formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

Damon Hill Tarafını Seçti! Austin’de Hamilton mu? Verstappen mi?

Formula 1, Amerika’ya geri dönerken F1 dünyasının önemli ismi, eski Şampiyon Damon Hill seçimini yaptı. Bakın Austin GP’de favorisi kim?

Damon Hill Tarafını Seçti! Austin’de Hamilton mu? Verstappen mi?
20.10.2021 10:59
0
A+
A-

Formula 1, Amerika’ya geri dönerken F1 dünyasının önemli ismi, eski Şampiyon Damon Hill seçimini yaptı. Bakın Austin GP’de favorisi kim?

Damon Hill, Türkiye Grand Prix’sini referans aldığında Mercedes’in hızına bakarak hafta sonu favorisinin Lewis Hamilton olduğunu açıkladı. Damalı bayrağı göreceğinden oldukça emin.

İngiliz sürücü, grid cezası ile İstanbul Park’ta gerilerden başlamış olsa da, takım arkadaşı Valteri Bottas’a göre sıralama turlarında oldukça iyi bir iş çıkararak pole pozisyonunu elde etmişti. Ancak Bottas ele geçirdiği ilk çizgi avantajını iyi kullanarak galibiyeti almıştı.

Damon Hill değerlendirmelerinde ise Mercedes son yarışlarda artan performansına Red Bull’un ve Max Verstappen’in nasıl cevap vereceğini merak ederken, Hamilton’un Teksas’da altıncı kariyer galibiyeti alacağını bekliyor.

Hill, katıldığı F1 Nation Podcast’inde, “Lewis’in kazanacağını düşünüyorum ancak bu oldukça ilginç olacak. Aralarında puan farkı olmayacak olması değişik bir denge getirecek”

Damon Hill ve Lewis Hamilton
Damon Hill ve Lewis Hamilton

“Red Bull’un Austin’e nasıl geleceği ise oldukça önemli. Bir şeyler olduğu kesin ama ne olacağından hiç emin değiliz.”

Her iki sürücünün puan farkının sadece 6 olduğunu vurgulayan Hill, Verstappen ve Hamilton’un hatadan kaçınmaları ve bunun çok önemli olduğunu söyledi. Ayrıca Damon Hill, “Şuan da her şey çok hassas bir dengede, yapılacak bir yanlış ise Dünya Şampiyonasının kaybedilmesine sebep olabilir.”

HATA YAPMAK ŞAMPİYONA HEDİYE ETMEK DEMEK

“25 puanı kaybetmeyi kimse göze alamaz ve bunun olma ihtimali ise oldukça yüksek ve kolay.”

“Meksika’da hemen hemen aynı çizgide olacaklar sonrasında ise Brezilya ve en son Katar’da olacaklar. Benim öngörüm bu şekilde. Onları her şekilde takip edeceğim.”

Eski Şampiyonlardan Damon Hill’in ön görüleri bu şekilde. Sezonun kalan yarışları ise şimdiden gergin geçeceğe benziyor. Puan farkının Amerika’da kapanma ihtimali ise iki sürücü için gergin turlara sebep olabilir. Yapılacak bir hata ile birlikte kaybedilecek puanlar şampiyonanın kaderini geri dönülemeyecek şekilde değiştirilebilir.

Max Verstappen’in agresif sürüş stilinin yanında Lewis Hamilton’un yıllarca kazanmış olduğu deneyimin birbiri ile olan etkileşimi ise oldukça merak konusu olacak. Bu hafta sonu ve sezonun kalan yarışlarında bizleri neler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

Takipte kalın…

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.