formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 15'inci yarışı ile sezona devam ediyor.Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Monza GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
09.09.2022 13:22
Özellikle İtalyan basınında yerden yere vurulan Ferrari Pit duvarı ve Leclerc'e destek Sergio Perez'den geldi. İşte detaylar...
20.08.2022 12:52
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 14'üncü yarışı ile sezonun ikinci yarısına başlayacak. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Belçika SPA GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
18.08.2022 12:26
2026 düzenlemelerinin onaylanmasının ardından Formula 1'e girmesi düşünülen Audi'nin katılımı gecikebilir.
18.08.2022 11:19

Max ve Lewis Şampiyona Gerilimini Düşürmeye Kararlı!

Max Verstappen’in Austin GP’de pole pozisyonunu alması ile birlikte heyecan maksimuma ulaştı. Max ve Lewis temiz ve iyi bir yarış umduklarını söylediler.

Max ve Lewis Şampiyona Gerilimini Düşürmeye Kararlı!
24.10.2021 16:07
0
A+
A-

Max Verstappen’in Austin GP’de pole pozisyonunu alması ile birlikte yarış heyecanı maksimuma ulaştı. Şampiyona adayları olan Max ve Lewis, Amerika GP’de temiz ve iyi bir yarış umduklarını söylediler.

Lewis Hamilton ve Max Verstappen son yarışlarda oldukça gergin bir süreç geçirdi. Birbirleri ile yaşanan temaslar her iki pilot içinde kötü sonuçları beraberinde getirdi. Şampiyona adayları Austin GP için temiz bir yarış için odaklanmış haldeler.

Lewis ve Max Kaza, Monza 2021
Lewis ve Max Kaza, Monza 2021

İtalya GP’sinde yaşananlar tansiyonu oldukça yükseltmişti. O yarıştan sonra Şampiyona adayı ikili, Austin GP’de birlikte start alacaklar. Pazar günü kırmızı ışıkların sönmesi ile birlikte ilk virajlar şampiyonanın geri kalanında ki tansiyonu belli edecek gibi.

Lewis Hamilton, sıralama turları sonrası basın mensuplarına vermiş olduğu demeçte “Pazar günü umarım 1. virajı sorunsuz atlatırız. 1. Virajın sonrası da oldukça önemli ve temiz bir yarış çıkarırız.”

Silverstone’da yaşanan ve Max Verstappen için risk taşıyan kaza ima edilerek, kendisinin ve Lewis Hamilton’un karışma ihtimali olan başka bir kaza sorusu üzerine oldukça şaşıran Verstappen soruları cevapladı.

Lewis Hamilton’a karşı Start anı ve ilk virajda ne yapacağını sorulması üzerine, her zaman ne yaptıysa onu yapacağını dile getirdi.

“Profesyonel sürücüler gibi her zaman ne yapıyorsak onu deneyeceğiz” şeklinde cevap verdi.

“MAX VERSTAPPEN: “NEDEN BU KONU GÜNDEME GELİYOR?”

Basın mensuplarına sitemkar bir şekilde; ” Neden sürekli bunu soruyorsanız. Sürekli gündeme gelmesi çok can sıkıcı. Maalesef sporun gereği bunlar oluyor ve yapılması gerekeni yapıyoruz. Hepimizin temennisi ise temiz bir yarış. Herkes harika bir yarış bekliyor. Sadece iyi bir yarış geçirmek istiyoruz.”

LEWIS HAMILTON GEÇME SORUSUNU YANITLADI

Lewis Max Birbirini Geçme, Austin GP
Lewis Max Birbirini Geçme, Austin GP

Cuma günü gerçekleşen 2. antrenmanlarda Max Verstappen ile yaşamış olduğu birbirini geçme süreci de sorulan Lewis Hamilton bakın nasıl cevap verdi.

Hamilton, “Öncelikle onu fazla zorlamadım. Dışarıdan dönmeye karar verdi ve açıkta kaldı. Bunu Max’a sorabilirsiniz. Ama işin özeti son virajda aptalca bir şekilde mücadele ediyorduk. Ama bu sporun eğlenceli tarafı ve bir oyun.”

“Yarın büyük bir eğlence var elimizden gelen her şeyi vereceğiz. Olay bundan ibaret.”

Şampiyona için kıyasıya mücadele eden iki pilotta anlaşılan üzerlerinde olan baskı ve stresi azaltmayı hedeflerken tansiyonu da düşürmeye kararlı. Bakalım Bu gece 22:00’de bizleri nasıl bir start bekliyor hep birlikte göreceğiz…

ETİKETLER:

Sim Racing