formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

FIA, Austin GP Pist Sınırlarını Sıkılaştırdı!

FIA, Austin GP Pist Sınırlarını Sıkılaştırdı!
23.10.2021 21:30
0
A+
A-

FIA almış olduğu kararla Austin GP sıralamaları öncesi pist sınırları ile ilgili kuralları güncelledi. Sürücüler pist sınırları için artık daha dikkatli olmalı. Özellikle 6. virajda aşımlara tolerans gösterilmeyecek.

FIA yaptığı duyurusu ile Amerika Birleşik Devletleri sıralama turları öncesi pist sınırlarını güncelledi.

FIA Pist sınırı kuralları güncelledi, Austin GP 2021
Austin GP 2021

Cuma günkü yapılan antrenmanlarda, Lewis Hamilton gibi bir çok sürücünün pist sınırlarını aşması sebebiyle tur zamanları silinmişti. Cumartesi günü sıralama turları öncesi FIA 9. ve 19. viraj gibi bir çok noktada pist sınırlarında sıkılaştırma getirdi.

Pist sınırlarında araçlar belirtilen çizgilerin dışına çıkamıyor. Bu sınırları aşan sürücülerin tur zamanları siliniyor. Austin GP sıralama turları öncesi FIA güncelleme yaparak bu sınırlara 6. virajı da eklemiş oldu.

Ayrıca bu hafta sonu yeni bir sarı bayrak kuralı daha getirildi. Bu kuralları uymayan sürücülerün yine tur süreleri silinecek.

Fernando Alonso, Austin GP Öncesi Grid Cezası Aldı

Fernando Alonso Austin GP'de grid cezası aldı.
Fernando Alonso Alpine

Antreman turlarından gelen bilgiye göre Fernando Alonso’da grid cezası alan sürücülerin arasına katıldı. Alonso yeni bir güç ünitesi değişikliği sebebiyle yarın ki yarışa arka sıralardan başlayacak.

ETİKETLER: ,

Sim Racing