formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

Formula 1 Ceza Savaşları! Lewis, Max’e Karşı!

Brezilya Grand Prix’sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?

Formula 1 Ceza Savaşları! Lewis, Max’e Karşı!
13.11.2021 13:32
0
A+
A-

Formula 1, Brezilya Sprint yarışı öncesi oldukça karışık bir duruma girdi. Arka arkaya gelen cezalardan sonra gözler hakemlerin kararında. Lewis Hamilton ve Max Verstappen ne yapacak?

KOMİSERLERİN CEZA KARARI ŞAMPİYONAYI ETKİLEYEBİLİR

Şampiyona için kıyasıya mücadele eden iki isimde Brezilya GP öncesi komiserlerin karşısına çıktı. Stratejik bir çıkar savaşına dönüşen bu durumu Mercedes ve Hamilton kendine lehine çevirebilecek mi?

Hamilton, DRS Sistemi ihlali sebebiyle incelemeye tutuldu. Motor değişikliği cezasının yanında böyle bir inceleme ise oldukça gergin bir duruma sebebiyet verdi.

Max Verstappen, Formula 1 Brezilya 2021
Max Verstappen, Formula 1 Brezilya 2021

Max Verstappen ise kurallar gereği park alanında yetkiler dışında kimsenin araçlara dokunmama kuralını ihlal ederek Lewis Hamilton’un aracına dokunmuş ve esnekliğine bakmıştı. Bu kural ihlali sonrası hakemler tarafından çağırılan Max Verstappen inceleme altında. Hollandalı Sürücü için büyük risk yaratan durum endişe verici.

İki sürücünün de çağırılma sebepleri çok ayrı olmasına rağmen kulislerde dolanan dedikodulara göre Mercedes, Lewis Hamilton‘un cezası için Verstappen’in hareketlerini kanıt olarak sunabilecekleri konuşuluyor.

Sky Sports News muhabiri Craig Slater bu konuyu dile getirenlerin arasında.

Slater, ‘Mercedes savunmasında Max’i öne sürebilir. Çünkü Verstappen gidiyor ve Lewis’in arabasına dokunuyor.”

“Bunu yapamazsınız çünkü kurallar çok açık. Park halindeki araçlara dokunamazsınız.”

“Çok ciddiye alınmasa da bile bir kınama cezası getirebilir.”

“Ancak Mercedes’in savunmasında bu dokunma bir savunma aracı olarak kullanılabilir. Konu arka kanatlar olunca bir dokunma var.”

FIA, Mercedes takımının araçlarını kontrol etti ve Lewis’in DRS sistemine el koydu. Yeni yapılacak ölçümler sonucu ortaya nasıl bir sonuç çıkacak hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.