formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Verstappen Irkçılık Söylemlerinden Bıktı! Siyaseti Eleştirdi! “Ben Bir F1 Pilotuyum!”

Avusturya Grand Prix’sinde yaşanan ve Formula 1 spor camiasında oldukça ses getiren taraftarların yaklaşımına Verstappen isyan etti. Sürekli aynı sorularla karşılan şampiyon pilot 1″ Ben bir F1 pilotuyum” dedi.

Verstappen Irkçılık Söylemlerinden Bıktı! Siyaseti Eleştirdi! “Ben Bir F1 Pilotuyum!”
23.07.2022 10:32
0
A+
A-

Avusturya Grand Prix’sinde yaşanan ve büyük rahatsızlık yaratan taraftar yaklaşımları bir çok pilot tarafından eleştirilirken Max Verstappen’e artık rahatsızlık vermeye başladı. Siyasi bir mesele haline gelmeye başlayan bu durumla ilgili konuşmak istemediğini açıkça belirten Max Verstappen bu konularla ilgili konuşmaktan kaçındığını itiraf etti.

Formula 1 dünyası ve bir çok sürücü gibi bu taciz edici ve rahatsızlık verici durumu kınayan Verstappen artık bu konudan uzaklaşmak istiyor.

Fransa Grand Prix’si öncesi bu konu ile ilgili konuşup konuşmayacağı sorulan Hollandalı sürücü sorumluluğun sadece F1 pilotları olarak kendilerinde olmadığını düşünüyor.

Basın mensuplarına vermiş olduğu röportajda, “Bu olay ile ilgili sesini çıkarması gerekenin sadece benim olduğumu düşünmüyorum. Bu biraz beni aşıyor. “

“Basın toplantısında bu konuya değindim çünkü gündemde olan ve konuşulması, bir şeyler söylenmesi gereken bir durum vardı.”

“Ancak her konuda açıklama yapacak olursam sosyal medyada sürekli gündemde olurum. bu gibi konuların bir yeri ve zamanı olmalı. Sürekli demeç vermemiz doğru değil.”

Verstappen “Siyasi” Meseleleri Konuşmak İstemiyor

Lewis Hamilton - Avusturya 2022 Kaza
Lewis Hamilton – Avusturya 2022 Kaza

Formula 1 pilotları arasında gündeme ilişkin ve daha çok evrensel konulara yaklaşımları ile öne çıkan pilotlar özellikle Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel. Her iki şampiyon sürücü de Dünya gündeminde ses getiren ve daha geniş kapsamlı açıklamaları ile bilinirken, Max Verstappen ise tam aksine siyasi meselelere odaklanmak istemiyor.

Red Bull‘un şampiyon sürücüsü “Bir yıldır konuştuğumuz tek konu politik şeyler gibi hissediyorum.” dedi.

“Sonuçta ben bir Formula 1 pilotuyum. Elbette toplumsal sorunlara ilişkin açıklama ve yaklaşımımız olacak ve düşüncelerimi dile getiririm anca siyasi bir meselelerin içinde olmamalı ve simge haline gelmemeliyim.

Verstappen, Politik Olaylarda Sürücülerin Değil F1 Yönetiminin Harekete Geçmesini İstiyor!

Max Verstappen Destekçileri - Avusturya 2022
Max Verstappen Destekçileri – Avusturya 2022

Verstappen yaşanan bu tatsız olaylarla ilgili sürücülerin aksine F1 yönetiminin harekete geçmesinin gerektiğini düşünüyor.

“Bizler sonuçta bu oluşumun içinde birer sürücüyüz.”

“İnsanlar benim hayranım olabilir. Ama bu aynı zamanda onların Formula 1 hayranı olduğunu gösteriyor. İçlerinden bazıları elbette rahatsız davranışlar yapabiliyor.”

“Bence bu konu ile ilgili Formula 1‘in harekete geçmesi gerekiyor, sürücülerin değil” dedi.

Şampiyon sürücü yaşanan rahatsız edici olayla ilgili oldukça yorulmuşa benziyor. Bu konuda Formula 1 yönetiminin harekete geçmesini istiyor. Bakalım bu demeçlerle ilgili özellikle Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel’in bir açıklaması olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing