formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
İstanbul, cesur uçuş meraklılarının yer alacağı ve birbirinden eğlenceli şovlara ev sahibi olacak. 5incisi düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almak için hazır. Uçuş araçlarını hazırlayan etkinlik için hazırlayan 30 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayallerine kavuşmaya çalışacak. Pandemi sebebiyle Üç yıl aradan...
12.08.2022 14:04
Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar...
12.08.2022 10:31
F1 takımları, sözleşmesi biten ve kontrat yenileyen pilotlarını duyurmaya başlarken hangi pilot ne kadar süreli anlaşma yaptı? İşte tüm detaylar...
10.08.2022 13:00
Assetto Corsa Competizione'de düzenlenmiş olan ve Aperta Racing tarafından organize edilen Aperta Largo GT takımlar şampiyonasını sonuçlandı. Şampiyon takım ise Padok E-Spor takımı oldu.
09.08.2022 16:25

Verstappen: “Charles’a baskı yaptım, sonra bekledim…”

Max Verstappen Fransa’da Ferrari karşısında baskı ile kazanmayı başardı. Hızlı bir araç karşısında baskı ile Charles Leclerc’i hataya zorlayan Verstappen istediğini elde etti. İşte detaylar…

Verstappen: “Charles’a baskı yaptım, sonra bekledim…”
26.07.2022 15:23
0
A+
A-

Charles Leclerc’in hatası sonucu zafere ulaşan Max Verstappen almış olduğu sonuçla oldukça mutlu. Şampiyonada puan farkını 63’e çıkaran Verstappen: “”Bazen her zaman hücum yapamayacağınızı anlamanız gerekir, beklemek daha iyidir.” dedi.

Leclerc’in yarış dışı kalması ile kariyerinin 300. yarışına çıkan Lewis Hamilton ise sezon başından beri en iyi sonucu aldı ve podyumda ikinci oldu. 300. yarışı ise ona susuz bir mücadele ile geldi. İçecek sisteminde oluşan hata sonucu Lewis Hamilton üç kilo verdiğini söyledi.

Verstappen, F1 şampiyonluk mücadelesinin bitmediği söylüyor. “Daha Yolun Yarısındayız!”

Max Verstappen Fransa Galibiyeti 2022
Max Verstappen Fransa Galibiyeti 2022

Tüm olup bitenler daha heyecanını kaybetmemişken şampiyona lideri Max Verstappen ise henüz mücadelenin bitmediği konusunda oldukça kararlı. İşini garanti görmeyen son şampiyon ise henüz yolun yarısında olduğunu söylüyor.

F1 dünyasında şampiyona için çoktan favori durumuna gelmesini ise kabullenmeyen Verstappen, önümüzdeki yarışlarda bir çok sürpriz sonucun karşısına çıkabileceğini söylüyor.

Fransa Grand Prix’sindeki rahat zaferi sonrası şampiyonada Charles Leclerc‘in önünde 63 puanda bulunan Verstappen önemli puanlar elde etti.

Bu sonuçla yaz arasına girmeden sezonun ikinci yarısına lider olarak gireceği de kesinleşmiş oldu.

Verstappen ve Red Bull’un “hala yapacak çok işi var!”

Newey-Verstappen-Horner-Redbull Team
Newey-Verstappen-Horner-Redbull Team

Dünya şampiyonu olan Verstappen ikinci şampiyonluğuna kesin gözle bakmıyor. Bunun söylenmesi için çok erken olduğunu ısrar eden Verstappen vermiş olduğu demeçte ise;

“Daha yolun yarısındayız, daha yapılacak çok yarış var. Bir çok olumsuz şey olabilir, bu yüzden lider olmamım pek bir anlamı yok.” dedi.

Yaz tatiline lider girmekten memnun olup olmadığı sorulan Verstappen, “Hayır, daha yapacak çok işimiz olduğumuz için bir tur geriden geliyoruz.”

“Macaristan’da işler biraz zor olacak. En iyi olacağımız bir pist değil. Ferrari’ye göre yere basma gücümüz daha zayıf. Bunun üzerine gitmeliyiz.” dedi.

Şampiyonluğu için bir çok otorite tarafından kesin gözüyle bakılan Verstappen ise bu konuya oldukça temkinle yaklaşıyor. Macaristan yarışı sonrası sezon arasına girecek olan Formula 1’de bu hafta sonu oldukça mücadeleci geçeceğe benziyor. Şimdiden iyi seyirler.

Sim Racing