formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Verstappen Desteği! Sergio Perez Meksika’da Ne Yapacak?

Sergio Perez, Red Bull kariyerinde ki sıkıntılı günleri nihayet atlattı. Şampiyonluk açısından Max Verstappen’i destekleyen Perez, Meksika’da neler yaşayacak?

Verstappen Desteği! Sergio Perez Meksika’da Ne Yapacak?
27.10.2021 21:22
0
A+
A-

Sergio Perez, Red Bull kariyerinde ki sıkıntılı günleri nihayet atlattı. Takım içerisinde artık stratejilerde yer alıyor. Şampiyonluk açısından Verstappen’i destekleyen Perez, Meksika’da neler yaşayacak? İşte detaylar…

DAMON HILL, SERGIO PEREZ İÇİN MEKSİKA YARIŞINI DEĞERLENDİRDİ

Yaklaşan Meksika GP’si öncesi, Max Verstappen’e desteğini açıklayan Sergio Perez‘in bu kararı ile ilgili kendi evinde baskı hissedip hissetmediği merak edildi. Damon Hill ise Sergio Perez’in ne kadar istekli olduğunu sorguladı.

Bu haberimize Göz Atın: Sergio Perez Desteğini Dile Getirdi! “Mücadelem Max ve Takım İçin!”

Max Verstappen ve Sergio Perez, Kuçaklaşma
Max Verstappen ve Sergio Perez, Kuçaklaşma

SERGIO PEREZ TAKIM İÇİNDE GÜÇLÜ

Red Bull’a katılması ile birlikte ilk zamanlar sorun yaşayan Perez, aracın kendisi için daha uygun hale gelmesi ile birlikte performansını her yarışta artırabildi. Takıma katıldığı günden beri yükselişinin yanında Max Verstappen’e desteğini verirken aynı zamanda takımlar şampiyonası içinde önemli katkılar sağlayarak takım içinde ağırlığını sağladı.

MEKSİKA GP, DESTEK İÇİN SON OLABİLİR

Meksikalı pilot kendi evinde yarışırken oldukça güçlü olacağından emin. Ancak herhangi bir galibiyet şansı varken Max Verstappen’e daha önceki yarışlar gibi yerini vermek zorunda kalırsa bu durumun kendisi için neler getireceği ise oldukça merak ediliyor.

F1 Nation Podcast’e açıklamalarda bulunan Damon Hill ise; “Böyle bir durumun üstesinden gelmek zorundalar. Bu takım içi bir diplomatik sorun.”

“Silverstone’da Max’a yer vermişti. Orada yardım etmek için bulunduğunun çok iyi farkında, ancak meksikalı olmak ve arkasında bu kadar destek varken Meksika Grand Prix zaferinden kim vazgeçmek isteyebilir ki?

AUSTIN GP, SERGIO PEREZ’İN FİZİKSEL GÜCÜNÜ KANITLADI

Sergio Perez, Austin GP İçeceksiz
Sergio Perez, Austin GP İçeceksiz

56 turluk Austin GP’nin tamamını kavurucu bir sıcakta, çalışmayan bir içecek sistemi ile 3. bitirebilmek Sergio Perez’in fiziksel olarak da takımın istediği sürücü olduğunu kanıtladı. Kendi tabiri ile şimdiye kadar ki en zorlu yarışı olduğunu söyleyen Perez için bu yarış oldukça zordu.

Bu zorlu yarışta dayanıklılığı ile 3. bitirmeyi başardı. Austin yarışı ise Red Bull takımı için en iyi hafta sonlarından birisiydi.

Konu ile ilgili olarak Hill, “Bence harikaydı. Meksika GP öncesi böyle bir podyum kesinlikle doğru bir hamle oldu, değil mi? Yaptığı iş harikaydı”

TAKIMLAR ŞAMPİYONASI, SERGIO PEREZ ETKİSİ

Sergio Perez üçüncülükle bitirdiği podyumla birlikte takımlar şampiyonasında ki puan farkının kapanmasına yardımcı oldu. Almış olduğu puanlarla birlikte Mercedes ile Red Bull arasında ki puan farkı 23’e düştü. Kalan 5 yarışta ise öne geçmeleri mümkün gibi duruyor.

Takımlar Şampiyonası, Austin GP 2021 Sonrası
Takımlar Şampiyonası, Austin GP 2021 Sonrası

SERGIO PEREZ’E TAKIM EMRİ GELİR Mİ?

Verstappen ise 12 puanlık farkı açmaya kararlı. Şampiyona lideri Max Verstappen ve Sergio Perez, Meksika GP’de duble yaparak arada ki puan farkını daha düşürmek için ellerinden geleni yapacak. Ama ev sahibi Perez’in liderliği alması durumunda gelecek takım emri ise sezonun geri kalanında oldukça konuşulması muhtemel. Yine de takım, Max Verstappen’in şampiyonluğunu riske sokmamak için agresif bir sürüşten kaçmaları gerektiğini söyleyeceği düşünülüyor.

Sim Racing