formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

F1’de Değişim Başlıyor Mu? Porsche, Dönüş İçin Şartlarını Açıkladı!

Formula 1, değişliklerin yaşanacağı 2022 sezonunun yaklaşması ile birlikte her geçen gün farklı haberlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni takımların spora katılmasının haberleri giderek yaygınlaşıyor. Şimdi de Porsche, Formula 1’e katılma şartını açıkladı. İşte detaylar…

F1’de Değişim Başlıyor Mu? Porsche, Dönüş İçin Şartlarını Açıkladı!
03.11.2021 13:49
0
A+
A-

Porsche, Formula 1‘e dönüş kararını vermeden önce olması gereken temel koşulları ve beklentilerini açıkladı. İşte o detaylar…

ALMAN TAKIMLARINDA İLGİ ARTIYOR. AUDI SONRASI PORSCHE

Almanya’nın en prestijli markalarından olan Porsche’nin F1 söylentileri giderek artıyor. Ünlü marka ise Formula 1‘e girmelerinin şartlarını açıkladı. Audi ve Porsche’nin Formula 1’e girmesiyle ile birlikte heyecanın daha da artması bekleniyor.

2025 YENİ MOTOR FORMÜLÜ TAKIMLARI HEYECANLANDIRDI

Thomas Laudenbach
Thomas Laudenbach

2025 yılında kullanılacak olan motor formülleri öncesi Audi ve Porsche’nin isimleri artık tamamen Formula 1 ile anılıyor. Porsche Spor Direktörü Thomas Laudenbach yaptığı açıklama ile niyetlerini açıkça belli etti. Direktör Laundenbach, Formula 1 ile ilgili olarak Porsche’nin artık daha fazla direnemeyeceğini söyledi.

Dünya dayanıklılık şampiyonası öncesi yaptığı açıklama ile Laundencah, “Formula 1’in pazarlama ve halkla ilişkiler açısından bakıldığında değerini şüphesiz tartışılmaz.” dedi.

“Konuyu oldukça ciddiye alıyor ve değerlendiriyoruz. Ancak şuan herhangi bir karar alınmış durumda değil.”

Laundenbach ayrıca Formula 1 yönetiminin almış olduğu karar ve yeniliklerin Porsche’nin Formula 1’e girmesini daha kolay hale getirdiğini dile getirdi.

PORSCHE, FORMULA 1 DÜNYASINA 30 YIL SONRA GERİ DÖNMEYE HAZIRLANIYOR

Mclaren Porsche 1984
Mclaren Porsche 1984

Porsche, F1 tarihine bakıldığında 30 yıl bir zaman geçmiş. Formula 1’de en son 1991 yılında Footwork’ün motor tedarikçisi olarak yer almıştı. Onun öncesinde ise en büyük başarıları McLaren‘e motor tedarikçisi olduğu dönemdi. TAG-Heuer/Porsche ismi ile anılan firma 1984 ve 1987 arasında 24 yarış kazanmış ve iki takımlar şampiyonası el etmişti.

FORMULA 1 İÇİN ŞARTLAR NETLEŞİYOR

Direktör Laundenbach’in ana hatları ile yapmış olduğu açıklamaya göre, Porsche çalışmaların resmiyete dökülmeden önce netleştirmek istediği üç alan olduğunu aktarıyor.

Laudenbach, seri üretimin devam etmesi gerektiğini ve Formula 1‘de elektrifikasyonun daha fazla ön plana çıkarılması gerektiğini belirtiyor.

Bu sezon getirilen bütçe sınırının oldukça mantıklı olduğunu ve Porsche tarafından olumlu karşılandığını açıkladı. Ancak bu şartın sürücüler içinde getirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Son sözlerinde ise Porsche’nin rekabetçi bir şekilde Formula 1’de olmasını istediklerini vurgulayan Laundebach, “Formula 1’e girmemiz herkes için eşit şartlar sunan düzenlemeler olduğunda anlamlı geleceğini aktardı.”

2022 sezon öncesi oldukça gündeme gelen Audi ve Porsche cephesinden haberler her geçen gün artıyor. Bakalım bu söylentiler ve açıklamalar ne yönde ilerleyecek. Porsche’nin şartları sunmasının önümüzde ki günlerde nasıl bir değişiklikler getireceğini ise hep birlikte göreceğiz.

ETİKETLER: ,

Sim Racing