formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

FIA, Austin GP Pist Sınırlarını Sıkılaştırdı!

FIA, Austin GP Pist Sınırlarını Sıkılaştırdı!
23.10.2021 21:30
0
A+
A-

FIA almış olduğu kararla Austin GP sıralamaları öncesi pist sınırları ile ilgili kuralları güncelledi. Sürücüler pist sınırları için artık daha dikkatli olmalı. Özellikle 6. virajda aşımlara tolerans gösterilmeyecek.

FIA yaptığı duyurusu ile Amerika Birleşik Devletleri sıralama turları öncesi pist sınırlarını güncelledi.

FIA Pist sınırı kuralları güncelledi, Austin GP 2021
Austin GP 2021

Cuma günkü yapılan antrenmanlarda, Lewis Hamilton gibi bir çok sürücünün pist sınırlarını aşması sebebiyle tur zamanları silinmişti. Cumartesi günü sıralama turları öncesi FIA 9. ve 19. viraj gibi bir çok noktada pist sınırlarında sıkılaştırma getirdi.

Pist sınırlarında araçlar belirtilen çizgilerin dışına çıkamıyor. Bu sınırları aşan sürücülerin tur zamanları siliniyor. Austin GP sıralama turları öncesi FIA güncelleme yaparak bu sınırlara 6. virajı da eklemiş oldu.

Ayrıca bu hafta sonu yeni bir sarı bayrak kuralı daha getirildi. Bu kuralları uymayan sürücülerün yine tur süreleri silinecek.

Fernando Alonso, Austin GP Öncesi Grid Cezası Aldı

Fernando Alonso Austin GP'de grid cezası aldı.
Fernando Alonso Alpine

Antreman turlarından gelen bilgiye göre Fernando Alonso’da grid cezası alan sürücülerin arasına katıldı. Alonso yeni bir güç ünitesi değişikliği sebebiyle yarın ki yarışa arka sıralardan başlayacak.

ETİKETLER: ,

Sim Racing