formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 15'inci yarışı ile sezona devam ediyor.Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Monza GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
09.09.2022 13:22
Özellikle İtalyan basınında yerden yere vurulan Ferrari Pit duvarı ve Leclerc'e destek Sergio Perez'den geldi. İşte detaylar...
20.08.2022 12:52
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 14'üncü yarışı ile sezonun ikinci yarısına başlayacak. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Belçika SPA GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
18.08.2022 12:26
2026 düzenlemelerinin onaylanmasının ardından Formula 1'e girmesi düşünülen Audi'nin katılımı gecikebilir.
18.08.2022 11:19

Yeni F1 Kuralları George Russell İçin Sorun Değil!

Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.

Yeni F1 Kuralları George Russell İçin Sorun Değil!
15.02.2022 11:42
0
A+
A-

Geçtiğimiz sezon Lewis Hamilton‘un yerine bir yarışlıkta olsa yarışan George Russell, 2022’de Mercedes takımına katılması ile birlikte F1 kariyeri için yepyeni bir bölüme başlayacak. Bunun en büyük sebebi ise 2022 yılı ile birlikte yürürlüğe giren yeni teknik düzenlemeler. Değişiklik dalgasıyla aynı zamana denk gelen takım değişikliği ise Russell için oldukça kıymetli hissettiriyor. Tüm takımların ortak bir şekilde yeni bir F1 serüvenine başlayacak olması Russell için, geçişin aslında olumlu olabileceğini düşündürüyor.

George Russell Mercedes
George Russell Mercedes

George Russell, kendisine yöneltilen yönetmelik ve kural değişiklikleri ile ilgili bir soru için verdiği cevapta, 2022 sezonu için Formula 1’de yapılan kapsamlı yönetmelik değişikliklerinin ortasında Mercedes takımına geçmesi ve yeni kurallarla birlikte çalışmanın olumlu olabileceğine inandığını aktardı.

Williams‘ta geçirdiği dönemde, yaşadığı kaza ve başarılarla oldukça dikkat çekici üç yılın ardından İngiliz sürücü, önümüzdeki sezon için Mercedes takımına geçiş yapıyor. Bir çok destekçisi ve fanları olan Russell için şimdiden heyecanlı bekleyiş başladı.

Mercedes tarafından yapılan röportajda Russell, verdiği demeçte “Dürüst olmam gerekirse, bu kural değişikliği sırasında takım değişikliklerini oldukça olumlu buluyorum.” dedi.

“Çünkü tamamen farklı ve yeni bir araca sahibiz, bu öncekinden tamamen farklı bir yaklaşım ve bakış açısı. Farklı lastikler ve yeni mühendislerle çalışacağım.”

“Bence yepyeni bir sayfadan başlamak herkes için faydalı, ancak bu sezon Williams‘la kalmış olsaydım, aklınızda bir köşesinde hep önceki otomobil çağında öğrendiğiniz şeyler olacaktı. daima bilinçaltınızda öğrendikleriniz sizinle birlikte geleceğe taşınır.”

“Oysa, gerçekten yeni bir sayfadan başlıyorsanız, bence bu sadece bu yıl için oldukça büyük bir fayda sağlayabilir.”

GEORGE RUSSELL, 2022 SEZONU HAZIRLIKLARI

George Russell, Mercedes Çalışmaları
George Russell, Mercedes Çalışmaları

Yeni sezon öncesinde George Russell, yeni takımı Mercedes ve ekibiyle tanışmak için oldukça zaman ve efor harcadı. Kış dönemi ile ilgili Russell;

“Şimdiye kadar harika bir kış oldu,” dedi.

“Her yıl yaptığım ve sezona başlamak için harika bir yol olan eğitim kampım için Lanzarote’de dokuz gün geçirdim.”

“Fabrikada mühendislerle bolca vakit geçirdim, aracın nasıl göründüğüne dair birçok sunumum oldu.”

“Ancak en önemlisi ise simülatördeydim, yeni araca alıştım, sınırlamaları anladım ve gelişimi ve nerede gelişmemiz gerektiğini yönlendirmeye çalıştım.”

“Bence bu yeni fırsatla, yeni düzenlemelerle, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bunun üstesinden gelmeye çalışmak benim için gerçekten heyecan verici bir bölüm oldu.”

Mercedes takımı ise yeni aracını 18 Şubat’ta tanıtacak. 2022 aracını W13 olarak tanıtan Mercedes Hamilton ve Russell ikilisi ile oldukça rekabetçi bir sezona hazırlanıyor.

Mercedes W13 Lansman Tanıtım
Mercedes W13 Lansman Tanıtım

Mercedes takımının lansman tanıtım linki : https://www.mercedesamgf1.com/en/news/2022/02/everything-need-know-winter-f1-w13-launch/

Takımlar savaşının yanında Mercedes’i bu yıl takım içi savaşları beklediği ise oldukça açık…

Sim Racing