formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Verstappen: “Charles’a baskı yaptım, sonra bekledim…”

Max Verstappen Fransa’da Ferrari karşısında baskı ile kazanmayı başardı. Hızlı bir araç karşısında baskı ile Charles Leclerc’i hataya zorlayan Verstappen istediğini elde etti. İşte detaylar…

Verstappen: “Charles’a baskı yaptım, sonra bekledim…”
26.07.2022 15:23
0
A+
A-

Charles Leclerc’in hatası sonucu zafere ulaşan Max Verstappen almış olduğu sonuçla oldukça mutlu. Şampiyonada puan farkını 63’e çıkaran Verstappen: “”Bazen her zaman hücum yapamayacağınızı anlamanız gerekir, beklemek daha iyidir.” dedi.

Leclerc’in yarış dışı kalması ile kariyerinin 300. yarışına çıkan Lewis Hamilton ise sezon başından beri en iyi sonucu aldı ve podyumda ikinci oldu. 300. yarışı ise ona susuz bir mücadele ile geldi. İçecek sisteminde oluşan hata sonucu Lewis Hamilton üç kilo verdiğini söyledi.

Verstappen, F1 şampiyonluk mücadelesinin bitmediği söylüyor. “Daha Yolun Yarısındayız!”

Max Verstappen Fransa Galibiyeti 2022
Max Verstappen Fransa Galibiyeti 2022

Tüm olup bitenler daha heyecanını kaybetmemişken şampiyona lideri Max Verstappen ise henüz mücadelenin bitmediği konusunda oldukça kararlı. İşini garanti görmeyen son şampiyon ise henüz yolun yarısında olduğunu söylüyor.

F1 dünyasında şampiyona için çoktan favori durumuna gelmesini ise kabullenmeyen Verstappen, önümüzdeki yarışlarda bir çok sürpriz sonucun karşısına çıkabileceğini söylüyor.

Fransa Grand Prix’sindeki rahat zaferi sonrası şampiyonada Charles Leclerc‘in önünde 63 puanda bulunan Verstappen önemli puanlar elde etti.

Bu sonuçla yaz arasına girmeden sezonun ikinci yarısına lider olarak gireceği de kesinleşmiş oldu.

Verstappen ve Red Bull’un “hala yapacak çok işi var!”

Newey-Verstappen-Horner-Redbull Team
Newey-Verstappen-Horner-Redbull Team

Dünya şampiyonu olan Verstappen ikinci şampiyonluğuna kesin gözle bakmıyor. Bunun söylenmesi için çok erken olduğunu ısrar eden Verstappen vermiş olduğu demeçte ise;

“Daha yolun yarısındayız, daha yapılacak çok yarış var. Bir çok olumsuz şey olabilir, bu yüzden lider olmamım pek bir anlamı yok.” dedi.

Yaz tatiline lider girmekten memnun olup olmadığı sorulan Verstappen, “Hayır, daha yapacak çok işimiz olduğumuz için bir tur geriden geliyoruz.”

“Macaristan’da işler biraz zor olacak. En iyi olacağımız bir pist değil. Ferrari’ye göre yere basma gücümüz daha zayıf. Bunun üzerine gitmeliyiz.” dedi.

Şampiyonluğu için bir çok otorite tarafından kesin gözüyle bakılan Verstappen ise bu konuya oldukça temkinle yaklaşıyor. Macaristan yarışı sonrası sezon arasına girecek olan Formula 1’de bu hafta sonu oldukça mücadeleci geçeceğe benziyor. Şimdiden iyi seyirler.

Sim Racing