formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Romain Grosjean Başarılı Bir Ameliyat Geçirdi!

Romain Grosjean, Bahreyn 2020’de dehşet bir kaza yaşadığı kazadan tam 1 yıl sonra yine bir ameliyat geçirdi. Başarılı geçen ameliyattan fotoğraflar paylaştı.

Romain Grosjean Başarılı Bir Ameliyat Geçirdi!
03.11.2021 23:49
0
A+
A-

Romain Grosjean, büyük yanıkların oluştuğu Bahreyn GP sonrası tedavilerine devam ediyor. Herkesi endişeye sokan ve şoke eden yarışın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen yine bir ameliyat geçirdi.

Romain Grosjean, 2021 IndyCar son ermesini fırsat bilerek hemen ameliyat masasına oturdu. Sezon dışını fırsata çeviren Romain sol elinden greft ameliyatı oldu.

Fransız pilot, 2020 yılında Formula 1 kariyerinin son bulacağı sezonda korkunç bir kaza geçirerek adeta ölümden dönmüştü. Abu Dabi sezon finalinden kendisini eleyen Bahreyn yarışında alevlerin içinde kalarak bir çok yerinde yanık oluşmuştu.

Grosjean, kazada hayati tehlikeye maruz kalmış ancak yanan araçtan kendi çabaları ile kurtulmuştu. Ancak ellerinde yanık noktalar ise korkunç boyuttaydı. Her iki elinde yaşanan yanıklar, özellikle sol eline büyük hasar vermişti.

GROSJEAN, ADETA NIKI LAUDA AZMİ GÖSTERDİ

Bir Niki Lauda kadar kıyaslanmasa da büyük bir azimle Grosjean pistlere geri dönmüştü. Dale Coyne Racing takımı ile yarı zamanlı anlaşma imzalayarak üst düzey motor spor müsabakalarına geri dönmüştü. Ellerinde iyileşmenin hızı ise yarışlara katılmasına olanak sağlamıştı.

GROSJEAN GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Romain Grosjean Deri Grefti
Romain Grosjean Deri Grefti

Ellerinin durumunu bir çok insanın aksine göstermeyi tercih eden Grosjean, başarılı bir deri grefti ameliyatı oldu. Sosyal medya mesajları ile destekçilerine moral veren Grosjean ameliyatın iyi geçtiğini ve kontrollerden hemen sonra eve döneceğini açıkladı.

ROMAIN GROSJEAN YARIŞLARA DEVAM EDECEĞİNİ DOĞRULADI

Romain, 2022’de Andretti Autosport ile tam zamanlı IndyCar anlaşması yaptı. Böylelikle Miami’ye taşındığı da doğrulanmış oldu.

Grosjean’ın sağlığına kavuşması Formula 1 dünyası için oldukça moral olan bir gelişme oldu. Ellerinin sağlığına kavuşması ile yine pistlerde görecek olmamız ise oldukça güzel. Bakalım Formula 1‘e geri dönüşü olacak mı? Bunu hep beraber göreceğiz.

Sim Racing