formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Apex Racing E-Spor Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? 2023 Saat Ücreti Kaç Para Oldu? Fiyatı Ne Kadar?Ankara E-Spor Merkezi Kaça Kadar Açık?

TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi ve daha bir çok detay haberimizde…

Apex Racing E-Spor Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? 2023 Saat Ücreti Kaç Para Oldu? Fiyatı Ne Kadar?Ankara E-Spor Merkezi Kaça Kadar Açık?
11.04.2023 18:51
0
A+
A-

Sim Racing Türkiye denilince sembol olmaya aday olan Apex Racing E-Spor Merkezi, Formula 1 ve Motorsporları dünyasını sanal ortamda gerçekçi bir şekilde yaşamak isteyenlerin tercihi oluyor. Bir çok E-Spor meraklılarının ve Ankara’yı ziyarete gelen tüm spor sevdalıların mutlaka uğraması gereken merkezlerden biri olan E-Spor Merkezi, Ankara’nın Çankaya İlçesinde Prof. Dr. Ahmet Kışlalı Mahallesinde faaliyet gösteriyor. Toplu taşıma ve şahsi araçları ile E-Spor merkezine kısa süre ulaşmak mümkün. Simülasyon merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi ise haberimizde. işte detaylar…

Apex Racing E-Spor Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Apex Racing E-Spor Merkezi Giriş
Spor Merkezi Giriş

Ankara’nın Sim Racing Spor merkezleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Apex E-Spor Merkezi Türkiye’nin ilk ve tek E-Spor merkezi. Bu aralar oldukça fazla sporseveri ağırlamakta. Kurucu ortaklarından birisinin Berkay Erdoğan olduğu Merkez, Ankara’da ve Türkiye bu büyüklükte olan tek E-Spor merkezi olma özelliğini taşıyor.

Apex Racing E-Spor Merkezi, Ankara’nın Çankaya merkez ilçesinde bulunmakta. Çankaya ilçesi içerisinde bulunan Prof. Dr. Ahmet Kışlalı Mahallesinin 2865. Sokakta yer alır. Otobüsle Apex Racing’e gitmek isteyenler, 570-1, 584, 592-1, 596. Hat numaralı otobüsleri tercih edebilirler.

Apex Racing E-Spor Merkezinde Hangi Set Kullanılıyor

Apex Racing E-Spor Merkezi Ekipman
Apex Racing E-Spor Merkezi Ekipman

E-Spor Merkezi hakkında merak edilen soruların başında ise hangi donanımların kullanıldığı sorusu olmuştur. Merkezde en kaliteli malzemeler ile kokpitler dizayn edilmiş. İçerisinde kafeterya benzeri bir sosyal merkezde ziyaretçiler oldukça keyifli vakit geçirebiliyor. Özellikle kokpitlerin tamamı en kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen Sigma profil sistemi var. Bunun yanında kokpitlerin 15 adedi ise Playstation, Thrustmaster T300 Direksiyon seti ve H vites barındırmakta.

Simülasyon Ekipmanları Neler?

Apex Racing E-Spor Merkezi Ekipman
Spor Merkezi Ekipman

Kokpitlerde ise yarışlarda büyük öneme sahip LoadCell teknolojisine sahip (basınca duyarlı) profesyonel pedal sistemi bulunmakta. Bunların dışında tamamen profesyonel yarış sistemine uygun amaçla kurulmuş 2 adet daha kokpit bulunmakta. Özellikle bu kokpitlerin diğerlerinden en büyük farkı ise 3 ekran bulunması. Direksiyon ve pedal sisteminde ise, Avrupa’daki ve Formula 1 sanal yarışlarının resmi sponsoru olan Fanatec sistemler kullanılmakta. Bu özellikleri ile gerçeğe en yakın kokpit sistemleri unvanına sahipler.

Ayrıca yarış merkezinde hareketli kokpit sistemleri de bulunmakta.

Playstation Kokpitler Nasıl?

Apex Racing E-Spor Merkezi
Apex E-Spor Merkezi

Playstation ekosisteminin avantajını kullanan kokpitlerde ise herhangi bir pistte ve herhangi bir araba ile aynı anda gruplar halinde 15 kişi yarışabilmekte. Profesyonel sistemlerde ise bu imkan biraz daha kısıtlı. Özellikle 3 ekranlı Fanatec Base olan sistemde ise 2 kişi aynı anda yarışabilirken profesyonel yarışçılarda antrenmanlarını burada gerçekleştirebiliyor.

Apex Racing E-Spor Merkezi – Serhan Acar

Apex Racing Saat Ücreti Ne Kadar?

Apex Racing Saat Ücreti

E-Spor Merkezinde gerçek yarış heyecanı yaşamak isteyenler için belirli bir saat ücret ödenmesi gerekiyor. Ayrıca, bireysel kullanım saat ücreti ThrustMaster ekipman için 120 TL, Fanatec serisi için ise 170 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca sıkça merak edilen konulardan birisi ise öğrenci indirimi mevcut mu? Merkezde herhangi bir öğrenci indirimi bulunmuyor. Özellikle gerçek yarış heyecanını yaşamak isteyenler için oldukça profesyonel bir deneyim sunmaktalar. Ayrıca farklı setler ile farklı fiyat politikasına sahip olan merkezde, ThrustMaster ve Fanatec setlerin ayrı ayrı fiyatlandırması mevcut. Ayrıca yukarı da afiş görseli ile güncel fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bu İlginizi Çekebilir: Serhan Acar E-Spor Merkezinde! Ankara’ya Davet Ediyor!

Apex E-Spor Merkezi Saat Kaça Kadar Açık?

Apex Racing E-Spor Merkezi
E-Spor Merkezi

Son olarak Sim Racing sevenlerin profesyonel heyecanı yaşayacağı merkez her gün 12:00 – 00:00 saatleri arasında açık.

Rezervasyon ve çok daha detaylı bilgi için :

İletişim Tel:  + (90) 312-240-2050 

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2865. Sok. 28/D Çankaya/ANKARA

Sim Racing