formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

S Sport Geleneği Sürdürmeye Kararlı! 2021 İstanbul Yarışı Yine Şifresiz!

S Sport yaptığı açıklama ile İstanbul yarışını ücretsiz yayınlama kararı aldı.

S Sport Geleneği Sürdürmeye Kararlı! 2021 İstanbul Yarışı Yine Şifresiz!
05.10.2021 21:39
0
A+
A-

Türkiye’de Formula 1 yayın haklarının sahibi olan Saran Medya’nın spor kanalı S Sport yayın politikasında bir gelenek var etmek üzere. Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan İstanbul Park yarışını ücretsiz bir şekilde yayınlayacağını açıkladı.

Ülkemizde uzun bir süredir Formula 1 yayın hakları Saran Medya kuruluşu olan S Sport ve S Sport’a bağlı diğer kanallarda. Uydu sistemi dışında ise S Sport Plus portalı üzerinden yarışlar yayınlanmakta.

Ülkemizde gerçekleştirilecek olan İstanbul Park yarışı 9 Ekim Cuma günü antrenman seansla start alacak. Cumartesi günü sıralamalar ile devam edecek olan organizasyon, Pazar günü gerçekleşecek olan Grand Prix yarışı ile son bulacak. Türkiye GP normal yayın düzeninde cuma günü antrenman seansları S Sport Plus portalı üzerinden, 3. antrenman, sıralama turları ve yarış ise genelde S Sport 2 kanalı ile izleyicileri buluşacaltı. Ancak geleneksel hale gelen son bilgiye göre S Sport yine güzel bir karara imza atarak, Türkiye GP’yi şifresiz olarak uydudan yayınlama kararı aldı. Bu karar ile birlikte herhangi bir aboneliği olmayan sıradan uydu sahibi izleyiciler yayına şifresiz ulaşacak.

S Sport, 2020 yılında benzer kararla yine şifresiz yayınlamıştı. Önümüzde ki yıl yarışların devlet destekli olarak düzenli hale gelmesi ile şifresiz yayının geleneksel olması bekleniyor. 

S Sport Kanalının Uydu Frekans Bilgileri ise şöyle:

Turksat 4A

TP11 – Frekans 12188 MHz Polarizasyon: Vertical (Dikey)

DVB-S2 8PSK – Symbole Rate: 27500 ksym/s FEC: 5/6

https://www.ssport.tv/

S Sport uydu frekans bilgileri

Sim Racing