formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
İstanbul, cesur uçuş meraklılarının yer alacağı ve birbirinden eğlenceli şovlara ev sahibi olacak. 5incisi düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almak için hazır. Uçuş araçlarını hazırlayan etkinlik için hazırlayan 30 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayallerine kavuşmaya çalışacak. Pandemi sebebiyle Üç yıl aradan...
12.08.2022 14:04
Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar...
12.08.2022 10:31
F1 takımları, sözleşmesi biten ve kontrat yenileyen pilotlarını duyurmaya başlarken hangi pilot ne kadar süreli anlaşma yaptı? İşte tüm detaylar...
10.08.2022 13:00
Assetto Corsa Competizione'de düzenlenmiş olan ve Aperta Racing tarafından organize edilen Aperta Largo GT takımlar şampiyonasını sonuçlandı. Şampiyon takım ise Padok E-Spor takımı oldu.
09.08.2022 16:25

Sergio Perez Yarış Takımı Kuruyor! E1 Mücadelesinde Meksika Dalgası!

Red Bull Racing takımının başarılı sürücüsü Sergio Perez artık bir takım sahibi. Formula 1’in dışında kendi takımını kuran Perez, Meksika bayrağını dalgalandırmak için kararlı…

Sergio Perez Yarış Takımı Kuruyor! E1 Mücadelesinde Meksika Dalgası!

Sergio Perez, Meksika ülkesinin adını spor dünyasında kalıcı hale getirme konusunda radikal kararlar almaya devam ediyor. Red Bull takımında almış olduğu podyumlarla ülkesinde adeta kahraman haline gelen Sergio Perez bu sefer ise kendi takımını kuruyor.

Formula E’nin kurucu ortağı olan Alejandro Agag tarafından kurulan elektrikli sürat teknesi serisine katılıyor.

Perez İlk Yarışına 2023’de Çıkacak!

12 takımdan birine sahip olacak Perez, E1 müsabakasındaki ilk yarışına 2023’de çıkacak. Meksika ulusal renkleriyle süslenen teknesi ile ilgili E1 Serisinin resmi Twitter hesabından paylaşılan görseli aşağıda görebilirsiniz.

https://twitter.com/E1Series/status/1551946146440007682

Agag ile geçmişten bir bağlantısı bulunan Perez, 2010 yılında GP2 serisinde Barwa Addax takımında yarıştı ve 5 galibiyetle klasmanda ikinci olmuştu. Kararında ise geçmişten gelen bu bağlantı etkili oldu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Sergio Perez: “E1 serisinde bir takım sahibi olmak ve UIM E1 Dünya Şampiyonasında Meksika’yı temsil eden bir takıma sahip olmak beni oldukça heyecanlandırıyor.” dedi.

“Alejendro ile ilişkimi dikkate aldığımda, yaptıkları ve çeşitli şampiyonluklarını yakından takip etme fırsatım oldu. Sürdürülebilir motor sporlarında yeni yaklaşımları teşvik etmesi oldukça değerli.”

Sergio Perez - Team Mexico Yarış Teknesi
Sergio Perez – Team Mexico Yarış Teknesi

“Küresel bir sahnede Meksika bayrağını dalgalandıran bir yarış takımını görmek benim için harika olacak. Racebird’ü ilk kez çalışırken görmek için sabırsızlanıyorum.”

“Organizasyonun şehirler ve taraftarlar için heyecan verici etkinliklere dolu olacağını duydum.

Motorsporları kariyerimde bu oldukça büyük bir karar ve iyi bir öğrenme fırsatı verecek. Bir an önce başlamak ve Meksika’da ve dünyada hayran kitlelerini büyütmek için sabırsızlanıyorum.”

Agag, Sergio Perez İle Eski Arkadaşız!

Sergio Perez - Barwa Addax
Sergio Perez – Barwa Addax

FE başkanlığına devam eden ve aynı zamanda Extreme E spinoff serisinin CEO’su olan Agag ise şunları söyledi: “Ben ve Checo, GP2’deki takımımda çalıştığı günden beri oldukça yakın arkadaşız.”

“Bu oldukça komik geliyor. Sürücü olarak işe aldığım kişi şimdi bir takım sahibi. Hızlı ve yetenekli bir pilot olması dışında zekası ile iyi bir takım sahibi olmak için tüm özelliklere sahip.”

“Perez’i E1 ailesine davet etmekten oldukça mutluyum ve Team Mexico’nun planlarının nasıl gelişeceğini görmek için sabırsızlanıyorum.”

MOTORSPORLARININ GELECEĞİ ELEKTRİKLE DEVAM EDECEK!

Racebird E1
Racebird E1

Agag, Scuderia Ferrari‘nin başarılı olduğu 2000 ve 2004 yılları arasında Rubens Barrichello’nun yarış mühendisi olan ve eski F1 mühendisi Rodi Basso ile birlikte E1’i kurdu.

E1, sürdürülebilir su üstü teknolojisini geliştirmek ve ilgi çekmek adına kurulmuş bir organizasyon. Toplamda 12 takım ve 24 pilottan oluşacak organizasyon sürat tekneleri için bambaşka bir yaklaşım içeriyor.

Motorlu teknelerin yönetim organı olan Union Internationale Motonautique (UIM) tarafından onay almıştır. Agag’ın FIA ile FE’yi kurduğunda olduğu gibi, E1’in bir elektrikli yarış anlaşması hali hazırda mevcuttur.

Meksikalılar için tamamen bir simge haline gelen Sergio Perez, Formula 1’deki başarısını başka sporlarda da göstermeye ve Meksika adını tüm dünyaya duyurmaya kararlı. Bakalım 2023 ile birlikte takım sahibi olan Perez bu adını ne kadar duyurabilecek bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing