formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
İstanbul, cesur uçuş meraklılarının yer alacağı ve birbirinden eğlenceli şovlara ev sahibi olacak. 5incisi düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almak için hazır. Uçuş araçlarını hazırlayan etkinlik için hazırlayan 30 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayallerine kavuşmaya çalışacak. Pandemi sebebiyle Üç yıl aradan...
12.08.2022 14:04
Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar...
12.08.2022 10:31
F1 takımları, sözleşmesi biten ve kontrat yenileyen pilotlarını duyurmaya başlarken hangi pilot ne kadar süreli anlaşma yaptı? İşte tüm detaylar...
10.08.2022 13:00
Assetto Corsa Competizione'de düzenlenmiş olan ve Aperta Racing tarafından organize edilen Aperta Largo GT takımlar şampiyonasını sonuçlandı. Şampiyon takım ise Padok E-Spor takımı oldu.
09.08.2022 16:25

Ricciardo Kendine Güveniyor! Vettel’den Boşalan Aston Martin Koltuğunu Önemsemiyor! “Geleceğim Temiz!

Söylentilerle geleceği konusunda kararsız gözüken Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel’den boşalan Aston Martin koltuğuna hevesli değil. “Geleceğim Temiz!”

Ricciardo Kendine Güveniyor! Vettel’den Boşalan Aston Martin Koltuğunu Önemsemiyor! “Geleceğim Temiz!
29.07.2022 10:07
0
A+
A-

Uzun zamandır spekülasyonların odağında olan McLaren sürücüsü Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel’in emekli olması ile boşalan Aston Martin koltuğu için hevesli olmadığını dile getirdi. Yeni bir takıma geçme söylentileri bitmeyen Ricciardo geleceğinin koltuk bulma amacıyla herhangi bir endişe duymadığını ve geleceğinin temiz olduğunu dile getirdi.

Ricciardo ve diğer pilotları Aston Martin koltuğundan vazgeçtiler!

Daniel Ricciardo
Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo ve koltuk arayan, değiştirmek isteyen F1 pilotları Sebastian Vettel’in yerini almakta pek hevesli değiller.

Uzun zamandır beklenen resmi instagram hesabını açan Sebastian Vettel ilk paylaşımı ile sevenlerini üzmüş ve emeklilik kararını açıklamıştı. Bu açıklama ile birlikte 2022 sezon sonunda Aston Martin takımında Lance Stroll’un yanı boşalmış oldu.

Ricciardo Mevcut ile performansı yetersiz!

Renault takımında istediğini bulamayıp McLaren takımına geçen Daniel Ricciardo beklenen performansı bir türlü veremedi. Takım arkadaşı olan Lando Norris karşısında oldukça büyük puan farkı oluşan Avusturalyalı pilot takım arkadaşının 70 puanına karşılık sadece 19 puan toplayabildi.

Lando Norris ve Daniel Ricciardo Puan Durumu
Lando Norris ve Daniel Ricciardo Puan Durumu

Bu başarısız süreci ile birlikte yıl sonunda takımdan ayrılabileceği konuşmaları giderek kuvvetlendi. Resmi bir açıklama yapan Ricciardo her ne kadar bunu yalanlamış ve McLaren takımında yola devam edeceğini belirtmiş olsa da söylentiler bir türlü son bulmuyor.

Macaristan Grand Prix’si öncesi takımdan ayrılma konusunu tekrar cevaplayan Ricciardo boşalan Aston Martin koltuğu ile ilgili oldukça özgüvenli bir cevap verdi.

Ricciardo, “Aston Martin ile ilgili herhangi bir gelişme yok, bunu daha öncede söylemiştim. Burada olmaktan mutluyum ve geleceğim şimdilik burada devam edecek.”

Aston Martin pilotların ilgisini çekmiyor!

Aston Martin
Aston Martin

Ricciardo’nun yanında mevcut Williams koltuğu sorulan Alex Albon’da Aston Martin koltuğunla ilgilenmiyor.

Albon, “Aston Martin gerçekten harika bir takım.

Açıkçası takım olarak büyüyorlar ancak odaklanmamız gereken bence bu yıl olmalı.”

Estaban Ocon ise 2024 yılına kadar Alpine ile mutlu olduğunu ancak daha önce orada yarıştığına vurgu yaptı.

Ocon, “Zaten orada yarıştım.” dedi.

“2018’deki Twitter hesabıma bakarsanız o zamanlar takım için yarışıyordum. Şu anda Alpine’de olduğum için oldukça mutluyum ama takımı çok iyi tanıyorum ve neler yapabileceklerini biliyorum.”

Valteri Bottas ise Mercedes ayrılığı sonrası Alfa Romeo ile yapmış olduğu anlaşmaya atıfta bulunarak buraya gelmekle çok iyi yaptığını belirtti.

Bottas, “Bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim ama zaten halihazırda bir kontratım var.”

2022 sezon öncesi çık yıllık bir anlaşma yapan Haas pilotu Kevin Magnussen ise kısa ve öz bir açıklama yaptı.

Danimarkalı pilot, “Gelecek yıl için bir sözleşmem var ve Haas’ta mutluyum.”

Sebastian Vettel - Aston Martin Emeklilik
Sebastian Vettel – Aston Martin Emeklilik

Sebastian Vettel’in emekliye ayrılmış olması bir çok pilot ve taraftarını derin üzüntüye sokarken boşalan Aston Martin koltuğu için şuan hevesli olan bir pilot şimdilik yok bakalım sezon sonuna doğru ortaya çıkacak yeni isimler kimler olacak bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing