formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Bu hafta İspanya’da gerçekleştirilen Formula 1 İspanya GP’de pole pozisyonu Ferrari takımının şampiyona lideri olan Pilotu Charles Leclerc’e gitti. Ferrari takımının getirmiş olduğu güncellemeler ise işe yaramış gibi duruyor. Ferrari Güncellemeleri İşe Yaradı Formula 1 yarışlarında büyük öneme sahip olan sıralama turları bu hafta İspanya’da gerçekleştirildi. Birçok takımın yeni güncellemelerle...
21.05.2022 18:08
Mercedes takımının yeni pilotu George Russell yeni kural değişiklikleri arasında takım değiştirmenin kendisi için olumlu bir yansımasının olacağını düşünüyor.
15.02.2022 11:42
Mercedes ve Red Bull arasında ki savaş giderek kızışıyor. Birbiri ardına gelen açıklamalar ise tansiyonu yükseltmeye devam ediyor. İşte Dr. Helmut Marko'nun yapmış olduğu o açıklama.
20.11.2021 15:12
Brezilya Grand Prix'sinde Lewis Hamilton ve Max Verstappen hakkındaki soruşturmalar şampiyona kaderini değiştir mi?
13.11.2021 13:32

Schumacher Başarabilecek mi? İlk Formula 1 Puanı Gelecek mi?

Haas pilotu Mick Schumacher, İstanbul Park’ta puana çok yakın. Zorlu hava koşullarında Q2’ye kalması Haas F1 takımı için puan umutlarını artırdı.

Schumacher Başarabilecek mi? İlk Formula 1 Puanı Gelecek mi?
10.10.2021 13:10
0
A+
A-

Haas pilotu Mick Schumacher, Cumartesi günü İstanbul Park’taki yağmur altında gerçekleşen zorlu koşullardan en iyi şekilde yararlanarak Q2’ye kaldı. Babasının yolundan giden çaylak pilot 14. Sıranın mutluluğunu doyasıya yaşadı.

Schumacher, Fransa GP hafta sonundan sonra ilk kez Q2’ye kalabilmek için mükemmel bir tur attı ve böylece F1 kariyerinde ilk kez Q2’de yer aldı. Fransa GP kazası sonrası puan için umutlandı.

“Evet, kesinlikle harikaydı. Bu zorlu koşullarda sürüş eğlenceliydi, sadece keyif aldım ve en iyi yaptığım şeyi yaptım – ve bu sürüş – bu yüzden takım olarak doğru kararları doğru zamanda aldığımızı düşünüyorum. Doğru bir şekilde analiz ettik, genellikle yaptığımız tüm adımlardan geçtik, ancak doğru koşullar için doğru kurulumu bulmuş gibiydik.

“1. Antrenmanlardan itibaren iyi gitti, pistte çok güzel bir his ve araçla birlikte evet, gerçekten çok mutluyum.”

Alman Sürücü Carlos Sainz ve Lance Stroll ve Williams sürücü George Russell’ın sıralamalarda yaşadığı durum için ise

“Son turu beklerseniz bu şeyler olabilir; sürmeyi ve performansımızı göstermeyi başardığımız için gerçekten mutluyum ve sanırım George’a daha yakın olmak için belki onuncu ya da iki turumuz vardı. Evet, demek istediğim bunlar oluyor,”  dedi. 

Mick Schumacher Istanbul Park 2021 Q2
Mick Schumacher Istanbul Park 2021 Q2

Başta Şampiyona Lideri Lewis Hamilton’un ve diğerlerinin grid cezası aldığı Türkiye Grand Prix’sinde Schumacher’in Pazar gününü nerede bitirebileceği ve yarın ilk F1 puanlarını alıp alamayacağı soruldu.

HABERLER

Lewis Hamilton İstanbul’da Cezalı!

“Umarım ilerleyebiliriz. Hayalimiz puanlara ulaşabilmek. Bunun gerçek olup olamayacağını bekleyip görmemiz gerekiyor, ama kesinlikle, bence analiz edeceğiz.” yarın ne yapabileceğimizi göreceğiz ve oradan devam edeceğiz.”

Formula 1 Şampiyonasında puan alamayan 3 pilottan biri olan Mick Schumacher’i, Nikita Mazepin ve yedek pilot olan Robert Kubica takip ediyor.

2021 Sürücüler Şampiyonası Güncel puan listesi için : https://www.formula1.com/en/results.html/2021/drivers.html

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.