formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Red Bull ve Verstappen Sorunlu Avusturya GP’nin Gerçek Nedenini Buldu!

Max Verstappen Avusturya GP’de iyi bir başlangıç yapmasına rağmen aracındaki sorunlarla zor bir yarış geçirmişti. Verstappen araçtaki sorunlardan pek bahsetmese de problemin neden olduğunu artık biliyor.

Red Bull ve Verstappen Sorunlu Avusturya  GP’nin Gerçek Nedenini Buldu!
22.07.2022 09:05
0
A+
A-

Max Verstappen, zorlu geçirdiği Avusturya Grand Prix’sinde araçtaki sorunun neden kaynaklandığının belirlediğini açıkladı.

Avusturya Grand Prix’si Max Verstappen’in ne kadar mücadeleci ve deneyimli olduğunun bir kanıtı gibi olmuştu. Hollandalı başarılı sürücü Cuma günü gerçekleştirilen sıralamalarda Sprint yarış için pole pozisyonu almış hemen ardından ise rahat bir şekilde Sprint yarışı kazanmıştı.

Ancak Hollandalı sürücünün bu başarısı Pazar günü yaşadığı sorunla gerilemesine neden oldu. Grand Prix devam ederken lastik sorunu yaşamaya başlayan Max Verstappen bunun neden kaynaklandığını o an anlayamamıştı.

Verstappen: Aracın Sorunu Sadece Lastik Değildi

Max Verstappen - Avusturya 2022
Max Verstappen – Avusturya 2022

Sorunlu geçen Avusturya yarışı sonrası araştırmalara başlayan Red Bull kampı Fransa Grand Prix’si öncesi sorunları daha iyi anladı. Lider sürücü Verstappen ise problemin sadece lastiklerle alakalı olmadığını dile getirdi.

Fransa yarışı öncesi açıklamalarda bulunan Max Verstappen: “Bana sorunun sadece lastiklerle ilgili olmadığını düşünüyorum. Genel olarak baktığımızda aracı inşa ettiğimiz şekle de bakıyorum. Ne tam bir lastik sorunu ne de inşa şeklimizle de alakalı değil. Bence geliştirme paketimiz Avusturya için doğru bir tercih değildi.”

Verstappen Fransa Grand Prix’sinden Umutlu

Açıklamalarına devam Verstappen takım olarak sorunu bulduğunu ima ederek, “Öğrendiğimiz şeylerle çok Fransa’da çok daha rekabetçi olacağımızı düşünüyorum.

Avusturya Yarış Formatı Verstappen’e Yardımcı Olmadı

Max-Verstappen Avusturya Sprint Zaferi
Max-Verstappen Avusturya Sprint Zaferi

Sprint yarış sayılarının artması ile birlikte bu formata Avusturya Grand Prix’si de dahil oldu. Sprint yarışlarla birlikte antrenman seanslarının azalması ise bir çok sürücü için olumsuz etki yaptı. Bu görüşe katılanlardan birisi ise Max Verstappen oldu. Verstappen bu formatın kendileri için bir işe yaramadığını ve faydası olmadığını düşünüyor.

Şampiyon sürücü bu format için “Bu hiç ideal bir format değil,”

“Hafta sonumuz oldukça yoğundu. Yeterli test yapmadan aracın uygun olduğunu düşündük ve burada yanıldık. Araç beklediğimiz gibi değildi.”

Avusturya GP’de getirilen güncellemeden vazgeçilip geçilmeyeceği sorulduğunda ise “Hayır farklı bir yaklaşımımız olacak.

Genç sürücü Fransa GP’sine en yakın rakibi Charles Leclerc’in önünde 38 puan farkla geliyor. Takım içi savaşları ve dayanıklılık sorunları ile mücadele eden Ferrari ekibi ise Fransa’ya oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Fransa Grand Prix’sinde bizleri sıkı bir rekabet beklediği çok açık.

Sim Racing