formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Lewis Hamilton, Sergio Perez İçin Düzeltme Yayınladı!

Lewis Hamilton, Meksika Grand Prix’sinin ardından Sergio Perez hakkında yaptığı yorumlar tepki çekmişti. Konu ile ilgili sosyal medyadan yeni bir açıklama yaptı.

Lewis Hamilton, Sergio Perez İçin Düzeltme Yayınladı!
08.11.2021 21:02
0
A+
A-

Mercedes’in şampiyona adayı Lewis Hamilton, Meksika Grand Prix’sinin ardından yapmış olduğu yorumlarla bir çok kesinden tepki almıştı. Bu tepkiler sonrası Sergio Perez hakkında yeni bir açıklama yapan Hamilton bunu sosyal medyadan açıkladı. İşte detaylar…

Sergio Perez ve Lewis Hamilton, Meksika 2021
Sergio Perez ve Lewis Hamilton, Meksika 2021

Lewis Hamilton, Meksika Grand Prix’sinin ardından Sergio Perez hakkında yapmış olduğu açıklamalar sonrası sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yaparak kendisine “çok saygı duyduğunu” belirterek açıkladı.

Red Bull takımının Mercedes’e oldukça zorladığı Meksika yarışında gülen taraf Max Verstappen ve Red Bull takımı olmuştu. Üçüncülük alan Sergio Perez, yarış boyunca Lewis Hamilton ile olan mesafenin açılmasına izin vermemiş ve yarışın sonlarında ise oldukça yakın takipte bulunmuştu. 71 tur boyunca ikincilik mücadelesi için çabalayan Sergio Perez podyuma çıkan ilk Meksikalı pilot olmuştu.

Ancak büyük coşku ile kutlanan podyum sonrası Lewis Hamilton’un yapmış olduğu yorum sonrası tepki çekmişti.

LEWIS HAMILTON’UN YORUMU TARTIŞMA YARATTI

Hamilton, Meksikalı pilot Perez’e aşağılayıcı bir anlaşılmaya sebep olacak şu yorumda bulundu: “Checo arkanızda ise o zaman altlarında ki arabanın oldukça hızlı olduğunu anlayabiliyorsunuz.”

Bu yorumu ise bir çok kesimden tepki alıp yanlış anlaşılınca Lewis Hamilton sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yaptı.

“SERGIO PEREZ, HARİKA BİR İŞ ÇIKARIYOR”

Lewis Hamilton Sergio Perez Açıklaması, Meksika 2021
Lewis Hamilton Sergio Perez Açıklaması, Meksika 2021

Hamilton, ” Perez’e büyük saygı duyuyorum ve yeni takımında harika bir iş çıkardığını düşünüyorum. Bu sezon çok gelişti ve yeni bir takımla ilerlemenin ne kadar zor olduğunu biliyorum, bu oldukça zaman alıyor.”

Bu haberimize Göz Atın: Verstappen Desteği! Sergio Perez Meksika’da Ne Yapacak?

“Benim yorumum, sahip olduğumuz düşük sürtünme nedeniyle Meksika’da başka bir aracı takip etmenin en zor şey olduğuyla ilgiliydi. Bu yüzden çok az geçiş oluyor. Ancak o kadar yakından takip edebildi ki bu da onların ne kadar fazla yere basma kuvveti olduğunu gösteriyor.”

Max ve Sergio ve Sergio'nun Babası
Max ve Sergio ve Sergio’nun Babası

Şampiyona mücadelesinde ki puan farkı artmaya devam ederken bu gibi yorumlar ise gergin ortamda farklı anlaşılabiliyor. Max Verstappen almış olduğu galibiyet ile puan farkını 19’a çıkarırken çifte podyum ise markalar şampiyonasında Red Bull’un 1 puandan geri gelmesini sağladı. Kalan 5 yarış ise benzer şekilde çekişmeli geçeceği ise oldukça açık.

Kesin olan bir şey varsa Sergio Perez gibi bir sürücünün Formula 1‘de olmasının ne kadar renk getirebileceği…

Sim Racing