formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 15'inci yarışı ile sezona devam ediyor.Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Monza GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
09.09.2022 13:22
Özellikle İtalyan basınında yerden yere vurulan Ferrari Pit duvarı ve Leclerc'e destek Sergio Perez'den geldi. İşte detaylar...
20.08.2022 12:52
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 14'üncü yarışı ile sezonun ikinci yarısına başlayacak. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Belçika SPA GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
18.08.2022 12:26
2026 düzenlemelerinin onaylanmasının ardından Formula 1'e girmesi düşünülen Audi'nin katılımı gecikebilir.
18.08.2022 11:19

FIA, Austin GP Pist Sınırlarını Sıkılaştırdı!

FIA, Austin GP Pist Sınırlarını Sıkılaştırdı!
23.10.2021 21:30
0
A+
A-

FIA almış olduğu kararla Austin GP sıralamaları öncesi pist sınırları ile ilgili kuralları güncelledi. Sürücüler pist sınırları için artık daha dikkatli olmalı. Özellikle 6. virajda aşımlara tolerans gösterilmeyecek.

FIA yaptığı duyurusu ile Amerika Birleşik Devletleri sıralama turları öncesi pist sınırlarını güncelledi.

FIA Pist sınırı kuralları güncelledi, Austin GP 2021
Austin GP 2021

Cuma günkü yapılan antrenmanlarda, Lewis Hamilton gibi bir çok sürücünün pist sınırlarını aşması sebebiyle tur zamanları silinmişti. Cumartesi günü sıralama turları öncesi FIA 9. ve 19. viraj gibi bir çok noktada pist sınırlarında sıkılaştırma getirdi.

Pist sınırlarında araçlar belirtilen çizgilerin dışına çıkamıyor. Bu sınırları aşan sürücülerin tur zamanları siliniyor. Austin GP sıralama turları öncesi FIA güncelleme yaparak bu sınırlara 6. virajı da eklemiş oldu.

Ayrıca bu hafta sonu yeni bir sarı bayrak kuralı daha getirildi. Bu kuralları uymayan sürücülerün yine tur süreleri silinecek.

Fernando Alonso, Austin GP Öncesi Grid Cezası Aldı

Fernando Alonso Austin GP'de grid cezası aldı.
Fernando Alonso Alpine

Antreman turlarından gelen bilgiye göre Fernando Alonso’da grid cezası alan sürücülerin arasına katıldı. Alonso yeni bir güç ünitesi değişikliği sebebiyle yarın ki yarışa arka sıralardan başlayacak.

ETİKETLER: ,

Sim Racing