formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Sergio Perez Desteğini Dile Getirdi! “Mücadelem Max ve Takım İçin!”

Sergio Perez, Mercedes Pilotu Lewis Hamilton’a karşı yaptığı savunma Max Verstappen’in şampiyonluk mücadelesi için çok önemliydi.

Sergio Perez Desteğini Dile Getirdi! “Mücadelem Max ve Takım İçin!”
23.10.2021 13:31
0
A+
A-

Türkiye Grand Prix’i takım içi desteğin ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkaran bir yarış oldu. Sergio Perez, Mercedes Pilotu Lewis Hamilton’a karşı yaptığı savunma Max Verstappen’in şampiyonluk mücadelesi için çok önemliydi. Bu durumla ilgili Sergio Perez ise duygularını paylaştı.

Sergio Perez yapmış olduğu savunmalar ile Şampiyonluk mücadelesi veren Max Verstappen için kuşkusuz çok önemli bir rol üstleniyor. Bir çok pilotun aksine bu durum ise Sergio Perez’de herhangi bir olumsuz durum oluşturmuyor. Konu ile ilgili konuşan Perez, Max için yarışıyormuşum gibi hissetmiyorum diyor.

SERGIO PEREZ, “MÜCADELEM TAKIM İÇİN”

Sergio Perez basın toplantısında bu ve bunun gibi durumlar ile ilgili sorulan soruya verdiği cevapla şunları söyledi: “Açıkçası bu konuda dürüst olmak zorundayım. Bu tarz savunma ve mücadeleler sadece takım için yarıştığım hissiyatı yaratıyor, bir başkası için yarıştığımı ise kesinlikle düşünmüyorum.” dedi.

Meksikalı pilot Türkiye yarışında Lewis Hamilton’a karşı yapmış olduğu savunma için hem Max Verstappen hem de şampiyona kaderi için önemli rol oynadı. Lewis’e karşı yaptığı savunma ile Verstappen’in önüne geçmesinde önemli bir rol üstlenen Sergio Perez yaptığı işi bir takım oyunu olarak görüyor.

Max Verstappen ve Sergio Perez Kutlama, İstanbul 2021
Max ve Sergio Kutlama, İstanbul 2021

Konu ile ilgili olarak şöyle devam etti. “Max takımın bir parçası ve takımda ki herkes, bende dahil Max’in kazanmasını istiyoruz ve çalışıyoruz. Bu bizim için çok kıymetli ve önemli, bu yüzden takımın tamamı aynı zamanda beni de destekliyor.”

“İşimi iyi yaparsam takım içinde iyi bir şeyler yapmış olurum. Bu Max içinde böyle, sürücüler ve takımlar şampiyonasında kıyasıya bir mücadele içindeyiz. Birlikte yaptıklarımız gün sonunda toplanacak ve ne kadar iyi bir iş yaptıysak bize fark olarak yansıyacak.”

“ÖNEMLİ OLAN ŞAMPİYONA”

Sezon başından beri Max ile uyumlu bir şekilde çalışan Meksikalı pilot Max Verstappen’in üzerinde mevcut olan şampiyonluk baskısından etkilenmediğini düşünüyor.

Max için konuşan Perez, “Max bana göre oldukça rahat ve tamamen yarışlara odaklanmış durumda. Her hafta sonu, başına neler gelebileceğini farkında. Önümüzde 6 yarış var ve oldukça fazla.”

“Şampiyona için sıkı bir savaş halindeyiz. Elimize geçen her fırsatı en düzeyde kullanmak istiyoruz.”

Pazar günü yapılacak olan Amerika Birleşik Devletleri yarışı öncesi, takımlar şampiyonasında Mercedes Red Bull’un 36 puan önünde bulunuyor. Takımlar şampiyonasında önde olsalar bile pilotlar klasmanında Max Verstappen 6 puan farkla şampiyonada lider. Pazar günü Austin GP’de alınacak sonuçlar ise sezonun geri kalan yarışları için oldukça önemli bir avantaj sağlayacak.

Uzun yıllardan beri özlenen şampiyonluk mücadelesi her yarış ile birlikte çok daha gergin ve heyecanlı bir hal alıyor. Bakalım şampiyon kim olacak? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing