formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Fernando Alonso Umduğunu Bulamadı! FIA: “Herkese Eşit Davranıyoruz!”

Fernando Alonso son günlerde farklı pilotlar için farklı kuralların farklı uygulandığından şikayet etmişti.

Fernando Alonso Umduğunu Bulamadı! FIA: “Herkese Eşit Davranıyoruz!”
12.10.2021 21:59
0
A+
A-

Fernando Alonso son günlerde farklı pilotlar için kuralların farklı uygulandığından şikayet etmişti. 

Alonso, Formula 1’de farklı sürücüler için farklı kurallar uygulandığını gördüğünü ve bunun için hayal kırıklığını uğradığını dile getirmişti.  Ancak bu konu ile ilgili Formula 1 Yarış Direktörü Michael Masi sorulan soru üzerine verdiği cevap Fernando Alonso için tam bir hayal kırıklığı oldu. Masi, sorulan soru üzerine tam aksi bir cevap verdi.

Fernando Alonso son günlerde kuralların farklı uygulandığından şikayet etmişti. 
Fernando Alonso

Michael Masi, Fernando Alonso’nun farklı uygulamalar yapıldığını söylemesinin üzerine FIA‘nın her sürücüye aynı kuralları uyguladığını ve bununla ilgili bir şüphe olmaması gerekiğini söyledi.

İspanyol pilot konu ile ilgili daha detaylı konuşurken, Lando Norris’in Sochi’deki pit şeridi girişinde beyaz çizgiyi geçtiği için cezadan kurtulduğu gerçeğine de hatırlatarak şöyle konuştu: “Pit girişinde beyaz çizgiyi geçen bir sonrakini görelim, bakalım hangi pilot olacak ve hangi cezayı alacak?”

Masi bu tür yorumlar için temkinli cevap verdi ve “karışmadığını” dile getirdi, kuralların tüm sürücülere eşit şekilde uygulandığını üstüne basarak tekrarladı.

Michael Masi
Michael Masi

Masi, konu ile ilgili basına vermiş olduğu demeçte, “Her sürücünün kendi içinde veya medyada kendi görüş ve düşüncelerini özgürce dile getirebilir ve bu bizim için sorun değil” dedi. Masi konuşmasının devamında ise “Kurallar herkes için eşit olarak uygulanır. Görüşlere saygımız var ancak biz her olayı detaylı bakarak değerlendiriyoruz.”

Masi, Alonso’nun tepki mahiyetinde ki yorumlarının yarış komiserleri üzerinde fazladan bir baskı oluşturmadığını da açıkça belirtti.

Masi Konu ile ilgili şöyle devam etti: “Yıl boyunca çok iyi bir komiser grubumuz olduğu için çok şanslıyız ve bu yüzden herhangi bir ek baskı oluşturmadığını söyleyebilirim.” dedi.

Komiserlerin kararlarının tutarlı olup olmadığı ile ilgili sorulan soru üzerine Masi, her olayın ayrı ayrı değerlendirildiğini bir kez daha vurgularak böyle bir ikilemin olmadığını yineledi.

“Komiserler her şeyi denetleyen bağımsız bir yargıdır ve bu nedenle özgürdüler, her şeyi gözden geçirirler. Her şeye tek tek bakıyorlar. Evet, farklı olay türlerini karşılaştırabilirsiniz, ancak ellerinde mevcut olan tüm bilgi ve verilerle her vakayı tek tek inceleyerek doğru kararlarını vermek için oradalar. Tamamen doğru olmayan uygulamalar varsa, bunları açıkça tartışırız ve düzeltmemiz gerekiyorsa derhal düzeltiriz.” dedi.

Direktör Masi’nin bu demeçleri ile Fernando Alonso’nun önümüzde ki yarışlarda yaşanacak kural uygulamalarına vereceği tepki ise şimdiden merak ediliyor.

Sim Racing