formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Red Bull – Perez Gerginliğinde Yeni Adım! Helmut Marko: “Bunu Yapmamasını Söyledik!”

Sergio Perez Red Bull’un kendi evi olan Avusturya GP öncesi yaptığı açıklama ile takım arkadaşı ve Dünya Şampiyonu Max Verstappen’e yönelik geliştirmelere değinmiş ve takımı bir nebze de olsa eleştirmişti. Bu rahatsızlık demeci henüz soğumadan Avusturya GP’sinde mücadeleye girdiği George Russell teması sonrası yarışı erken bitirmesinin hemen ardından Helmut Marko’dan büyük bir eleştiri geldi.

Red Bull – Perez Gerginliğinde Yeni Adım! Helmut Marko: “Bunu Yapmamasını Söyledik!”
11.07.2022 15:06
0
A+
A-

Red Bull yönetiminden Helmut Marko Avusturya GP’si sonrası Sergio Perez‘i oldukça katı dille eleştirdi. George Russell ile girmiş olduğu mücadele sonrası çakıl havuzuna karışan ve pit stop sonrası yarışı bırakan Perez şampiyonada 2.liği kaybetti.

Hasar alan RB18’i 24. turda yarıştan çeken Red Bull ekibi şampiyonada önemli puanlar kaybetmekle birlikte Sergio Perez’de 2.liği kaybetmiş oldu. Perez’in aksine yola devam eden George Russell ise herhangi bir hasar almadan yola devam etti. Yarış kontrol tarafından 5 saniyelik cezaya rağmen iyi bir sonuç elde eden Russell’in aksine Perez, Helmut Marko tarafından eleştirildi.

Red Bull – Sergio Perez Kaza Avusturya 2022

Marko, Perez’in mücadelesini anlamsız bulurken yaptığı açıklama ile Sergio Perez’i adeta beceriksiz buldu.

Sky Sport Almanya’ya vermiş olduğu demeçte ise “Kendilerine başlamadan önce söyledik. O Bölgede kesinlikle dışarıda dolaşmayın. Avantaj elde edilmesi mümkün değil.”

“Çok Gereksiz bir hamleydi. Bunu daha önce defalarca gördük. Bir işe yaramıyor. Sonuçta araç hasar gördü ve devam etmenin bir anlamı yoktu.”

“Zemin inanılmaz derecede hasar görmüştü. Kilometre yapmamak ve motoru korumak daha mantıklıydı.”

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Sergio Perez, “Red Bull – Albon” Dejavusu Yaşattı!

Lewis Hamilton & Alex Albon 2020 Avusturya Kaza

2020 Avusturya GP’sinde Lewis Hamilton ile Alex Albon’un yaşamış olduğu olayı da hatırlatan Marko, “Mercedes’in 4. virajda Red Bull araçlarının dışarıda dolaşmasından hoşlanacağını sanmıyorum.”

“Aynı şey Lewis Hamilton ve Alex Albon ile de yaşanmıştı.”

“Perez’in önde gittiği görülürken bunun yaşanması ise utanç verici. Resmen bir dejavu yaşamış olduk.”

Christian Horner: “Perez, İlk Üçe Girme Potansiyeline Sahipti”

Red Bull – Christian Horner

Yaşanan bu olayı değerlendiren Christian Horner ise “Ferrari bugün ki yarışta oldukça hızlıydı. Aşınma ve hız anlamında bizden daha iyiydiler ancak Checo mücadelenin içinde olsaydı kesinlikle podyumda olurdu.”

Yaşanan olayları değerlendiren Red Bull yönetimi kalan yarışlarda nasıl bir tavır içerisinde olacak bunu hep birlikte göreceğiz. Ancak yarış öncesi araç uyumluluğu konusunda serzenişte bulunan ve ardından yaşanan kaza ile birlikte Sergio Perez eski performansına dönebilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing