formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

Romain Grosjean Başarılı Bir Ameliyat Geçirdi!

Romain Grosjean, Bahreyn 2020’de dehşet bir kaza yaşadığı kazadan tam 1 yıl sonra yine bir ameliyat geçirdi. Başarılı geçen ameliyattan fotoğraflar paylaştı.

Romain Grosjean Başarılı Bir Ameliyat Geçirdi!
03.11.2021 23:49
0
A+
A-

Romain Grosjean, büyük yanıkların oluştuğu Bahreyn GP sonrası tedavilerine devam ediyor. Herkesi endişeye sokan ve şoke eden yarışın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen yine bir ameliyat geçirdi.

Romain Grosjean, 2021 IndyCar son ermesini fırsat bilerek hemen ameliyat masasına oturdu. Sezon dışını fırsata çeviren Romain sol elinden greft ameliyatı oldu.

Fransız pilot, 2020 yılında Formula 1 kariyerinin son bulacağı sezonda korkunç bir kaza geçirerek adeta ölümden dönmüştü. Abu Dabi sezon finalinden kendisini eleyen Bahreyn yarışında alevlerin içinde kalarak bir çok yerinde yanık oluşmuştu.

Grosjean, kazada hayati tehlikeye maruz kalmış ancak yanan araçtan kendi çabaları ile kurtulmuştu. Ancak ellerinde yanık noktalar ise korkunç boyuttaydı. Her iki elinde yaşanan yanıklar, özellikle sol eline büyük hasar vermişti.

GROSJEAN, ADETA NIKI LAUDA AZMİ GÖSTERDİ

Bir Niki Lauda kadar kıyaslanmasa da büyük bir azimle Grosjean pistlere geri dönmüştü. Dale Coyne Racing takımı ile yarı zamanlı anlaşma imzalayarak üst düzey motor spor müsabakalarına geri dönmüştü. Ellerinde iyileşmenin hızı ise yarışlara katılmasına olanak sağlamıştı.

GROSJEAN GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Romain Grosjean Deri Grefti
Romain Grosjean Deri Grefti

Ellerinin durumunu bir çok insanın aksine göstermeyi tercih eden Grosjean, başarılı bir deri grefti ameliyatı oldu. Sosyal medya mesajları ile destekçilerine moral veren Grosjean ameliyatın iyi geçtiğini ve kontrollerden hemen sonra eve döneceğini açıkladı.

ROMAIN GROSJEAN YARIŞLARA DEVAM EDECEĞİNİ DOĞRULADI

Romain, 2022’de Andretti Autosport ile tam zamanlı IndyCar anlaşması yaptı. Böylelikle Miami’ye taşındığı da doğrulanmış oldu.

Grosjean’ın sağlığına kavuşması Formula 1 dünyası için oldukça moral olan bir gelişme oldu. Ellerinin sağlığına kavuşması ile yine pistlerde görecek olmamız ise oldukça güzel. Bakalım Formula 1‘e geri dönüşü olacak mı? Bunu hep beraber göreceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.