formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Helmut Marko Perez’e yine acımadı! ”Oturup konuşmamız gerekiyor!”

Sergio Perez 2022 yılının başında göstermiş olduğu performansından giderek uzaklaşıyor. Sezon arasına gelirken son yarışlarda yaşadığı performans düşüklüğü ile ilgili Helmut Marko acımasız bir şekilde Sergio Perez’i eleştirdi.

Helmut Marko Perez’e yine acımadı! ”Oturup konuşmamız gerekiyor!”
31.07.2022 02:03
0
A+
A-

Son yarışlarda pek bir araya gelemeyen Perez ve Marko arasında gerilim yine artacak. Fransa Grand Prix’sinde sanal güvenlik seansında Russell’a geçilen Perez için ”uyuya kaldığını” ve ”adeta bir tequila içmiş” şeklinde bir şaka yaptığı duyulan Dr. Helmut Marko Macaristan Grand Prix performansı için yine acımasız bir yorum yaptı.

Helmut Marko-Sergio Perez
Helmut Marko-Sergio Perez

Macaristan sıralama turlarında 11. sıraya alan Sergio Perez için bu sefer şaka yerine daha sert bir yorumda bulundu.

Helmut Marko: “Verstappen’in çok uzağında!”

Basına vermiş olduğu demeçte Sergio Perez‘in performansına değinen Marko: “Şu anda Max’tan oldukça uzakta. Antrenmanların neredeyse tamamında bu böyleydi. Oldukça komplike bir durum bir araya gelmemiz gerekiyor.” dedi.

“Yaz tatili gelmedi ancak sanki şimdiden tatilde gibi gözüküyor.”

Perez ve Verstappen Bakü 2022
Perez ve Verstappen Bakü 2022

Perez, Macaristan antrenmanlarında takım arkadaşı Max Verstappen‘e oranla dereceleri oldukça düşük geldi. Pist sınırları ile dereceleri silinen Perez, Verstappen’e oranla dikkat çekici düşük bir performans gösterdi.

Dr. Helmut Marko ise “Onunla mutlaka konuşmalıyız. Araç kurulumunu tekrar yapmamız ve Max’a yakın bir ayar tutturması gerekiyor.” diye ekledi. “FP1’de oluşan bir fark 1 saniye ve üzerinde ise bunu sonralarda asla telafi edemezsiniz.”

Sergio Perez’i böyle anmaktan rahatsız!

Sergio Perez
Sergio Perez

Sezonun ikinci çeyreğinden çıkarken Sergio Perez’in istatiksel anlamda kayıtlara geçmesinden oldukça rahatsız olan Red Bull’un deneyimli danışmanı Helmut Marko son yarışlarla birlikte eleştiri tozlarını iyice arttırdı.

Bakalım Meksikalı pilot sezonun kalan yarışlarında ve tatil dönüşünde nasıl bir performans sergileyecek?

Her ne kadar Perez, Red Bull kampı ile sözleşmesini uzatmış olsa da tutarsız performansı ile oldukça acımasız yorumlara maruz kalabiliyor. Bunun en açık örneği ise Helmut Marko tarafından yapılıyor. Kritik noktalarda yarış mühendisinin tabiri ile “an absolute animal” şeklinde davranan Perez son yarışlarda ise takım arkadaşının yanından geçemiyor. Sezon tatili sonrası performansını arttıramazsa Marko’dan taze yorumların geleceği çok açık.

Macaristan Grand Prix’sinde yağmur bekliyor

Sıralama turlarında beklentinin çok altında Perez 11. sırayı alırken sürpriz yapan George Russell sonrası yarış günü yağmur yağmasını umut ediyor.

Ferrari takımı karşısında işlerin zor olacağını belirten Perez, yağmur yağması ile birlikte işlerin biraz karışıp bir kazanım elde etmeyi umuyor.

Hungaroring, Budapeşte’de yağmurun saat 16:00’dan sonra durması bekleniyor. Yarış içerisinde yağmur beklenmezken bakalım bir sürpriz yaşanacak mı_?

Şimdiden iyi seyirler…

Sim Racing