formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

FIA, Austin GP Pist Sınırlarını Sıkılaştırdı!

FIA, Austin GP Pist Sınırlarını Sıkılaştırdı!
23.10.2021 21:30
0
A+
A-

FIA almış olduğu kararla Austin GP sıralamaları öncesi pist sınırları ile ilgili kuralları güncelledi. Sürücüler pist sınırları için artık daha dikkatli olmalı. Özellikle 6. virajda aşımlara tolerans gösterilmeyecek.

FIA yaptığı duyurusu ile Amerika Birleşik Devletleri sıralama turları öncesi pist sınırlarını güncelledi.

FIA Pist sınırı kuralları güncelledi, Austin GP 2021
Austin GP 2021

Cuma günkü yapılan antrenmanlarda, Lewis Hamilton gibi bir çok sürücünün pist sınırlarını aşması sebebiyle tur zamanları silinmişti. Cumartesi günü sıralama turları öncesi FIA 9. ve 19. viraj gibi bir çok noktada pist sınırlarında sıkılaştırma getirdi.

Pist sınırlarında araçlar belirtilen çizgilerin dışına çıkamıyor. Bu sınırları aşan sürücülerin tur zamanları siliniyor. Austin GP sıralama turları öncesi FIA güncelleme yaparak bu sınırlara 6. virajı da eklemiş oldu.

Ayrıca bu hafta sonu yeni bir sarı bayrak kuralı daha getirildi. Bu kuralları uymayan sürücülerün yine tur süreleri silinecek.

Fernando Alonso, Austin GP Öncesi Grid Cezası Aldı

Fernando Alonso Austin GP'de grid cezası aldı.
Fernando Alonso Alpine

Antreman turlarından gelen bilgiye göre Fernando Alonso’da grid cezası alan sürücülerin arasına katıldı. Alonso yeni bir güç ünitesi değişikliği sebebiyle yarın ki yarışa arka sıralardan başlayacak.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.