formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
İstanbul, cesur uçuş meraklılarının yer alacağı ve birbirinden eğlenceli şovlara ev sahibi olacak. 5incisi düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almak için hazır. Uçuş araçlarını hazırlayan etkinlik için hazırlayan 30 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayallerine kavuşmaya çalışacak. Pandemi sebebiyle Üç yıl aradan...
12.08.2022 14:04
Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar...
12.08.2022 10:31
F1 takımları, sözleşmesi biten ve kontrat yenileyen pilotlarını duyurmaya başlarken hangi pilot ne kadar süreli anlaşma yaptı? İşte tüm detaylar...
10.08.2022 13:00
Assetto Corsa Competizione'de düzenlenmiş olan ve Aperta Racing tarafından organize edilen Aperta Largo GT takımlar şampiyonasını sonuçlandı. Şampiyon takım ise Padok E-Spor takımı oldu.
09.08.2022 16:25

Red Bull ve Verstappen Sorunlu Avusturya GP’nin Gerçek Nedenini Buldu!

Max Verstappen Avusturya GP’de iyi bir başlangıç yapmasına rağmen aracındaki sorunlarla zor bir yarış geçirmişti. Verstappen araçtaki sorunlardan pek bahsetmese de problemin neden olduğunu artık biliyor.

Red Bull ve Verstappen Sorunlu Avusturya  GP’nin Gerçek Nedenini Buldu!
22.07.2022 09:05
0
A+
A-

Max Verstappen, zorlu geçirdiği Avusturya Grand Prix’sinde araçtaki sorunun neden kaynaklandığının belirlediğini açıkladı.

Avusturya Grand Prix’si Max Verstappen’in ne kadar mücadeleci ve deneyimli olduğunun bir kanıtı gibi olmuştu. Hollandalı başarılı sürücü Cuma günü gerçekleştirilen sıralamalarda Sprint yarış için pole pozisyonu almış hemen ardından ise rahat bir şekilde Sprint yarışı kazanmıştı.

Ancak Hollandalı sürücünün bu başarısı Pazar günü yaşadığı sorunla gerilemesine neden oldu. Grand Prix devam ederken lastik sorunu yaşamaya başlayan Max Verstappen bunun neden kaynaklandığını o an anlayamamıştı.

Verstappen: Aracın Sorunu Sadece Lastik Değildi

Max Verstappen - Avusturya 2022
Max Verstappen – Avusturya 2022

Sorunlu geçen Avusturya yarışı sonrası araştırmalara başlayan Red Bull kampı Fransa Grand Prix’si öncesi sorunları daha iyi anladı. Lider sürücü Verstappen ise problemin sadece lastiklerle alakalı olmadığını dile getirdi.

Fransa yarışı öncesi açıklamalarda bulunan Max Verstappen: “Bana sorunun sadece lastiklerle ilgili olmadığını düşünüyorum. Genel olarak baktığımızda aracı inşa ettiğimiz şekle de bakıyorum. Ne tam bir lastik sorunu ne de inşa şeklimizle de alakalı değil. Bence geliştirme paketimiz Avusturya için doğru bir tercih değildi.”

Verstappen Fransa Grand Prix’sinden Umutlu

Açıklamalarına devam Verstappen takım olarak sorunu bulduğunu ima ederek, “Öğrendiğimiz şeylerle çok Fransa’da çok daha rekabetçi olacağımızı düşünüyorum.

Avusturya Yarış Formatı Verstappen’e Yardımcı Olmadı

Max-Verstappen Avusturya Sprint Zaferi
Max-Verstappen Avusturya Sprint Zaferi

Sprint yarış sayılarının artması ile birlikte bu formata Avusturya Grand Prix’si de dahil oldu. Sprint yarışlarla birlikte antrenman seanslarının azalması ise bir çok sürücü için olumsuz etki yaptı. Bu görüşe katılanlardan birisi ise Max Verstappen oldu. Verstappen bu formatın kendileri için bir işe yaramadığını ve faydası olmadığını düşünüyor.

Şampiyon sürücü bu format için “Bu hiç ideal bir format değil,”

“Hafta sonumuz oldukça yoğundu. Yeterli test yapmadan aracın uygun olduğunu düşündük ve burada yanıldık. Araç beklediğimiz gibi değildi.”

Avusturya GP’de getirilen güncellemeden vazgeçilip geçilmeyeceği sorulduğunda ise “Hayır farklı bir yaklaşımımız olacak.

Genç sürücü Fransa GP’sine en yakın rakibi Charles Leclerc’in önünde 38 puan farkla geliyor. Takım içi savaşları ve dayanıklılık sorunları ile mücadele eden Ferrari ekibi ise Fransa’ya oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Fransa Grand Prix’sinde bizleri sıkı bir rekabet beklediği çok açık.

Sim Racing