formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
7 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton 2022 sezonunda yaşadığı zorlukları Afrika gezisi ile atlattığını dile getirdi. İşte detaylar...
05.10.2022 09:35
Güvenlik aracı ile podyum mücadelesine katılacakken yaptığı hata ile Max Verstappen yedincilik ile yetindi...
03.10.2022 12:15
Mclaren takımının genç sürücüsü Lando Norris, Cuma günü ile başlayan kötü gidişatının aksine Singapur GP'de iyi bir sonuç almasından dolayı oldukça memnun.
03.10.2022 10:22
Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonun 16'ıncı yarışı olan Singapur GP ile sezona devam ediyor. Milyonlarca Formula 1 tutkunu ve Ferrari fanları ise yarışı hem tribünlerde hem de ekranlarda nefeslerini tutarak izleyecekler. Formula 1 Singapur GP yarışı aynı zamanda ekranlardan yarış severler için canlı olarak yayınlanacak.
28.09.2022 09:16

Ferrari Fransa GP’de Oldukça İddialı! Lewis Hamilton ve George Russell Mercedes’in Yavaş Kalacağını Söylüyor!

Fransa Grand Prix’si cuma antrenmanlarında oldukça hızlı olan Scuderia Ferrari yarışta oldukça iddialı. Podyum için umutlu olan Mercedes 4. sırayı alırken Lewis Hamilton aracın burada muhteşem olmadığını dile getiriyor.

Ferrari Fransa GP’de Oldukça İddialı! Lewis Hamilton ve George Russell Mercedes’in Yavaş Kalacağını Söylüyor!
23.07.2022 13:27
0
A+
A-

Cuma günü gerçekleştirilen antrenmanlarda Ferrari ve Red Bull seansı domine ederken Lewis Hamilton ve George Russell ise beklentileri bulamadıklarını dile getirdi. Kırmızıların ve boğaların gücü sonrası zafer umutlarını kaybettiklerini ifade eden Mercedes pilotları hala inancını koruyor.

Le Castellet’e giderken oldukça umutlu olan Mercedes takımı rakiplerinin performansı sonrası umutlarını adeta yitirdi. Şampiyona mücadelesi veren Scuderia Ferrari ve Red Bull Racing takımlarının antrenmanları domine etmesi sonrası Lewis Hamilton podyum umudunu yitirdi.

Rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Mercedes sezon başlangıcından beri bir çok sorunla mücadele ediyor. Özellikle uzun süre yunuslama sorunu ile başa çıkmaya çalışan Mercedes takımı araç geliştirmelerine rağmen dördüncülükle yetindiler.

Hamilton Umudunu Kaybetti

Lewis Hamilton - Fransa 2022
Lewis Hamilton – Fransa 2022

300. yarışına çıkacak olan Lewis Hamilton “Bu hafta sonu beklediğimizden çok daha gerideyiz.”

“Yapacağımız oldukça çok iş var. Araç burada beklediğimizin aksine muhteşem değil. Gece çalışması sonrası bunu yarın daha iyi göreceğiz.”

Hamilton W13 aracının hız kaybetmesi ile ilgili olarak aracın her yerde, özellikle virajlarda zaman kaybettiğini dile getirdi.

Takım arkadaşı George Russell ise güncellemelerle ilgili olarak geliştirmelerin iyi olduğunu ancak rakiplerinin geliştirme için fırsat bulduklarını dile getirdi.

George Rusell

Russell: “Muhtemelen bugün umduğumuzdan biraz daha uzaktayız. “

İlk antrenmanlarda beklediği bulamayan Mercedes takımı gece çalışması sonrası Cumartesi günü gerçekleştirilecek sıralama turlarında ne kadar yükselebilecek bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing