formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Damon Hill Tarafını Seçti! Austin’de Hamilton mu? Verstappen mi?

Formula 1, Amerika’ya geri dönerken F1 dünyasının önemli ismi, eski Şampiyon Damon Hill seçimini yaptı. Bakın Austin GP’de favorisi kim?

Damon Hill Tarafını Seçti! Austin’de Hamilton mu? Verstappen mi?
20.10.2021 10:59
0
A+
A-

Formula 1, Amerika’ya geri dönerken F1 dünyasının önemli ismi, eski Şampiyon Damon Hill seçimini yaptı. Bakın Austin GP’de favorisi kim?

Damon Hill, Türkiye Grand Prix’sini referans aldığında Mercedes’in hızına bakarak hafta sonu favorisinin Lewis Hamilton olduğunu açıkladı. Damalı bayrağı göreceğinden oldukça emin.

İngiliz sürücü, grid cezası ile İstanbul Park’ta gerilerden başlamış olsa da, takım arkadaşı Valteri Bottas’a göre sıralama turlarında oldukça iyi bir iş çıkararak pole pozisyonunu elde etmişti. Ancak Bottas ele geçirdiği ilk çizgi avantajını iyi kullanarak galibiyeti almıştı.

Damon Hill değerlendirmelerinde ise Mercedes son yarışlarda artan performansına Red Bull’un ve Max Verstappen’in nasıl cevap vereceğini merak ederken, Hamilton’un Teksas’da altıncı kariyer galibiyeti alacağını bekliyor.

Hill, katıldığı F1 Nation Podcast’inde, “Lewis’in kazanacağını düşünüyorum ancak bu oldukça ilginç olacak. Aralarında puan farkı olmayacak olması değişik bir denge getirecek”

Damon Hill ve Lewis Hamilton
Damon Hill ve Lewis Hamilton

“Red Bull’un Austin’e nasıl geleceği ise oldukça önemli. Bir şeyler olduğu kesin ama ne olacağından hiç emin değiliz.”

Her iki sürücünün puan farkının sadece 6 olduğunu vurgulayan Hill, Verstappen ve Hamilton’un hatadan kaçınmaları ve bunun çok önemli olduğunu söyledi. Ayrıca Damon Hill, “Şuan da her şey çok hassas bir dengede, yapılacak bir yanlış ise Dünya Şampiyonasının kaybedilmesine sebep olabilir.”

HATA YAPMAK ŞAMPİYONA HEDİYE ETMEK DEMEK

“25 puanı kaybetmeyi kimse göze alamaz ve bunun olma ihtimali ise oldukça yüksek ve kolay.”

“Meksika’da hemen hemen aynı çizgide olacaklar sonrasında ise Brezilya ve en son Katar’da olacaklar. Benim öngörüm bu şekilde. Onları her şekilde takip edeceğim.”

Eski Şampiyonlardan Damon Hill’in ön görüleri bu şekilde. Sezonun kalan yarışları ise şimdiden gergin geçeceğe benziyor. Puan farkının Amerika’da kapanma ihtimali ise iki sürücü için gergin turlara sebep olabilir. Yapılacak bir hata ile birlikte kaybedilecek puanlar şampiyonanın kaderini geri dönülemeyecek şekilde değiştirilebilir.

Max Verstappen’in agresif sürüş stilinin yanında Lewis Hamilton’un yıllarca kazanmış olduğu deneyimin birbiri ile olan etkileşimi ise oldukça merak konusu olacak. Bu hafta sonu ve sezonun kalan yarışlarında bizleri neler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

Takipte kalın…

ETİKETLER:

Sim Racing