formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Formula 1 Türkiye’ye neden gelmiyor? Fatih Altaylı açıkladı, Serhan Acar Doğruladı!

Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci – yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.

Formula 1 Türkiye’ye neden gelmiyor? Fatih Altaylı açıkladı, Serhan Acar Doğruladı!
01.08.2023 14:16
0
A+
A-

Yayınlarına yıllarca Habertürk ekranlarında devam eden duayen gazeteci Fatih Altaylı kısa bir süre önce kanaldan ayrılıp, serüvenine kendi sosyal medya ve Youtube hesabından devam etme kararı almıştı. Özellikle “Teke Tek Bilim” programını Youtube üzerinden yayınlama kararı alan Altaylı, bu süreçte birbirinden özel konukları ve ilginç konularla kendi kanalında ağırlamaya devam ediyor.

Bu özel konuklardan birisi de TOSFED Genel Sekreteri olan ve aynı zamanda Formula 1 denilince Türkiye’de herkesin aklına gelen S Sport kanalının başarılı sunucusu Serhan Acar olmuştu.

Birbirinden özel konulara değinen ikili, özellikle Formula 1 Türkiye macerasının detaylarını ve en bilinmeyenlerini birlikte ele aldılar.

Özellikle bir dönem yarış kontrol ve Formula 1 yönetiminde farklı ve özel görevler alan Fatih Altaylı ise herkesin merak ettiği soruları ve bilinmeyenleri yayınında açıkladı.

Formula 1 Türkiye’ye Neden Gelmiyor?

Yayının bir bölümünde Formula 1 yarışlarının neden Türkiye’de yapılmadığını veya yapılamadığını ele alan ikili dikkat çekici itiraflarda bulundu.

Özellikle 2005 yılından itibaren devlet desteği ile oldukça ses getiren Formula 1 Türkiye yarışları, 7 yıl aralıksız bir şekilde devam etmiş ve ondan sonra pandemi döneminde ki istisnalar dışında bir daha Türkiye’ye uğramamıştı.

Fatih Altaylı Gerçeği Açıkladı!

Konu ile ilgili yorumlarını dile getiren Serhan Acar ise Formula 1 ve FIA yönetiminin Türkiye’ye karşı oldukça iyimser olduğunu ve doğru şartları yerine getirildiğinde 1-2 aylık mesele olduğunu dile getirdi.

Tesis kullanımına da değinen Acar, mevcut pist ile ilgili değerlendirmelerini aktarırken Fatih Altaylı FIA ve Formula 1 yönetiminin İstanbul Park pistinin sportif amaçları dışında kullanıldığını ve bundan rahatsızlık duyulduğunu dile getirdi.

Fatih Altaylı, Formula 1

Federasyon kullanımına açık olmamasını dile getiren Altaylı, FIA ve Formula 1 yönetiminin gözünde mevcut pistin bir spor pisti olmadığını ve spor dünyasına herhangi bir katkıda bulunmadığını söyledi.

Ticari bir yönetim anlayışı sebebiyle FIA bu yapıya karşı durduğunu söyledi. Federasyonun 2 yıldır hiçbir faaliyette bulunamadığını ve eğlence parkından ibaret olduğunu söyleyen Altaylı bu yüzden Formula 1’in Türkiye’ye gelmesinin zor olduğunu dile getirdi.

INTERCITY İstanbul Park Yönetimi

Hali hazırda mevcut pistin yönetimi Intercity tarafından yapılıyor. Kısa bir süre önce Federasyonla yaşanan problemle adı duyulan Intercity yönetimi ve Vural AK, Fatih Altaylının bu söylemleri ile ilgili bir yorumda bulunacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.

Yayının tamamına Fatih Altaylı resmi Youtube hesabından ve bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

ETİKETLER: ,

Sim Racing