formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Yeni F1 Kuralları George Russell İçin Sorun Değil!

Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.

Yeni F1 Kuralları George Russell İçin Sorun Değil!
15.02.2022 11:42
0
A+
A-

Geçtiğimiz sezon Lewis Hamilton‘un yerine bir yarışlıkta olsa yarışan George Russell, 2022’de Mercedes takımına katılması ile birlikte F1 kariyeri için yepyeni bir bölüme başlayacak. Bunun en büyük sebebi ise 2022 yılı ile birlikte yürürlüğe giren yeni teknik düzenlemeler. Değişiklik dalgasıyla aynı zamana denk gelen takım değişikliği ise Russell için oldukça kıymetli hissettiriyor. Tüm takımların ortak bir şekilde yeni bir F1 serüvenine başlayacak olması Russell için, geçişin aslında olumlu olabileceğini düşündürüyor.

George Russell Mercedes
George Russell Mercedes

George Russell, kendisine yöneltilen yönetmelik ve kural değişiklikleri ile ilgili bir soru için verdiği cevapta, 2022 sezonu için Formula 1’de yapılan kapsamlı yönetmelik değişikliklerinin ortasında Mercedes takımına geçmesi ve yeni kurallarla birlikte çalışmanın olumlu olabileceğine inandığını aktardı.

Williams‘ta geçirdiği dönemde, yaşadığı kaza ve başarılarla oldukça dikkat çekici üç yılın ardından İngiliz sürücü, önümüzdeki sezon için Mercedes takımına geçiş yapıyor. Bir çok destekçisi ve fanları olan Russell için şimdiden heyecanlı bekleyiş başladı.

Mercedes tarafından yapılan röportajda Russell, verdiği demeçte “Dürüst olmam gerekirse, bu kural değişikliği sırasında takım değişikliklerini oldukça olumlu buluyorum.” dedi.

“Çünkü tamamen farklı ve yeni bir araca sahibiz, bu öncekinden tamamen farklı bir yaklaşım ve bakış açısı. Farklı lastikler ve yeni mühendislerle çalışacağım.”

“Bence yepyeni bir sayfadan başlamak herkes için faydalı, ancak bu sezon Williams‘la kalmış olsaydım, aklınızda bir köşesinde hep önceki otomobil çağında öğrendiğiniz şeyler olacaktı. daima bilinçaltınızda öğrendikleriniz sizinle birlikte geleceğe taşınır.”

“Oysa, gerçekten yeni bir sayfadan başlıyorsanız, bence bu sadece bu yıl için oldukça büyük bir fayda sağlayabilir.”

GEORGE RUSSELL, 2022 SEZONU HAZIRLIKLARI

George Russell, Mercedes Çalışmaları
George Russell, Mercedes Çalışmaları

Yeni sezon öncesinde George Russell, yeni takımı Mercedes ve ekibiyle tanışmak için oldukça zaman ve efor harcadı. Kış dönemi ile ilgili Russell;

“Şimdiye kadar harika bir kış oldu,” dedi.

“Her yıl yaptığım ve sezona başlamak için harika bir yol olan eğitim kampım için Lanzarote’de dokuz gün geçirdim.”

“Fabrikada mühendislerle bolca vakit geçirdim, aracın nasıl göründüğüne dair birçok sunumum oldu.”

“Ancak en önemlisi ise simülatördeydim, yeni araca alıştım, sınırlamaları anladım ve gelişimi ve nerede gelişmemiz gerektiğini yönlendirmeye çalıştım.”

“Bence bu yeni fırsatla, yeni düzenlemelerle, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bunun üstesinden gelmeye çalışmak benim için gerçekten heyecan verici bir bölüm oldu.”

Mercedes takımı ise yeni aracını 18 Şubat’ta tanıtacak. 2022 aracını W13 olarak tanıtan Mercedes Hamilton ve Russell ikilisi ile oldukça rekabetçi bir sezona hazırlanıyor.

Mercedes W13 Lansman Tanıtım
Mercedes W13 Lansman Tanıtım

Mercedes takımının lansman tanıtım linki : https://www.mercedesamgf1.com/en/news/2022/02/everything-need-know-winter-f1-w13-launch/

Takımlar savaşının yanında Mercedes’i bu yıl takım içi savaşları beklediği ise oldukça açık…

Sim Racing