formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

Max ve Lewis Şampiyona Gerilimini Düşürmeye Kararlı!

Max Verstappen’in Austin GP’de pole pozisyonunu alması ile birlikte heyecan maksimuma ulaştı. Max ve Lewis temiz ve iyi bir yarış umduklarını söylediler.

Max ve Lewis Şampiyona Gerilimini Düşürmeye Kararlı!
24.10.2021 16:07
0
A+
A-

Max Verstappen’in Austin GP’de pole pozisyonunu alması ile birlikte yarış heyecanı maksimuma ulaştı. Şampiyona adayları olan Max ve Lewis, Amerika GP’de temiz ve iyi bir yarış umduklarını söylediler.

Lewis Hamilton ve Max Verstappen son yarışlarda oldukça gergin bir süreç geçirdi. Birbirleri ile yaşanan temaslar her iki pilot içinde kötü sonuçları beraberinde getirdi. Şampiyona adayları Austin GP için temiz bir yarış için odaklanmış haldeler.

Lewis ve Max Kaza, Monza 2021
Lewis ve Max Kaza, Monza 2021

İtalya GP’sinde yaşananlar tansiyonu oldukça yükseltmişti. O yarıştan sonra Şampiyona adayı ikili, Austin GP’de birlikte start alacaklar. Pazar günü kırmızı ışıkların sönmesi ile birlikte ilk virajlar şampiyonanın geri kalanında ki tansiyonu belli edecek gibi.

Lewis Hamilton, sıralama turları sonrası basın mensuplarına vermiş olduğu demeçte “Pazar günü umarım 1. virajı sorunsuz atlatırız. 1. Virajın sonrası da oldukça önemli ve temiz bir yarış çıkarırız.”

Silverstone’da yaşanan ve Max Verstappen için risk taşıyan kaza ima edilerek, kendisinin ve Lewis Hamilton’un karışma ihtimali olan başka bir kaza sorusu üzerine oldukça şaşıran Verstappen soruları cevapladı.

Lewis Hamilton’a karşı Start anı ve ilk virajda ne yapacağını sorulması üzerine, her zaman ne yaptıysa onu yapacağını dile getirdi.

“Profesyonel sürücüler gibi her zaman ne yapıyorsak onu deneyeceğiz” şeklinde cevap verdi.

“MAX VERSTAPPEN: “NEDEN BU KONU GÜNDEME GELİYOR?”

Basın mensuplarına sitemkar bir şekilde; ” Neden sürekli bunu soruyorsanız. Sürekli gündeme gelmesi çok can sıkıcı. Maalesef sporun gereği bunlar oluyor ve yapılması gerekeni yapıyoruz. Hepimizin temennisi ise temiz bir yarış. Herkes harika bir yarış bekliyor. Sadece iyi bir yarış geçirmek istiyoruz.”

LEWIS HAMILTON GEÇME SORUSUNU YANITLADI

Lewis Max Birbirini Geçme, Austin GP
Lewis Max Birbirini Geçme, Austin GP

Cuma günü gerçekleşen 2. antrenmanlarda Max Verstappen ile yaşamış olduğu birbirini geçme süreci de sorulan Lewis Hamilton bakın nasıl cevap verdi.

Hamilton, “Öncelikle onu fazla zorlamadım. Dışarıdan dönmeye karar verdi ve açıkta kaldı. Bunu Max’a sorabilirsiniz. Ama işin özeti son virajda aptalca bir şekilde mücadele ediyorduk. Ama bu sporun eğlenceli tarafı ve bir oyun.”

“Yarın büyük bir eğlence var elimizden gelen her şeyi vereceğiz. Olay bundan ibaret.”

Şampiyona için kıyasıya mücadele eden iki pilotta anlaşılan üzerlerinde olan baskı ve stresi azaltmayı hedeflerken tansiyonu da düşürmeye kararlı. Bakalım Bu gece 22:00’de bizleri nasıl bir start bekliyor hep birlikte göreceğiz…

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.