formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Ricciardo Kendine Güveniyor! Vettel’den Boşalan Aston Martin Koltuğunu Önemsemiyor! “Geleceğim Temiz!

Söylentilerle geleceği konusunda kararsız gözüken Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel’den boşalan Aston Martin koltuğuna hevesli değil. “Geleceğim Temiz!”

Ricciardo Kendine Güveniyor! Vettel’den Boşalan Aston Martin Koltuğunu Önemsemiyor! “Geleceğim Temiz!
29.07.2022 10:07
0
A+
A-

Uzun zamandır spekülasyonların odağında olan McLaren sürücüsü Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel’in emekli olması ile boşalan Aston Martin koltuğu için hevesli olmadığını dile getirdi. Yeni bir takıma geçme söylentileri bitmeyen Ricciardo geleceğinin koltuk bulma amacıyla herhangi bir endişe duymadığını ve geleceğinin temiz olduğunu dile getirdi.

Ricciardo ve diğer pilotları Aston Martin koltuğundan vazgeçtiler!

Daniel Ricciardo
Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo ve koltuk arayan, değiştirmek isteyen F1 pilotları Sebastian Vettel’in yerini almakta pek hevesli değiller.

Uzun zamandır beklenen resmi instagram hesabını açan Sebastian Vettel ilk paylaşımı ile sevenlerini üzmüş ve emeklilik kararını açıklamıştı. Bu açıklama ile birlikte 2022 sezon sonunda Aston Martin takımında Lance Stroll’un yanı boşalmış oldu.

Ricciardo Mevcut ile performansı yetersiz!

Renault takımında istediğini bulamayıp McLaren takımına geçen Daniel Ricciardo beklenen performansı bir türlü veremedi. Takım arkadaşı olan Lando Norris karşısında oldukça büyük puan farkı oluşan Avusturalyalı pilot takım arkadaşının 70 puanına karşılık sadece 19 puan toplayabildi.

Lando Norris ve Daniel Ricciardo Puan Durumu
Lando Norris ve Daniel Ricciardo Puan Durumu

Bu başarısız süreci ile birlikte yıl sonunda takımdan ayrılabileceği konuşmaları giderek kuvvetlendi. Resmi bir açıklama yapan Ricciardo her ne kadar bunu yalanlamış ve McLaren takımında yola devam edeceğini belirtmiş olsa da söylentiler bir türlü son bulmuyor.

Macaristan Grand Prix’si öncesi takımdan ayrılma konusunu tekrar cevaplayan Ricciardo boşalan Aston Martin koltuğu ile ilgili oldukça özgüvenli bir cevap verdi.

Ricciardo, “Aston Martin ile ilgili herhangi bir gelişme yok, bunu daha öncede söylemiştim. Burada olmaktan mutluyum ve geleceğim şimdilik burada devam edecek.”

Aston Martin pilotların ilgisini çekmiyor!

Aston Martin
Aston Martin

Ricciardo’nun yanında mevcut Williams koltuğu sorulan Alex Albon’da Aston Martin koltuğunla ilgilenmiyor.

Albon, “Aston Martin gerçekten harika bir takım.

Açıkçası takım olarak büyüyorlar ancak odaklanmamız gereken bence bu yıl olmalı.”

Estaban Ocon ise 2024 yılına kadar Alpine ile mutlu olduğunu ancak daha önce orada yarıştığına vurgu yaptı.

Ocon, “Zaten orada yarıştım.” dedi.

“2018’deki Twitter hesabıma bakarsanız o zamanlar takım için yarışıyordum. Şu anda Alpine’de olduğum için oldukça mutluyum ama takımı çok iyi tanıyorum ve neler yapabileceklerini biliyorum.”

Valteri Bottas ise Mercedes ayrılığı sonrası Alfa Romeo ile yapmış olduğu anlaşmaya atıfta bulunarak buraya gelmekle çok iyi yaptığını belirtti.

Bottas, “Bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim ama zaten halihazırda bir kontratım var.”

2022 sezon öncesi çık yıllık bir anlaşma yapan Haas pilotu Kevin Magnussen ise kısa ve öz bir açıklama yaptı.

Danimarkalı pilot, “Gelecek yıl için bir sözleşmem var ve Haas’ta mutluyum.”

Sebastian Vettel - Aston Martin Emeklilik
Sebastian Vettel – Aston Martin Emeklilik

Sebastian Vettel’in emekliye ayrılmış olması bir çok pilot ve taraftarını derin üzüntüye sokarken boşalan Aston Martin koltuğu için şuan hevesli olan bir pilot şimdilik yok bakalım sezon sonuna doğru ortaya çıkacak yeni isimler kimler olacak bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing