formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
İstanbul, cesur uçuş meraklılarının yer alacağı ve birbirinden eğlenceli şovlara ev sahibi olacak. 5incisi düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almak için hazır. Uçuş araçlarını hazırlayan etkinlik için hazırlayan 30 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayallerine kavuşmaya çalışacak. Pandemi sebebiyle Üç yıl aradan...
12.08.2022 14:04
Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar...
12.08.2022 10:31
F1 takımları, sözleşmesi biten ve kontrat yenileyen pilotlarını duyurmaya başlarken hangi pilot ne kadar süreli anlaşma yaptı? İşte tüm detaylar...
10.08.2022 13:00
Assetto Corsa Competizione'de düzenlenmiş olan ve Aperta Racing tarafından organize edilen Aperta Largo GT takımlar şampiyonasını sonuçlandı. Şampiyon takım ise Padok E-Spor takımı oldu.
09.08.2022 16:25

Verstappen Irkçılık Söylemlerinden Bıktı! Siyaseti Eleştirdi! “Ben Bir F1 Pilotuyum!”

Avusturya Grand Prix’sinde yaşanan ve Formula 1 spor camiasında oldukça ses getiren taraftarların yaklaşımına Verstappen isyan etti. Sürekli aynı sorularla karşılan şampiyon pilot 1″ Ben bir F1 pilotuyum” dedi.

Verstappen Irkçılık Söylemlerinden Bıktı! Siyaseti Eleştirdi! “Ben Bir F1 Pilotuyum!”
23.07.2022 10:32
0
A+
A-

Avusturya Grand Prix’sinde yaşanan ve büyük rahatsızlık yaratan taraftar yaklaşımları bir çok pilot tarafından eleştirilirken Max Verstappen’e artık rahatsızlık vermeye başladı. Siyasi bir mesele haline gelmeye başlayan bu durumla ilgili konuşmak istemediğini açıkça belirten Max Verstappen bu konularla ilgili konuşmaktan kaçındığını itiraf etti.

Formula 1 dünyası ve bir çok sürücü gibi bu taciz edici ve rahatsızlık verici durumu kınayan Verstappen artık bu konudan uzaklaşmak istiyor.

Fransa Grand Prix’si öncesi bu konu ile ilgili konuşup konuşmayacağı sorulan Hollandalı sürücü sorumluluğun sadece F1 pilotları olarak kendilerinde olmadığını düşünüyor.

Basın mensuplarına vermiş olduğu röportajda, “Bu olay ile ilgili sesini çıkarması gerekenin sadece benim olduğumu düşünmüyorum. Bu biraz beni aşıyor. “

“Basın toplantısında bu konuya değindim çünkü gündemde olan ve konuşulması, bir şeyler söylenmesi gereken bir durum vardı.”

“Ancak her konuda açıklama yapacak olursam sosyal medyada sürekli gündemde olurum. bu gibi konuların bir yeri ve zamanı olmalı. Sürekli demeç vermemiz doğru değil.”

Verstappen “Siyasi” Meseleleri Konuşmak İstemiyor

Lewis Hamilton - Avusturya 2022 Kaza
Lewis Hamilton – Avusturya 2022 Kaza

Formula 1 pilotları arasında gündeme ilişkin ve daha çok evrensel konulara yaklaşımları ile öne çıkan pilotlar özellikle Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel. Her iki şampiyon sürücü de Dünya gündeminde ses getiren ve daha geniş kapsamlı açıklamaları ile bilinirken, Max Verstappen ise tam aksine siyasi meselelere odaklanmak istemiyor.

Red Bull‘un şampiyon sürücüsü “Bir yıldır konuştuğumuz tek konu politik şeyler gibi hissediyorum.” dedi.

“Sonuçta ben bir Formula 1 pilotuyum. Elbette toplumsal sorunlara ilişkin açıklama ve yaklaşımımız olacak ve düşüncelerimi dile getiririm anca siyasi bir meselelerin içinde olmamalı ve simge haline gelmemeliyim.

Verstappen, Politik Olaylarda Sürücülerin Değil F1 Yönetiminin Harekete Geçmesini İstiyor!

Max Verstappen Destekçileri - Avusturya 2022
Max Verstappen Destekçileri – Avusturya 2022

Verstappen yaşanan bu tatsız olaylarla ilgili sürücülerin aksine F1 yönetiminin harekete geçmesinin gerektiğini düşünüyor.

“Bizler sonuçta bu oluşumun içinde birer sürücüyüz.”

“İnsanlar benim hayranım olabilir. Ama bu aynı zamanda onların Formula 1 hayranı olduğunu gösteriyor. İçlerinden bazıları elbette rahatsız davranışlar yapabiliyor.”

“Bence bu konu ile ilgili Formula 1‘in harekete geçmesi gerekiyor, sürücülerin değil” dedi.

Şampiyon sürücü yaşanan rahatsız edici olayla ilgili oldukça yorulmuşa benziyor. Bu konuda Formula 1 yönetiminin harekete geçmesini istiyor. Bakalım bu demeçlerle ilgili özellikle Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel’in bir açıklaması olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing