formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Ferrari Fransa GP’de Oldukça İddialı! Lewis Hamilton ve George Russell Mercedes’in Yavaş Kalacağını Söylüyor!

Fransa Grand Prix’si cuma antrenmanlarında oldukça hızlı olan Scuderia Ferrari yarışta oldukça iddialı. Podyum için umutlu olan Mercedes 4. sırayı alırken Lewis Hamilton aracın burada muhteşem olmadığını dile getiriyor.

Ferrari Fransa GP’de Oldukça İddialı! Lewis Hamilton ve George Russell Mercedes’in Yavaş Kalacağını Söylüyor!
23.07.2022 13:27
0
A+
A-

Cuma günü gerçekleştirilen antrenmanlarda Ferrari ve Red Bull seansı domine ederken Lewis Hamilton ve George Russell ise beklentileri bulamadıklarını dile getirdi. Kırmızıların ve boğaların gücü sonrası zafer umutlarını kaybettiklerini ifade eden Mercedes pilotları hala inancını koruyor.

Le Castellet’e giderken oldukça umutlu olan Mercedes takımı rakiplerinin performansı sonrası umutlarını adeta yitirdi. Şampiyona mücadelesi veren Scuderia Ferrari ve Red Bull Racing takımlarının antrenmanları domine etmesi sonrası Lewis Hamilton podyum umudunu yitirdi.

Rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Mercedes sezon başlangıcından beri bir çok sorunla mücadele ediyor. Özellikle uzun süre yunuslama sorunu ile başa çıkmaya çalışan Mercedes takımı araç geliştirmelerine rağmen dördüncülükle yetindiler.

Hamilton Umudunu Kaybetti

Lewis Hamilton - Fransa 2022
Lewis Hamilton – Fransa 2022

300. yarışına çıkacak olan Lewis Hamilton “Bu hafta sonu beklediğimizden çok daha gerideyiz.”

“Yapacağımız oldukça çok iş var. Araç burada beklediğimizin aksine muhteşem değil. Gece çalışması sonrası bunu yarın daha iyi göreceğiz.”

Hamilton W13 aracının hız kaybetmesi ile ilgili olarak aracın her yerde, özellikle virajlarda zaman kaybettiğini dile getirdi.

Takım arkadaşı George Russell ise güncellemelerle ilgili olarak geliştirmelerin iyi olduğunu ancak rakiplerinin geliştirme için fırsat bulduklarını dile getirdi.

George Rusell

Russell: “Muhtemelen bugün umduğumuzdan biraz daha uzaktayız. “

İlk antrenmanlarda beklediği bulamayan Mercedes takımı gece çalışması sonrası Cumartesi günü gerçekleştirilecek sıralama turlarında ne kadar yükselebilecek bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing