formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

Williams Öncesi Kısa Bir Alex Albon Yazısı!

Williams Öncesi Kısa Bir Alex Albon Yazısı!
03.10.2021 15:44
0
A+
A-

Alex Albon tam bir savaşçı. 2008’den beri üzerinde baskının ne olduğunun tam farkında. Bir Red Bull sürücüsü olarak baskı hissetmenin nasıl olduğunu çok iyi biliyor. Helmut Marko’dan gelen o korkunç telefonla oyunun bittiğini öğrendi.

Helmut Marko ile birlikte 2. Kez koltuğundan indirilen Red Bull sürücüsü oldu Alex Albon.

Bu çok daha acı vericiydi. 2012’deki sezondan sonra aldığı sonuçların yeterli olmadığını anladı, ikince kez Formula 1’de olmanın tadını almıştı ve daha az yarış kazanma yeteneğine sahip bir ekiple kendini kanıtlama şansınız elde etti.

Benzer durumda olan birçok kişi ise kariyeri noktalama kararı alıyor. Ortada bir gerçek var, sonuçta Formula 1 sadece 20 koltuğu olan ve sıkı bir rekabetin olduğu bir sektör. Albon gibi kaç kişi 3. Şansını elde eder? Buna rağmen Alex Albon ise Formula 1’i bırakmaya niyetli değil.

Alex Albon padokta en sevilen sürücülerinden birisi. Onu böyle sevimle yapan ise muhtemelen onun en büyük gücü, esnekliği ve mütevazı oluşu, nazik ve biraz utangaç bir dış görünüşle maskelenen gizli bir özelliği bulunuyor.

Red Bull Racing takımı çok kritik ve stratejik kararları ile tanınır. Albon sonrası çaylak Yuki Tsunoda’da ve sonrasında Sergio Perez ise büyük takımlarla yarışmaması nasıl bir performans vereceklerini belirsiz hale getiriyordu. İşte bu yüzden Albon’u her ihtimale karşı etrafta tutmak Red Bull Racing için en mantıklı işlerden birisiydi.

Albon’un test pilotu olması ile birlikte çok önemli ve zekice bir hamle yaparak takımın yedek ve simülatörleri ile deneyiminden yararlandırdılar. Üzerinde herhangi bir baskı olmadan Albon’un gerçek performansını ortaya çıkarabileceğini düşünüyorlar.

Albon kendisine verilen şansı değerlendirerek her şeyi yapmaya hazır ve yedek rolüne benimsemekten başka çaresi yoktu. Kendisinden çaresizce ne istenirse yapacaktı.

Ve beklenen karşılığı da verdi. Sim Racing üzerinde yaptığı çalışmalar, araç üzerinde performansa dönüştü ve bu da pistte olumlu sonuçlar verdi. Albon, Red Bull Racing bulmacasında faydalı bir parçası oldu.

Red Bull takımı, Perez ve Tsunoda’nın kendi takımlarında yerlerini koruyabilmek için ellerinden gelen her şeyi ortaya döktükten sonra Albon’un gride geri dönmek için çaresiz olduğunu biliyordu. Takım daha önce görülmemiş bir şey yaparak onu ödüllendirircesine Horner ve Marko ile birlikte, Williams şefi Jost Capito ve Alfa Romeo patronu Fred Vasseur ile boş pozisyonlar hakkında konuştu. Çabaları  ise karşılık buldu.

Önümüzde sezon Alex Albon özlediği ortama geri dönüyor. Williams ile birlikte uzun bir yola çıkacağını aktaran Albon bakalım beklenen performansı verirken Max Verstappen’e karşı neler yapacak her birlikte göreceğiz.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.