formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
İstanbul, cesur uçuş meraklılarının yer alacağı ve birbirinden eğlenceli şovlara ev sahibi olacak. 5incisi düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almak için hazır. Uçuş araçlarını hazırlayan etkinlik için hazırlayan 30 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayallerine kavuşmaya çalışacak. Pandemi sebebiyle Üç yıl aradan...
12.08.2022 14:04
Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar...
12.08.2022 10:31
F1 takımları, sözleşmesi biten ve kontrat yenileyen pilotlarını duyurmaya başlarken hangi pilot ne kadar süreli anlaşma yaptı? İşte tüm detaylar...
10.08.2022 13:00
Assetto Corsa Competizione'de düzenlenmiş olan ve Aperta Racing tarafından organize edilen Aperta Largo GT takımlar şampiyonasını sonuçlandı. Şampiyon takım ise Padok E-Spor takımı oldu.
09.08.2022 16:25

Apex Racing E-Spor Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? Saat Ücreti Kaç Para? Fiyatı Ne Kadar? Ankara E-Spor Merkezi Kaça Kadar Açık?

Kısa bir süre TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Apex Racing E-Spor Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? Saat Ücreti Kaç Para? Fiyatı Ne Kadar? Ankara E-Spor Merkezi Kaça Kadar Açık?
04.08.2022 19:08
0
A+
A-

Sim Racing Türkiye denilince sembol olmaya aday olan Apex Racing E-Spor Merkezi, Formula 1 ve Motorsporları dünyasını sanal ortamda gerçekçi bir şekilde yaşamak isteyenlerin tercihi oluyor. E-Spor meraklılarının ve Ankara’yı ziyarete gelen tüm spor sevdalıların mutlaka uğraması gereken merkezlerden biri olan Apex Racing E-Spor Merkezi, Ankara’nın Çankaya İlçesinde Prof. Dr. Ahmet Kışlalı Mahallesinde bulunuyor. Toplu taşıma ve şahsi araçları ile E-Spor merkezine kısa süre ulaşmak mümkün.

Apex Racing E-Spor Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Apex Racing E-Spor Merkezi Giriş
Apex Racing E-Spor Merkezi Giriş

Ankara’nın Sim Racing Spor merkezleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Apex Racing E-Spor Merkezi Türkiye’nin ilk ve tek E-Spor merkezi. Bu aralar oldukça fazla sporseveri ağırlamakta. Kurucu ortaklarından birisinin Berkay Erdoğan olduğu Merkez, Ankara’da ve Türkiye bu büyüklükte olan tek E-Spor merkezi olma özelliğini taşıyor.

Apex Racing E-Spor Merkezi, Ankara’nın Çankaya merkez ilçesinde bulunmakta. Çankaya ilçesi içerisinde bulunan Prof. Dr. Ahmet Kışlalı Mahallesinin 2865. Sokakta bulunuyor. Otobüsle Apex Racing’e gitmek isteyenler, 570-1, 584, 592-1, 596. Hat numaralı otobüsleri tercih edebilirler.

Apex Racing E-Spor Merkezinde Hangi Set Kullanılıyor

Apex Racing E-Spor Merkezi Ekipman
Apex Racing E-Spor Merkezi Ekipman

Apex Racing E-Spor Merkezi hakkında merak edilen soruların başında ise hangi donanımların kullanıldığı sorusu olmuştur. Merkezde en kaliteli malzemeler ile kokpitler dizayn edilmiş halde.  İçerisinde kafeterya benzeri bir sosyal merkezde ziyaretçiler oldukça keyifli vakit geçirebiliyor. Kokpitlerin tamamı en kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen Sigma profil sistemi ile kurulmuş. Kokpiklerin 15 adedi ise Playstation, Thrustmaster T300 Direksiyon seti ve H vites barındırmakta.

Simülasyon Ekipmanları Neler?

Apex Racing E-Spor Merkezi Ekipman
Apex Racing E-Spor Merkezi Ekipman

Kokpitlerde ise yarışlarda büyük öneme sahip LoadCell teknolojisine sahip (basınca duyarlı) profesyonel pedal sistemi bulunmakta. Bunların dışında tamamen profesyonel yarış sistemine uygun amaçla kurulmuş 2 adet daha kokpit bulunmakta. Bu kokpitlerin diğerlerinden en büyük farkı ise 3 ekran bulunması. Direksiyon ve pedal sisteminde ise, Avrupa’daki ve Formula 1 sanal yarışlarının resmi sponsoru olan Fanatec sistemler kullanılmakta. Bu özellikleri ile gerçeğe en yakın kokpit sistemleri unvanına sahipler.

Ayrıca yarış merkezinde hareketli kokpit sistemleri de bulunmakta.

Apex Racing E-Spor Merkezi Hareketli Kokpit Sistemi

Playstation Kokpitler Nasıl?

Apex Racing E-Spor Merkezi
Apex Racing E-Spor Merkezi

Playstation ekosisteminin avantajını kullanan kokpitlerde ise herhangi bir pistte ve herhangi bir araba ile aynı anda gruplar halinde 15 kişi yarışabilmekte. Profesyonel sistemlerde ise bu imkan biraz daha kısıtlı. 3 ekranlı Fanatec Base olan sistemde ise 2 kişi aynı anda yarışabilirken profesyonel yarışçılarda antrenmanlarını burada gerçekleştirebiliyor.

Saat Ücreti Ne Kadar?

Apex Racing E-Spor Merkezi - Serhan Acar
Apex Racing E-Spor Merkezi – Serhan Acar

Apex Racing E-Spor Merkezinde gerçek yarış heyecanı yaşamak isteyenler için belirli bir saat ücret ödenmesi gerekiyor. Bireysel kullanımda saat ücreti 55 TL olarak belirlenen merkezde herhangi bir öğrenci indirimi bulunmuyor. Gerçek yarış heyecanını yaşamak isteyenler için oldukça profesyonel bir deneyim sunmaktalar.

Bu İlginizi Çekebilir: Serhan Acar E-Spor Merkezinde! Apex Racing Ankara’ya Davet Ediyor!

E-Spor Merkezi Saat Kaça Kadar Açık?

Apex Racing E-Spor Merkezi
Apex Racing E-Spor Merkezi

Sim Racing sevenlerin profesyonel heyecanı yaşayacağı merkezi her gün 12:00 – 00:00 saatleri arasında açık.

Rezervasyon ve çok daha detaylı bilgi için :

İletişim Tel:  + (90) 312-240-2050 

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2865. Sok. 28/D Çankaya/ANKARA

Sim Racing