyerinde yarışmak zorunda olduğu en zor yarışlardan biri olduğunu söylüyor.

“Sanırım tüm yarış boyunca P4’teydik. Lewis beklenmedik şekilde kaza yaptı. Max duramadı ve dümdüz devam etti. Böylelikle dördüncülüğü hak etmek için savaşıyorduk.”

“Muhtemelen bu yarış Formula 1 kariyerimin en zorlu yarışlarından birisiydi. Hata yapmanın kolay olduğu ve konsantrasyonu seviyenizin en yüksek seviyede olması gereken eğlenceli bir yarıştı.” diyerek zorlu geçen ve beklenmedik şekilde P4’te yer alan Norris düşüncelerini bu şekilde aktarıyor.

Fernando Alonso 350. yarış

Alonso’nun 350nci yarışına çıktığı Alpine takımında ise yarış beklendiği gibi gitmedi ve motor sorunları ile yarışı erken noktaladılar. Bunula birlikte takımlar şampiyonasında McLaren ise Alpine takımının 4 puan önünde mücadeleye devam ediyor.

Haftaya koşulacak ve Türkiye saati ile erken bir zamanda başlayacak olan Japonya Grand Prix’sinde Max Verstappen şampiyonluğunu ilan etmek için elinden geleni yapacağı kesin. Şimdiden iyi seyirler…

Sim Racing