formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Singapur Mücadelesi Max Verstappen İçin İşkenceye Döndü!

Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi…

Singapur Mücadelesi Max Verstappen İçin İşkenceye Döndü!
03.10.2022 12:15
0
A+
A-

Max Verstappen güvenlik aracı sonrası Lando Norris’e yaptığı atak sonucu büyük bir hata yaptı ve yarışı podyum yerine yedinci olarak bitirmekle yetindi. Bu durumun ise şampiyona liderine “Sıfır” zevk verdiğini dile getirdi.

Dünya şampiyonluğunu ilan etmesi için yarışı kazanması gereken Max Verstappen, start anında gridde oldukça gerilere düştü.

8’incilikte 12inci sıraya düşen Hollandalı sürücü, Kevin Magnussen ile mücadele etti. Ardından hızlı bir yükseliş ile yedinci sıraya yükselirken Fernando Alonso’nun arkasında oldukça zaman kaybetti.

Takım arkadaşı Sergio Perez ise start anından itibaren yarışı kontrol altında tuttu ve liderliği almış olduğu cezaya rağmen korudu ve yarışı kazandı.

Yarışın son bölümlerinde yarışa dahil olan Güvenlik aracı ile birlikte Lando Norris’e atağa kalkan Max Verstappen büyük bir hata yaparak pist dışına çıktı ve lastiklerini tamamen bitirdi. Tekrar pite giren şampiyon Verstappen 12. sıraya geriledi.

Yumuşak lastikle yarışa devam eden Max Verstappen, Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel’i geçerek yarışı 7inci sırada noktaladı.

Max Verstappen İçin Singapur “Sıfır” Zevk!

Max Verstappen Kızaklama, Singapur 2022

Yarış sonrası düşünceleri sorulan Max Verstappen orta sıralarda yarışmanın kendisine hiç zevk vermediğini dile getirdi.

Bu konuda sorulan soruya cevabı ise “Bu benim zevk aldığım bir şey değil” diyerek cevap verdi.

“Ön taraflarda mücadele vermemiz gerekiyor. Araçların arkasında sıkışıp kalmak ve geçiş fırsatının olmadığı bir pistte başlangıçta sorun yaşamak oldukça sinir bozucu.”

“Geçiş sırasında büyük bir blokaj yaşadım ve tekrar arka sıralara düştüm. Bu çok dağınık bir tutum.”

Dünya şampiyonluğunu ilan etmesi beklenen Verstappen maalesef Singapur’da oldukça dağınık bir yarış yaşadı ve kendisi için zevksiz bir durum olduğunu ifade etti.

Şampiyona ‘da 104 puan önde olan Verstappen Japonya’da oldukça iddialı. Bakalım yeni bir sürprizle karşılaşacak mı bunu hep birlikte göreceğiz…

Sim Racing