formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Afrika gezisi huzur getirdi! Lewis Hamilton, ismini nereden aldığını açıkladı!

7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar…

05.10.2022 09:35
0
A+
A-

Lewis Hamilton bilindiği üzere sezon ortasında bir Afrika gezisi düzenlenmişti. Bu gezi ile birlikte köklerine yolculuk yaptığını dile getiren 7 kez Dünya Şampiyonu Hamilton, “Siyah Tarih Ayı” için bir röportajda duygularını dile getirdi.

Geçtiğimiz sezon sekizinci Formula 1 dünya şampiyonasını tartışmalı bir şekilde kaçıran Lewis Hamilton 2022 sezonuna oldukça zor bir başlangıç yaptı. Zor günlerini yaşamış olduğu gezi ile atlatan Hamilton artık çok daha mutlu.

37 yaşında olan şampiyon sürücü, en sarsıntılı sezonunda kendi iç huzurunu bulmak için pist dışı bir çözüm buldu.

Lewis Hamilton Ata Topraklarında Huzuru Buldu!

Profesyonel mücadelenin dışında, iç huzurunu bulmak isteyen ve çoğu zaman farklı yaklaşımları ile gündem olan Lewis Hamilton oldukça ilginç bir gezi düzenledi ve adeta köklerine yolculuğa çıkmıştı. Ağustos Ayında Afrika topraklarının yolunu bulan şampiyon sürücü bu anlarını paylaşmayı ihmal etmedi.

Singapur Grand Prix’si öncesinde Naomi Schiff’te duygularına aktaran Hamilton, “Bu çok fazla şey öğrenmeye çalıştığım bir yolculuktu.” dedi.

“3o’lu yaşlarıma gelene kadar hep tarihimizi merak etmiştim. Bunu anlamaya çalıştım. Hamilton ismi nereden geliyordu? Aslen nereliydi? Köleler nereden gelmişti? Karayipler’e giden gemiler mi?”

Anılarını kaydetme konusunda ise fazla sır vermeyen Hamilton belli bir süreçten geçtiğini ve çok fazla şey açıklamayacağını ima etti.

“Ama en önemli keşfim ise, Hamilton ismini nasıl aldığımızdı. İskoçya’da köle sahibi olan Robert Hamilton. Yaklaşık 150 kadar kölesi olan bir adam ve köleleri bu soy ismini almış.

“İkinci adı Davidson bir köle sahibi vardı. Bu yüzden büyükbabamın adı Davidson-Hamilton oldu, ve her iki isme sahibim. Bu tarz konularda bilgi sahibi olmak oldukça güzel.”

Kendi topraklarında olmanın çok özel bir enerjiye sahip olduğunu belirten Hamilton, Afrika topraklarının en bakir ve zenginlikten uzak bölgelerine gitmeyi tercih ettiğini belirtiyor.

“Bu benim için oldukça güçlendirici. Atalarımın bu kabilelerde birinde olduğunu düşünmek çok güzel.”

Enerjisini topladığını sezonun 2. yarısında göstermeye başlayan Hamilton, F1 kariyerinde her sezon bir yarış kazanma rekorunu da kaybetmeye doğru ilerliyor.

7 kez Dünya Şampiyonu, yapmış olduğu ilginç seyahati ile birlikte köklerine dair engin bilgilere sahip olduğu kesin. bu demeçleri ile birlikte bizde Hamilton isminin nereden ve nasıl geldiğini öğrenmiş olduk. Bakalım bu enerjisi ile yükselişe geçen Hamilton sekizinci dünya şampiyonluğunu alabilecek mi bunu ilerleyen zamanlarda birlikte göreceğiz.

Sim Racing