formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Afrika gezisi huzur getirdi! Lewis Hamilton, ismini nereden aldığını açıkladı!

7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar…

05.10.2022 09:35
0
A+
A-

Lewis Hamilton bilindiği üzere sezon ortasında bir Afrika gezisi düzenlenmişti. Bu gezi ile birlikte köklerine yolculuk yaptığını dile getiren 7 kez Dünya Şampiyonu Hamilton, “Siyah Tarih Ayı” için bir röportajda duygularını dile getirdi.

Geçtiğimiz sezon sekizinci Formula 1 dünya şampiyonasını tartışmalı bir şekilde kaçıran Lewis Hamilton 2022 sezonuna oldukça zor bir başlangıç yaptı. Zor günlerini yaşamış olduğu gezi ile atlatan Hamilton artık çok daha mutlu.

37 yaşında olan şampiyon sürücü, en sarsıntılı sezonunda kendi iç huzurunu bulmak için pist dışı bir çözüm buldu.

Lewis Hamilton Ata Topraklarında Huzuru Buldu!

Profesyonel mücadelenin dışında, iç huzurunu bulmak isteyen ve çoğu zaman farklı yaklaşımları ile gündem olan Lewis Hamilton oldukça ilginç bir gezi düzenledi ve adeta köklerine yolculuğa çıkmıştı. Ağustos Ayında Afrika topraklarının yolunu bulan şampiyon sürücü bu anlarını paylaşmayı ihmal etmedi.

Singapur Grand Prix’si öncesinde Naomi Schiff’te duygularına aktaran Hamilton, “Bu çok fazla şey öğrenmeye çalıştığım bir yolculuktu.” dedi.

“3o’lu yaşlarıma gelene kadar hep tarihimizi merak etmiştim. Bunu anlamaya çalıştım. Hamilton ismi nereden geliyordu? Aslen nereliydi? Köleler nereden gelmişti? Karayipler’e giden gemiler mi?”

Anılarını kaydetme konusunda ise fazla sır vermeyen Hamilton belli bir süreçten geçtiğini ve çok fazla şey açıklamayacağını ima etti.

“Ama en önemli keşfim ise, Hamilton ismini nasıl aldığımızdı. İskoçya’da köle sahibi olan Robert Hamilton. Yaklaşık 150 kadar kölesi olan bir adam ve köleleri bu soy ismini almış.

“İkinci adı Davidson bir köle sahibi vardı. Bu yüzden büyükbabamın adı Davidson-Hamilton oldu, ve her iki isme sahibim. Bu tarz konularda bilgi sahibi olmak oldukça güzel.”

Kendi topraklarında olmanın çok özel bir enerjiye sahip olduğunu belirten Hamilton, Afrika topraklarının en bakir ve zenginlikten uzak bölgelerine gitmeyi tercih ettiğini belirtiyor.

“Bu benim için oldukça güçlendirici. Atalarımın bu kabilelerde birinde olduğunu düşünmek çok güzel.”

Enerjisini topladığını sezonun 2. yarısında göstermeye başlayan Hamilton, F1 kariyerinde her sezon bir yarış kazanma rekorunu da kaybetmeye doğru ilerliyor.

7 kez Dünya Şampiyonu, yapmış olduğu ilginç seyahati ile birlikte köklerine dair engin bilgilere sahip olduğu kesin. bu demeçleri ile birlikte bizde Hamilton isminin nereden ve nasıl geldiğini öğrenmiş olduk. Bakalım bu enerjisi ile yükselişe geçen Hamilton sekizinci dünya şampiyonluğunu alabilecek mi bunu ilerleyen zamanlarda birlikte göreceğiz.

Sim Racing