formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Lewis Hamilton, Sergio Perez İçin Düzeltme Yayınladı!

Lewis Hamilton, Meksika Grand Prix’sinin ardından Sergio Perez hakkında yaptığı yorumlar tepki çekmişti. Konu ile ilgili sosyal medyadan yeni bir açıklama yaptı.

Lewis Hamilton, Sergio Perez İçin Düzeltme Yayınladı!
08.11.2021 21:02
0
A+
A-

Mercedes’in şampiyona adayı Lewis Hamilton, Meksika Grand Prix’sinin ardından yapmış olduğu yorumlarla bir çok kesinden tepki almıştı. Bu tepkiler sonrası Sergio Perez hakkında yeni bir açıklama yapan Hamilton bunu sosyal medyadan açıkladı. İşte detaylar…

Sergio Perez ve Lewis Hamilton, Meksika 2021
Sergio Perez ve Lewis Hamilton, Meksika 2021

Lewis Hamilton, Meksika Grand Prix’sinin ardından Sergio Perez hakkında yapmış olduğu açıklamalar sonrası sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yaparak kendisine “çok saygı duyduğunu” belirterek açıkladı.

Red Bull takımının Mercedes’e oldukça zorladığı Meksika yarışında gülen taraf Max Verstappen ve Red Bull takımı olmuştu. Üçüncülük alan Sergio Perez, yarış boyunca Lewis Hamilton ile olan mesafenin açılmasına izin vermemiş ve yarışın sonlarında ise oldukça yakın takipte bulunmuştu. 71 tur boyunca ikincilik mücadelesi için çabalayan Sergio Perez podyuma çıkan ilk Meksikalı pilot olmuştu.

Ancak büyük coşku ile kutlanan podyum sonrası Lewis Hamilton’un yapmış olduğu yorum sonrası tepki çekmişti.

LEWIS HAMILTON’UN YORUMU TARTIŞMA YARATTI

Hamilton, Meksikalı pilot Perez’e aşağılayıcı bir anlaşılmaya sebep olacak şu yorumda bulundu: “Checo arkanızda ise o zaman altlarında ki arabanın oldukça hızlı olduğunu anlayabiliyorsunuz.”

Bu yorumu ise bir çok kesimden tepki alıp yanlış anlaşılınca Lewis Hamilton sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yaptı.

“SERGIO PEREZ, HARİKA BİR İŞ ÇIKARIYOR”

Lewis Hamilton Sergio Perez Açıklaması, Meksika 2021
Lewis Hamilton Sergio Perez Açıklaması, Meksika 2021

Hamilton, ” Perez’e büyük saygı duyuyorum ve yeni takımında harika bir iş çıkardığını düşünüyorum. Bu sezon çok gelişti ve yeni bir takımla ilerlemenin ne kadar zor olduğunu biliyorum, bu oldukça zaman alıyor.”

Bu haberimize Göz Atın: Verstappen Desteği! Sergio Perez Meksika’da Ne Yapacak?

“Benim yorumum, sahip olduğumuz düşük sürtünme nedeniyle Meksika’da başka bir aracı takip etmenin en zor şey olduğuyla ilgiliydi. Bu yüzden çok az geçiş oluyor. Ancak o kadar yakından takip edebildi ki bu da onların ne kadar fazla yere basma kuvveti olduğunu gösteriyor.”

Max ve Sergio ve Sergio'nun Babası
Max ve Sergio ve Sergio’nun Babası

Şampiyona mücadelesinde ki puan farkı artmaya devam ederken bu gibi yorumlar ise gergin ortamda farklı anlaşılabiliyor. Max Verstappen almış olduğu galibiyet ile puan farkını 19’a çıkarırken çifte podyum ise markalar şampiyonasında Red Bull’un 1 puandan geri gelmesini sağladı. Kalan 5 yarış ise benzer şekilde çekişmeli geçeceği ise oldukça açık.

Kesin olan bir şey varsa Sergio Perez gibi bir sürücünün Formula 1‘de olmasının ne kadar renk getirebileceği…

Sim Racing