formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

S Sport Geleneği Sürdürmeye Kararlı! 2021 İstanbul Yarışı Yine Şifresiz!

S Sport yaptığı açıklama ile İstanbul yarışını ücretsiz yayınlama kararı aldı.

S Sport Geleneği Sürdürmeye Kararlı! 2021 İstanbul Yarışı Yine Şifresiz!
05.10.2021 21:39
0
A+
A-

Türkiye’de Formula 1 yayın haklarının sahibi olan Saran Medya’nın spor kanalı S Sport yayın politikasında bir gelenek var etmek üzere. Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan İstanbul Park yarışını ücretsiz bir şekilde yayınlayacağını açıkladı.

Ülkemizde uzun bir süredir Formula 1 yayın hakları Saran Medya kuruluşu olan S Sport ve S Sport’a bağlı diğer kanallarda. Uydu sistemi dışında ise S Sport Plus portalı üzerinden yarışlar yayınlanmakta.

Ülkemizde gerçekleştirilecek olan İstanbul Park yarışı 9 Ekim Cuma günü antrenman seansla start alacak. Cumartesi günü sıralamalar ile devam edecek olan organizasyon, Pazar günü gerçekleşecek olan Grand Prix yarışı ile son bulacak. Türkiye GP normal yayın düzeninde cuma günü antrenman seansları S Sport Plus portalı üzerinden, 3. antrenman, sıralama turları ve yarış ise genelde S Sport 2 kanalı ile izleyicileri buluşacaltı. Ancak geleneksel hale gelen son bilgiye göre S Sport yine güzel bir karara imza atarak, Türkiye GP’yi şifresiz olarak uydudan yayınlama kararı aldı. Bu karar ile birlikte herhangi bir aboneliği olmayan sıradan uydu sahibi izleyiciler yayına şifresiz ulaşacak.

S Sport, 2020 yılında benzer kararla yine şifresiz yayınlamıştı. Önümüzde ki yıl yarışların devlet destekli olarak düzenli hale gelmesi ile şifresiz yayının geleneksel olması bekleniyor. 

S Sport Kanalının Uydu Frekans Bilgileri ise şöyle:

Turksat 4A

TP11 – Frekans 12188 MHz Polarizasyon: Vertical (Dikey)

DVB-S2 8PSK – Symbole Rate: 27500 ksym/s FEC: 5/6

https://www.ssport.tv/

S Sport uydu frekans bilgileri
Yorumlar

  1. Atnc dedi ki:

    Bu beklediğim bir haberdi, çok iyi olmuş