formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
İstanbul, cesur uçuş meraklılarının yer alacağı ve birbirinden eğlenceli şovlara ev sahibi olacak. 5incisi düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almak için hazır. Uçuş araçlarını hazırlayan etkinlik için hazırlayan 30 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayallerine kavuşmaya çalışacak. Pandemi sebebiyle Üç yıl aradan...
12.08.2022 14:04
Şampiyon olmaya her yarışta biraz daha yaklaşan Max Verstappen kontrolü elden bırakmıyor. Şampiyonluk için yapabilecekleri çok şey var olduğunu dile getirerek işi sağlama alıyor. İşte detaylar...
12.08.2022 10:31
F1 takımları, sözleşmesi biten ve kontrat yenileyen pilotlarını duyurmaya başlarken hangi pilot ne kadar süreli anlaşma yaptı? İşte tüm detaylar...
10.08.2022 13:00
Assetto Corsa Competizione'de düzenlenmiş olan ve Aperta Racing tarafından organize edilen Aperta Largo GT takımlar şampiyonasını sonuçlandı. Şampiyon takım ise Padok E-Spor takımı oldu.
09.08.2022 16:25

Ferrari Fransa GP’de Oldukça İddialı! Lewis Hamilton ve George Russell Mercedes’in Yavaş Kalacağını Söylüyor!

Fransa Grand Prix’si cuma antrenmanlarında oldukça hızlı olan Scuderia Ferrari yarışta oldukça iddialı. Podyum için umutlu olan Mercedes 4. sırayı alırken Lewis Hamilton aracın burada muhteşem olmadığını dile getiriyor.

Ferrari Fransa GP’de Oldukça İddialı! Lewis Hamilton ve George Russell Mercedes’in Yavaş Kalacağını Söylüyor!
23.07.2022 13:27
0
A+
A-

Cuma günü gerçekleştirilen antrenmanlarda Ferrari ve Red Bull seansı domine ederken Lewis Hamilton ve George Russell ise beklentileri bulamadıklarını dile getirdi. Kırmızıların ve boğaların gücü sonrası zafer umutlarını kaybettiklerini ifade eden Mercedes pilotları hala inancını koruyor.

Le Castellet’e giderken oldukça umutlu olan Mercedes takımı rakiplerinin performansı sonrası umutlarını adeta yitirdi. Şampiyona mücadelesi veren Scuderia Ferrari ve Red Bull Racing takımlarının antrenmanları domine etmesi sonrası Lewis Hamilton podyum umudunu yitirdi.

Rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Mercedes sezon başlangıcından beri bir çok sorunla mücadele ediyor. Özellikle uzun süre yunuslama sorunu ile başa çıkmaya çalışan Mercedes takımı araç geliştirmelerine rağmen dördüncülükle yetindiler.

Hamilton Umudunu Kaybetti

Lewis Hamilton - Fransa 2022
Lewis Hamilton – Fransa 2022

300. yarışına çıkacak olan Lewis Hamilton “Bu hafta sonu beklediğimizden çok daha gerideyiz.”

“Yapacağımız oldukça çok iş var. Araç burada beklediğimizin aksine muhteşem değil. Gece çalışması sonrası bunu yarın daha iyi göreceğiz.”

Hamilton W13 aracının hız kaybetmesi ile ilgili olarak aracın her yerde, özellikle virajlarda zaman kaybettiğini dile getirdi.

Takım arkadaşı George Russell ise güncellemelerle ilgili olarak geliştirmelerin iyi olduğunu ancak rakiplerinin geliştirme için fırsat bulduklarını dile getirdi.

George Rusell

Russell: “Muhtemelen bugün umduğumuzdan biraz daha uzaktayız. “

İlk antrenmanlarda beklediği bulamayan Mercedes takımı gece çalışması sonrası Cumartesi günü gerçekleştirilecek sıralama turlarında ne kadar yükselebilecek bunu hep birlikte göreceğiz.

Sim Racing