formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Williams Öncesi Kısa Bir Alex Albon Yazısı!

Williams Öncesi Kısa Bir Alex Albon Yazısı!
03.10.2021 15:44
0
A+
A-

Alex Albon tam bir savaşçı. 2008’den beri üzerinde baskının ne olduğunun tam farkında. Bir Red Bull sürücüsü olarak baskı hissetmenin nasıl olduğunu çok iyi biliyor. Helmut Marko’dan gelen o korkunç telefonla oyunun bittiğini öğrendi.

Helmut Marko ile birlikte 2. Kez koltuğundan indirilen Red Bull sürücüsü oldu Alex Albon.

Bu çok daha acı vericiydi. 2012’deki sezondan sonra aldığı sonuçların yeterli olmadığını anladı, ikince kez Formula 1’de olmanın tadını almıştı ve daha az yarış kazanma yeteneğine sahip bir ekiple kendini kanıtlama şansınız elde etti.

Benzer durumda olan birçok kişi ise kariyeri noktalama kararı alıyor. Ortada bir gerçek var, sonuçta Formula 1 sadece 20 koltuğu olan ve sıkı bir rekabetin olduğu bir sektör. Albon gibi kaç kişi 3. Şansını elde eder? Buna rağmen Alex Albon ise Formula 1’i bırakmaya niyetli değil.

Alex Albon padokta en sevilen sürücülerinden birisi. Onu böyle sevimle yapan ise muhtemelen onun en büyük gücü, esnekliği ve mütevazı oluşu, nazik ve biraz utangaç bir dış görünüşle maskelenen gizli bir özelliği bulunuyor.

Red Bull Racing takımı çok kritik ve stratejik kararları ile tanınır. Albon sonrası çaylak Yuki Tsunoda’da ve sonrasında Sergio Perez ise büyük takımlarla yarışmaması nasıl bir performans vereceklerini belirsiz hale getiriyordu. İşte bu yüzden Albon’u her ihtimale karşı etrafta tutmak Red Bull Racing için en mantıklı işlerden birisiydi.

Albon’un test pilotu olması ile birlikte çok önemli ve zekice bir hamle yaparak takımın yedek ve simülatörleri ile deneyiminden yararlandırdılar. Üzerinde herhangi bir baskı olmadan Albon’un gerçek performansını ortaya çıkarabileceğini düşünüyorlar.

Albon kendisine verilen şansı değerlendirerek her şeyi yapmaya hazır ve yedek rolüne benimsemekten başka çaresi yoktu. Kendisinden çaresizce ne istenirse yapacaktı.

Ve beklenen karşılığı da verdi. Sim Racing üzerinde yaptığı çalışmalar, araç üzerinde performansa dönüştü ve bu da pistte olumlu sonuçlar verdi. Albon, Red Bull Racing bulmacasında faydalı bir parçası oldu.

Red Bull takımı, Perez ve Tsunoda’nın kendi takımlarında yerlerini koruyabilmek için ellerinden gelen her şeyi ortaya döktükten sonra Albon’un gride geri dönmek için çaresiz olduğunu biliyordu. Takım daha önce görülmemiş bir şey yaparak onu ödüllendirircesine Horner ve Marko ile birlikte, Williams şefi Jost Capito ve Alfa Romeo patronu Fred Vasseur ile boş pozisyonlar hakkında konuştu. Çabaları  ise karşılık buldu.

Önümüzde sezon Alex Albon özlediği ortama geri dönüyor. Williams ile birlikte uzun bir yola çıkacağını aktaran Albon bakalım beklenen performansı verirken Max Verstappen’e karşı neler yapacak her birlikte göreceğiz.

ETİKETLER:

Sim Racing