formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Red Bull, Mercedes Tavrına Sinirlendi! “Aptalca Talepler!”

Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko’nun yapmış olduğu o açıklama.

Red Bull, Mercedes Tavrına Sinirlendi! “Aptalca Talepler!”
20.11.2021 15:12
0
A+
A-

Red Bull takımının önemli isimlerinden Dr. Helmut Marko tansiyonu yükseltecek yeni açıklama yaptı. Mercedes takımının inceleme hakkı talebini yorumlayan Marko, “anlamsız ve aptalca” olarak tanımladı.

MERCEDES – RED BULL SAVAŞINDA TANSİYON DİNMİYOR

Red Bull’un mihenk taşlarından olan Helmut Marko, Mercedes’in Max Verstappen‘in Brezilya’da Lewis Hamilton‘a karşı yapmış olduğu çekişmeli ve pist dışına çıkma ile son bulan savunması üzerine yapmış olduğu itiraz için zaman kaybı olarak nitelendirdi.

Katar’a giderken, Perşembe ve Cuma sabahına kadar tüm dikkat Mercedes’in talebi üzerine verilecek karardaydı ve bu, her iki takımın temsilcilerinin uzun oturumlar ve müzakereler için komiserlerle buluşmasına neden oldu. Buda çalışma hazırlıklar açısından özellikle Red Bull tarafında aşırı zaman kaybına neden oldu.

Sabırsızlıkla beklenen inceleme sonucunda ise herhangi bir ceza çıkmazken Mercedes’in incele talebi ise ret edildi. Böylelikle Red Bull için kaybedilen büyük bir zaman oluştu. Bu sonuç için ise Dr. Helmut Marko sert bir yorumda bulundu.

“MERCEDES’İN TALEBİ ANLAMSIZ VE APTALCA”

Mercedes Toto Wolf, Red Bull Christian Horner, Katar 2021
Mercedes Toto Wolf, Red Bull Christian Horner, Katar 2021

Katar hafta sonu öncesinde savunmalara hazırlanmak için oldukça çok zaman harcayan Dr. Helmut Marko, Mercedes takım patronu Toto Wolff’un inceleme hakkını talep etme kararını zaman kaybı olarak niteledi.

Helmut Marko, ServusTV’ye “Her şey beklendiği gibi boşa çıktı” dedi . “Bu oldukça Anlamsız ve aptalcaydı.”

Ancak Marko bu inceleme talebi ile ilgili yorumları bir çıta daha yükselterek, Mercedes’in bu talebinin nedeni sadece Red Bull’a bir oyalama olabileceğini ve yarış hazırlıklarında gereken olan odaklanmayı bozmak adına olduğunu söyledi.

“Takım için sıkıcıydı çünkü aracı daha hızlı yapması gereken mühendisler bunun yerine belgeler hazırlamak zorunda kaldılar.”

MERCEDES KÖTÜ ÖRNEK OLDU

Red Bull takım patronu Christian Horner ise Mercedes’in tavrının oldukça tehlike bir emsal olabileceğine dikkat çekti. Verstappen’in pist üstünde ki mücadelesine baktığında herhangi bir inceleme ve ceza gerektirmediğini düşünen Horner şöyle devam etti.

“Eğer bu yoldan giderlerse, bundan sonra her olay sorgulanmaya açık olacak” dedi.

“iPhone’lardan veya izleyicilerin telefonlarından gelen kanıtlar olacak. Her zaman yeni, alakalı veya önemli olarak kabul edilebilecek bir şey olacak.” dedi.

Yarış tansiyonu açısından bakıldığın ise Christian Horner’ın endişesi anlaşılabilir olarak kabul edilebilir. Bundan sonra ki her olay için soruşturma ve inceleme fırsatı vereceğini düşünen Horner’ın endişeleri doğru çıkacak mı hep birlikte göreceğiz…

Sim Racing