formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Verstappen Temkinli! “Yapabileceğimiz Daha Çok Şey Var!”

Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar…

Verstappen Temkinli! “Yapabileceğimiz Daha Çok Şey Var!”
12.08.2022 10:31
0
A+
A-

Şampiyonluğu her yarışta biraz daha sağlamlaştırmaya devam Max Verstappen rehavete kapılmayı ret ediyor. 80 puan fark açmasına rağmen Ferrari ve Mercedes takımlarının yükselişi ile yapabilecekleri daha çok çalışma olduğuna inanıyor. Sezonun ikinci yarısına temkinli giren Verstappen, Red Bull’un daha iyi sonuçlar alacağına inancı tam.

Verstappen ve Red Bull Daha İyisini Yapabilir

Max Verstappen - Macaristan Galibiyet 2022
Max Verstappen – Macaristan Galibiyet 2022

Max Verstappen sezon arasına büyük puan farkı ile girmesine rağmen başarıya açlığını sürdürüyor. Hem takımlar şampiyonasında hem de pilotlar şampiyonasında dominant hale gelen Red Bull kampının çok daha iyi sonuçlar alabileceği konusunda teşvik edici mesajlarına devam ediyor.

Dünya Şampiyonluğunda lider olan Verstappen, sezon başlangıcından bu yana 13 yarışın sekizini kazandı. Takım arkadaşı Sergio Perez’in bir galibiyet alması ile birlikte Ferrari karşısında 93 puanlık fark yaratan Red Bull takımı, Takımlar Şampiyonasına güçlü bir şekilde ilerliyor.

Ferrari takımı ise hatalar ve yanlış stratejilerle, lider pilotları Charles Leclerc‘in 80 puan geriden takip etmesine sebep oldu. Leclerc’in Belçika Grand Prix’i ile birlikte önünde 9 yarış olacak.

İkinci dünya şampiyonluğuna sağlam adımlarla ilerleyen Verstappen ise Red Bull kampını uyardı. Gevşememeleri gerektiğine ve zorlamaya devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

Red Bull Kampından Daha Fazlasını İstiyor!

Max Verstappen - Röportaj
Max Verstappen – Röportaj

Geçen yılın aksine ezici bir sonuç ve şüphelerden uzak bir şampiyonluk isteyen Max Verstappen, medyaya vermiş olduğu demeçte, “Takım olarak çok daha fazla yarış kazanmak istiyoruz ve tatil dönüşü bunu mutlaka yapmaya çalışacağız.”

Özellik Macaristan sıralama turlarında yaşadığı motor sorununu ima ederek ellerinde büyük bir fark olduğunu ancak o sorunun yaşandığı sıralama günlerinin benzerini yaşayamayacaklarını dile getirdi.

“Yarışta vites büyütmek için debriyajda ufak tefek sorunlar yaşadık ancak bu şekilde sürmek berbat. Genel olarak, oldukça iyi bir performans sergiliyoruz ancak bir şeyleri daha sorunsuz ve iyileştirme için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Red Bull RB18 Göründüğünün Tam Tersi!

Red Bull RB18 - Scuderia Ferrari F1-75
Red Bull RB18 – Scuderia Ferrari F1-75

Red Bull’un 9 galibiyeti olmasına rağmen, sonuçlar pek istenildiği gibi değil. RB18’in Ferrari’ye kıyasla baskın bir yapıda değil.

Scuderia Ferrari F1-75 aracı Red Bull’un aracına benzer bir performans göstermesine rağmen güvenilirlik, performans ve dayanıklılık sorunları, sürücü ve pit duvarı hataları derken Red Bull ile olan savaşta güçlü bir mücadele yürütemedikleri ortada. Aralarında fark aslında bir bir uçurum gibi.

Verstappen’de bu konuları vurgulayarak yanlış strateji ve hatalar sebebiyle bu farkın açıldığını dile getirdi.

Budapeşte’de Ferrari’nin yanlış lastik seçimine inanan Verstappen: “Elbette aracımızın hızlı olduğunu biliyoruz. Ama Ferrari’ye bakınca yarış boyunca oldukça hızlıydılar.”

“Sert lastik seçimleri onlar için bir hataydı. Bu doğru zamanda doğru lastik seçmenin önemini bir kez daha gösteriyor.”

Charles Leclerc - Sert Lastik Seçimi
Charles Leclerc – Sert Lastik Seçimi

“Bu gibi seçimlere bakınca hala inceleyebileceğimiz ve daha iyi yapabileceğimiz çok şey var.

“Böyle bir pistte 10. sırada başlamak ve yarışı kazanmak oldukça sıra dışı bir performans, ancak analiz edeceğimiz ve daha iyi neler yapabileceğimiz görmek için incelememiz gereken çok şey var.”

Dünya şampiyonluğuna adım adım yaklaşan Verstappen, Scuderia Ferrari’nin pit duvarı ve rakibi Leclerc’in hataları sebebiyle oluşan farka dikkat çekiyor ve hem kendi hem de takımı için temkinli olma çağrısında bulunuyor.

Sezon sonu başlangıcındaki kötü performansına dur diyen ve son yarışlarda mücadeleye geri döndüğü söylenen Mercedes takımı ise Max Verstappen’in daha da temkinli ve kontrollü ilerlemesine etki ettiğini düşünüyoruz. Belçika ile tekrar başlayacak olan savaşı izlemesi ise oldukça keyifli olacağı benziyor.

Şimdiden iyi seyirler…

Sim Racing