formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Ferrari Eleştirileri Devam Ederken Destek Sergio Perez’den! Ferrari’ye Sahip Çıktı!

Özellikle İtalyan basınında yerden yere vurulan Ferrari Pit duvarı ve Leclerc’e destek Sergio Perez’den geldi. İşte detaylar…

Ferrari Eleştirileri Devam Ederken Destek Sergio Perez’den! Ferrari’ye Sahip Çıktı!
20.08.2022 12:52
0
A+
A-

Sergio Perez, Ferrari eleştirilerine karşı adeta bir kalkan olmayı seçti ve Ferrari ekibine sahip çıktı. 2022 Formula 1 sezonunda yapılan hatalardan sonra Ferrari ekibini savundu.

Red Bull’un yükselişte ki ismi Sergio Perez, Ferrari ekibinin 2022 sezonunda yapmış olduğu hatalarının ardından “Parmakla hedef göstermek kolay” diyerek Ferrari ekibine karşı yöneltilen eleştirileri adeta savurdu.

2022 sezonunun en hızlı aracı olmasına rağmen Ferrari Pit duvarı üst üste yanlış stratejiler ve lider sürücüleri Charles Leclerc‘in hataları sonrası şampiyonluk yarışında neredeyse iddiasız hale geldiler. Bu ilerleyişle birlikte Scuderia Ferrari ekibi ise oldukça yoğun bir eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Charles Leclers - Ferrari Sert Hamur Gecis Macaristan 2022
Charles Leclers – Ferrari Sert Hamur Gecis Macaristan 2022

Özellikle sezon tatilinin son yarışı olan Macaristan Grand Prix’sinde uygulanan yanlış lastik seçimi stratejisi ile Red Bull kampının zaferine adeta yardımcı olmuşlardı.

Bir çok takımın aksine Charles Leclerc’e sert lastiği takan Ferrari ekibi yarışın ilerleyen turlarında ise Leclerc’i yumuşak lastiğe geçirmiş ve liderliği kaybetmekle beraber yarışı altıncı sırada noktalamışlardı.

Şampiyona lideri Max Verstappen ise bu hataları oldukça iyi değerlendirerek podyum zaferini taçlandırmış oldu. Ancak takım arkadaşı Sergio Perez gelen eleştiriler sonrası Ferrari ekibine sahip çıktı.

Sergio Perez: “Kolay olan Ferrari İçin Parmakla İşaret Etmek”

Scuderia Ferrari, 2022 sezonuna güçlü başlamasının ne yazık ki sürdüremedi. Şampiyonluk için fayda sağlayacak takım emirlerinde etkisiz kalan pit ekibi, her iki pilotuna istediğini oranda söz geçiremedi. Özellikle Silverstone yarışında Carlos Sainz‘e istediğini yaptıramayan pit duvarı, beraberinde takım içinde güvensiz stratejilerle adete eleştiri odağı haline geldi.

Bu eleştirilerin giderek artması diğer yarış pilotlarının da dikkatini çekti. Perez, Belçika yarışı öncesi basına vermiş olduğu demeçte Ferrari’ye adeta sahip çıktı.

Sergio Perez
Sergio Perez

Perez, “Yarıştan sonra parmakları göstermek oldukça kolay. “Ne Hata Yaptın!” demek çok basit, ancak yarış anında hepimiz bu hataları yapmaya oldukça meyilliyiz.”

“Sınırlarımız o kadar küçük ve ince ki, bu tarz şeylerin olmamasını beklemek anormal.”

Ferrari ekibi 2022 sezonunda en hızlı takım olmasına rağmen rakipleri Red Bull Racing‘e karşı 4 galibiyetleri bulunuyor. Üst üste yapılan hatalar ile neredeyse garanti gözüken şampiyonluğun kaybedildiği düşünülüyor. Sezon arasına güçlü döneceklerini dile getiren Binotto ve Leclerc oldukça konsantre olmuş gözüküyor.

İtalyan ekibin şampiyonluk için 93 puan gibi büyük bir dezavantajı gözüküyor. Üst üste gelen eleştirilere karşı demeç ise rakip sürücüleri tarafından geldi. Şampiyona lideri Max Verstappen ise tehlikenin farkında olarak temkinli yaklaşmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir : Verstappen Temkinli! “Yapabileceğimiz Daha Çok Şey Var!”

Bakalım sezonun kalan yarısında Red Bull ekibini ne kadar zorlayacaklar bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing