formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

F1’de Değişim Başlıyor Mu? Porsche, Dönüş İçin Şartlarını Açıkladı!

Formula 1, değişliklerin yaşanacağı 2022 sezonunun yaklaşması ile birlikte her geçen gün farklı haberlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni takımların spora katılmasının haberleri giderek yaygınlaşıyor. Şimdi de Porsche, Formula 1’e katılma şartını açıkladı. İşte detaylar…

F1’de Değişim Başlıyor Mu? Porsche, Dönüş İçin Şartlarını Açıkladı!
03.11.2021 13:49
0
A+
A-

Porsche, Formula 1‘e dönüş kararını vermeden önce olması gereken temel koşulları ve beklentilerini açıkladı. İşte o detaylar…

ALMAN TAKIMLARINDA İLGİ ARTIYOR. AUDI SONRASI PORSCHE

Almanya’nın en prestijli markalarından olan Porsche’nin F1 söylentileri giderek artıyor. Ünlü marka ise Formula 1‘e girmelerinin şartlarını açıkladı. Audi ve Porsche’nin Formula 1’e girmesiyle ile birlikte heyecanın daha da artması bekleniyor.

2025 YENİ MOTOR FORMÜLÜ TAKIMLARI HEYECANLANDIRDI

Thomas Laudenbach
Thomas Laudenbach

2025 yılında kullanılacak olan motor formülleri öncesi Audi ve Porsche’nin isimleri artık tamamen Formula 1 ile anılıyor. Porsche Spor Direktörü Thomas Laudenbach yaptığı açıklama ile niyetlerini açıkça belli etti. Direktör Laundenbach, Formula 1 ile ilgili olarak Porsche’nin artık daha fazla direnemeyeceğini söyledi.

Dünya dayanıklılık şampiyonası öncesi yaptığı açıklama ile Laundencah, “Formula 1’in pazarlama ve halkla ilişkiler açısından bakıldığında değerini şüphesiz tartışılmaz.” dedi.

“Konuyu oldukça ciddiye alıyor ve değerlendiriyoruz. Ancak şuan herhangi bir karar alınmış durumda değil.”

Laundenbach ayrıca Formula 1 yönetiminin almış olduğu karar ve yeniliklerin Porsche’nin Formula 1’e girmesini daha kolay hale getirdiğini dile getirdi.

PORSCHE, FORMULA 1 DÜNYASINA 30 YIL SONRA GERİ DÖNMEYE HAZIRLANIYOR

Mclaren Porsche 1984
Mclaren Porsche 1984

Porsche, F1 tarihine bakıldığında 30 yıl bir zaman geçmiş. Formula 1’de en son 1991 yılında Footwork’ün motor tedarikçisi olarak yer almıştı. Onun öncesinde ise en büyük başarıları McLaren‘e motor tedarikçisi olduğu dönemdi. TAG-Heuer/Porsche ismi ile anılan firma 1984 ve 1987 arasında 24 yarış kazanmış ve iki takımlar şampiyonası el etmişti.

FORMULA 1 İÇİN ŞARTLAR NETLEŞİYOR

Direktör Laundenbach’in ana hatları ile yapmış olduğu açıklamaya göre, Porsche çalışmaların resmiyete dökülmeden önce netleştirmek istediği üç alan olduğunu aktarıyor.

Laudenbach, seri üretimin devam etmesi gerektiğini ve Formula 1‘de elektrifikasyonun daha fazla ön plana çıkarılması gerektiğini belirtiyor.

Bu sezon getirilen bütçe sınırının oldukça mantıklı olduğunu ve Porsche tarafından olumlu karşılandığını açıkladı. Ancak bu şartın sürücüler içinde getirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Son sözlerinde ise Porsche’nin rekabetçi bir şekilde Formula 1’de olmasını istediklerini vurgulayan Laundebach, “Formula 1’e girmemiz herkes için eşit şartlar sunan düzenlemeler olduğunda anlamlı geleceğini aktardı.”

2022 sezon öncesi oldukça gündeme gelen Audi ve Porsche cephesinden haberler her geçen gün artıyor. Bakalım bu söylentiler ve açıklamalar ne yönde ilerleyecek. Porsche’nin şartları sunmasının önümüzde ki günlerde nasıl bir değişiklikler getireceğini ise hep birlikte göreceğiz.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

  1. F1 hayranı dedi ki:

    Umarım gerçek olur, sürekli yeni motor üreticileri geleceği söyleniyor ama sonuç yok. Bakalım Porsche geri dönecek mi ?