formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Aston Martin, Alonso’ya Güveniyor! “Gelişimimizi Hızlandıracak!”

Aston Martin takımına katılacağı duyurulan Fernando Alonso’ya güven tam. Takım patronu Mike Krack yaşlı kurt Alonso’nun deneyimi ile bir çok şey öğreneceklerini ifade etti.

Aston Martin, Alonso’ya Güveniyor! “Gelişimimizi Hızlandıracak!”
01.08.2022 13:29
0
A+
A-

Aston Martin takım patronu Mike Krack, kazanan takım olma yolunda ilerlerken 2 kez Dünya Şampiyonu Fernando Alonso ile bu sürecin hızlanacağına inanıyor ve güveniyor. İşte detaylar…

2022 yılının sonunda emekliye ayrılacağını duyuran 4 kez Dünya Şampiyonu Sebastian Vettel’in yerine kimin getirileceği konuşulurken beklenen açıklama Aston Martin takımından geldi. Takımdan yapılan açıklama ile 2 kez Dünya Şampiyonu Fernando Alonso’nun takımla çok yıllık bir sözleşme imzaladığı duyuruldu.

Alonso’ya Güven Tam!

Mike Krack-Sebastian Vettel
Mike Krack-Sebastian Vettel

Takım patronu Krack, takımın bir çok çalışanın Alonso ile çalışmak için sabırsızlandığını dile getirdi. Alonso’nun deneyimi ile üst sıralarda mücadele için gereken ivmeyi yakalayabileceklerinin umudunu taşıdıklarını belirten Krack, “Mühendislik ekibinde ve tüm organizasyonda Fernando ile çalışma fırsatının heyecanına var.” dedi.

“Takımda herkesin Fernando Alonso’nun tecrübesi ile bir şeyler öğreneceğini biliyoruz.”

“Kazanan bir takım olma yolundayız ve Fernando’nun bunu kesinlikle hızlandıracağına inanıyoruz. Gurur duyabileceğimiz bir noktaya gelebiliriz.”

Aston Martin, 2023 Takım Kadrosundan Memnun!

Fernando Alonso – Aston Martin 2023

Alonso, 2023’de Lance Stroll ile mücadele edecek. Lance Stroll içinde oldukça iyimser olan Krack ise önümüzdeki yılın kadrosundan memnun olduğunu dile getirdi.

Krack, “Gelecek yıl pilot kadromuzda Fernando ve Lance olacak ve bundan mutluluk duyuyoruz. Deneyim ve gençliğin buluştuğu noktada oldukça güçlü olacağız. Her iki sürücümüz de rekabet etmeyi ve birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyor.”

Aston Martin Sebastin Vettel - Fernando Alonso
Aston Martin Sebastin Vettel – Fernando Alonso

“Ekip AMR23’ü geliştirmeye odaklandı ve gelecek projelerinde Alonso’nun deneyiminden ve bilgisinden yararlanacağımız için oldukça heyecanlıyız.” dedi.

Sebastian Vettel’den boşalan koltuğun kimin dolduracağı konuşulurken beklenen açıklama yapıldı ve Fernando Alonso 2023’de adresini belirlemiş oldu. Bu gelişme ile birlikte F1Insider’in iddiası doğru çıkmış oldu.

F1Insider’ın haberini linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Aston Martin Patronu Stroll, Tam Bir Alonso Hayranı!

41 yaşını dolduran Fernando Alonso hala temposu ile bir çok genç sürücüye taş çıkarıyor. Formula 1 geleceği ile ilgili sık sık kendini ifade eden Alonso,

“Hala zirvede savaşmak için açlığım ve hırsım var ve öğrenmeye, gelişmeye ve başarıya adanmış bir organizasyonun parçası olmak istiyorum. Hepimiz zirveye ulaşmak için daha yapılacak çok şey olduğunun farkındayız. Ama bu sporda tekrar kazanmak gibi bir niyetim var, bu yüzden bana doğru gelen fırsatları değerlendirmeliyim.” diyor.

Takım sahibi Lawrence Stroll ise Fernando Alonso için sıkı bir hayran. Lawrence Stroll, “Fernando’yu yıllardır tanıyorum ve ona hayranım ve benim gibi kendini bu spora adamış bir kazanan olduğu her zaman açıktı.” dedi. “Bu son derece rekabetçi sporda gelişmek için en iyi insanları bir araya getirmek ve doğru kaynakları ve organizasyonu geliştirmek için yola çıktım. Bu yüzden Fernando’yu kazanan bir takım geliştirmeye yardım etmesi için davet etmek çok doğaldı.”

Bakalım Alpine’de boşalan koltuğa  Oscar Piastri gelecek mi bunu önümüzde günlerde göreceğiz.

Sim Racing