formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Helmut Marko, Red Bull’un “Şampiyonuz” Deme Şartını Açıkladı!

Meksika GP’si öncesi artan şampiyonluk gerilimi için Dr. Helmut Marko’dan önemli bir açıklama geldi. Red Bull’un şampiyonuz demek için ihtiyacı olanı dile getirdi. İşte detaylar…

Helmut Marko, Red Bull’un “Şampiyonuz” Deme Şartını Açıkladı!
30.10.2021 12:55
0
A+
A-

Red Bull‘un önemli isimlerinden Helmut Marko şampiyonluk mücadelesinde emin olabilmeleri için Max Verstappen‘in sonraki iki yarışı muhakkak kazanmasını gerektiğini söyledi.

HELMUT MARKO; “İKİ YARIŞ KAZANMAK ŞART!”

Red Bull’un motorsporları danışmanı Dr. Helmut Marko yaptığı açıklama ile Max Verstappen‘in şampiyonluk iddiasında bulunması için önümüzdeki iki yarışı kazanması gerektiğine inanıyor.

Meksika ve Brezilya’da yapılacak olan iki yarışın Red Bull’a daha uygun olduğunu ancak son 3 yarışın ise Mercedes‘e daha uygun olduğu düşünülüyor.

MERCEDES’İN ARKASINDA İKİNCİLİK YETECEK

Austin GP ile birlikte puan farkını da 12’ye yükselten Max Verstappen şampiyona için büyük avantaj elde etti. Red Bull takımının hedefi ise önümüzde ki 2 yarışı kazanmak. Alınacak 2 galibiyet ile birlikte kalan yarışlarda Mercedes’in arkasında ikinci bitirmeli Max Vertappen’in şampiyon olabilmesine yetecek.

Bu haberimize Göz Atın: Mercedes Personeli Red Bull’a Geçiyor! Motor Sorunları Başlayacak mı?

Helmut Marko; “Max Verstappen’in bu iki yarışı kazanması şampiyonluk için kendi lehine büyük bir avantaj sağlayacak.”

“Meksika ve Brezilya’da kazanılacak puanlar 40-60 puan arası avantaj sağlayacak. Bu yarışları mutlaka kazanmalıyız.”

KAYBEDİLEN PUANLAR BİZİM HATAMIZ DEĞİLDİ

Max Verstappen Kaza, Silverstone 2021
Max Verstappen Kaza, Silverstone 2021

Helmut Marko, Red Bull geçtiğimiz yarışlarda kaybettiği puanlara da değindi. Marko, Azerbaycan ve İngiltere’de talihsizlik ve kazalarla kaybedilen 50 puandan daha fazla bir farka ihtiyaçlarının olduğunu açıkladı.

“Bakü, Silverstone ve Macaristan’da ki kayıplar kendi hatamız değildi, ama kaybettik. Bu yarışları değerlendirdiğimizde en az 50 puan kaybettik. Ama hala 12 puan kadar öndeyiz.”

“Asıl önemli olan tüm bu yaşananları atlattık ve Mercedes’in artan performansına rağmen bununla başa çıktık.”

Şampiyona Lideri Max Verstappen sezon içinde 8 yarış kazandı. Lewis Hamilton’a göre 3 fazla. Ancak Helmut Marko, Verstappen’in şampiyonluk için büyük bir iddiada olabilmesi için en 10 yarış galibiyeti almasına inanıyor.

Helmut Marko ve Christian Horner, Red Bull
Helmut Marko ve Christian Horner, Red Bull

Marko, “Son iki yarışa güven ve gerilimsiz girebilmek için en az 2 yarış daha kazanmalıyız. Yıl sonuna 10 galibiyet ile vardığımızda o zaman rahat edebiliriz. Meksika ve Belçika pist yapıları Red Bull aerodinamiğine daha uygun ancak bu yıl çok değişiklik oldu. Mercedes‘in başarılı olması beklenen pistler beklendiği gibi olmadı. Bu bizim içinde geçerli.”

Bu haberimize Göz Atın: Verstappen Desteği! Sergio Perez Meksika’da Ne Yapacak?

Sezonun kalanında tansiyon ve sürücüler üzerinde ki stres giderek artarken Dr. Helmut Marko’nun şampiyonluk için beklentileri bu yönde. Kalan yarışlarda her an her şey olabilir. Pist uygunlukları ise tamamen bir bilinmezlik içinde. Bakalım Red Bull iddialı olduğu pistlerde ve özellikle Meksika GP’de neler yaşayacak ve nasıl sonuçlar elde edecek? Bunu hep birlikte göreceğiz..

Sim Racing