formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Helmut Marko’nun aksine Christian Horner, Perez’den memnun! “Max ile mükemmel çalışıyor!

Red Bull danışmanı Dr. Helmut Marko, Sergio Perez’in sezon başındaki performansından uzaklaşmasını oldukça sert bir dille eleştirmiş ve bunu konuşmalarını gerektiğini ifade etmişti. Ancak takım Patronu Christian Horner ise Perez’in performansından oldukça memnun. İşte detaylar…

Helmut Marko’nun aksine Christian Horner, Perez’den memnun! “Max ile mükemmel çalışıyor!
09.08.2022 15:48
0
A+
A-

Sergio Perez, 2022 sezon başlangıcı ile göstermiş olduğu performans ile oldukça dikkat çekmişti. Bu yükselişini Monako Grand Prix galibiyeti ile taçlandıran Sergio Perez, bunun karşılığını 2024 yılına kadar uzatılan sözleşme ile almıştı. Ancak takvim ilerledikçe performansını kaybetmeye başlayan Sergio Perez, özellikle takım danışmanı Dr. Helmut Marko tarafından oldukça sert dille eleştirilmişti. Ancak takım patronu Christian Horner ise böyle düşünmüyor.

Christian Horner pozitif düşünüyor

Christian Horner - Sergio Perez
Christian Horner – Sergio Perez

Yeni sözleşme ile birlikte performansı arttırması beklenen Perez için işler tam tersine dönmeye başladı. Gerilemeye başlayan Meksikalı pilot ise eleştirilerin odağı olmaya başladı. Sıralama turlarında beklenen performansı tam olarak gösteremeyen Perez için Christian Horner oldukça olumlu ve pozitif düşünüyor.

Perez’in performansı ile ilgili sorulan bir soruya vermiş olduğu cevapta ise Horner, “Sergio artık takıma tam adapte olmuş durumda.”

“Yapılan yeni teknik düzenlemeler ise ona gayet iyi uyuyor. Monako’yu kazandı ve Cidde’de kariyerinin ilk pole pozisyonu aldı.”

İlginizi Çekebilir: Helmut Marko Perez’e yine acımadı! ”Oturup konuşmamız gerekiyor!”

“Üst üste iyi yarış performansı sergiledi. Örneğin Silverstone oldukça iyi bir performanstı.”

“Kendine olan güveninin arttığı gayet ortada. Yeni bir sürecin içerisinde değil. Geçen yıl ise tam aksine pandemi sebebiyle fabrikayı yılın son bölümünde dolaştı ve takımla o dönemde tanışmıştı.”

Sergio Perez - Suudi Arabistan Pole
Sergio Perez – Suudi Arabistan Pole

“Takıma oldukça tuhaf şekilde katılmıştı. Şimdi çok daha rahat. Mühendisleriyle oldukça iyi bir ilişkisi var. Max’le olan uyumu ise harika. Daha önceki pilotlarımızın ilişkisinden çok daha iyi.”

“Max’le takım arkadaşı olabilmek oldukça zor ve kolay bir iş değil. Mümkün olabilecek en iyi pilotları istiyoruz ancak bu ikili birbirine oldukça yakışıyor.”

“İki alfa pilota sahipseniz bu yıkıcı sonuçlar getirebiliyor. Sergio elinde ki mevcut aracı en iyi şekilde kullanıyor ve elinde ki fırsatın farkında. Fakat bunu sezon boyunca en iyi şekilde kullanması gerektiğini de biliyor.”

Takım patronu Christian Horner, Meksikalı pilotu Sergio Perez hakkındaki düşünceleri böyle. Helmut Marko’nun aksine daha pozitif yaklaşım sergileyen Christian Horner, sezonun ikinci yarısında Perez’in performansı ile düşünceleri değişecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing