formula 1f1sim racingsim racing türkiyeformula 1 haberesporf1 espor
Güncel Konular
Kısa bir süre önce Habertürk kanalından ayrılıp, Youtube üzerinden yayınlarına devam eden duayen gazeteci - yazar Fatih Altaylı, “Formula 1, neden Türkiye’ye gelmiyor?” sorusunun cevabını Serhan Acar’a itiraf etti.
01.08.2023 14:16
TOSFED ile yapmış olduğu işbirliği ile adını daha sık duyuran ve hemen ardından Formula 1’in vazgeçilmez ismi olan Serhan Acar’ı konuk eden Apex Racing E-Spor Merkezi oldukça ilgi görmeye başladı. Otomobil yarışlarının heyecanını sanal ortamda yaşatan Apex Racing E-Spor Merkezi ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve güncel fiyat bilgisi...
11.04.2023 18:51
TOSFED Genel Sekreteri ve Formula 1 spikeri Serhan Acar Sim Racing tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. Apex Racing E-Spor merkezinde gerçekleşecek olan toplantıya tüm simülasyon sevenler davetli...
11.04.2023 18:20
Fernando Alonso, Aston Martin koltuğuna geçerek Formula 1 dünyasında oldukça ses getirdi. Uzun vadeli anlaşma imzalayan Alonso Formula 1 tarihine geçebilir. İşte detaylar...
11.10.2022 19:06

Schumacher Başarabilecek mi? İlk Formula 1 Puanı Gelecek mi?

Haas pilotu Mick Schumacher, İstanbul Park’ta puana çok yakın. Zorlu hava koşullarında Q2’ye kalması Haas F1 takımı için puan umutlarını artırdı.

Schumacher Başarabilecek mi? İlk Formula 1 Puanı Gelecek mi?
10.10.2021 13:10
0
A+
A-

Haas pilotu Mick Schumacher, Cumartesi günü İstanbul Park’taki yağmur altında gerçekleşen zorlu koşullardan en iyi şekilde yararlanarak Q2’ye kaldı. Babasının yolundan giden çaylak pilot 14. Sıranın mutluluğunu doyasıya yaşadı.

Schumacher, Fransa GP hafta sonundan sonra ilk kez Q2’ye kalabilmek için mükemmel bir tur attı ve böylece F1 kariyerinde ilk kez Q2’de yer aldı. Fransa GP kazası sonrası puan için umutlandı.

“Evet, kesinlikle harikaydı. Bu zorlu koşullarda sürüş eğlenceliydi, sadece keyif aldım ve en iyi yaptığım şeyi yaptım – ve bu sürüş – bu yüzden takım olarak doğru kararları doğru zamanda aldığımızı düşünüyorum. Doğru bir şekilde analiz ettik, genellikle yaptığımız tüm adımlardan geçtik, ancak doğru koşullar için doğru kurulumu bulmuş gibiydik.

“1. Antrenmanlardan itibaren iyi gitti, pistte çok güzel bir his ve araçla birlikte evet, gerçekten çok mutluyum.”

Alman Sürücü Carlos Sainz ve Lance Stroll ve Williams sürücü George Russell’ın sıralamalarda yaşadığı durum için ise

“Son turu beklerseniz bu şeyler olabilir; sürmeyi ve performansımızı göstermeyi başardığımız için gerçekten mutluyum ve sanırım George’a daha yakın olmak için belki onuncu ya da iki turumuz vardı. Evet, demek istediğim bunlar oluyor,”  dedi. 

Mick Schumacher Istanbul Park 2021 Q2
Mick Schumacher Istanbul Park 2021 Q2

Başta Şampiyona Lideri Lewis Hamilton’un ve diğerlerinin grid cezası aldığı Türkiye Grand Prix’sinde Schumacher’in Pazar gününü nerede bitirebileceği ve yarın ilk F1 puanlarını alıp alamayacağı soruldu.

HABERLER

Lewis Hamilton İstanbul’da Cezalı!

“Umarım ilerleyebiliriz. Hayalimiz puanlara ulaşabilmek. Bunun gerçek olup olamayacağını bekleyip görmemiz gerekiyor, ama kesinlikle, bence analiz edeceğiz.” yarın ne yapabileceğimizi göreceğiz ve oradan devam edeceğiz.”

Formula 1 Şampiyonasında puan alamayan 3 pilottan biri olan Mick Schumacher’i, Nikita Mazepin ve yedek pilot olan Robert Kubica takip ediyor.

2021 Sürücüler Şampiyonası Güncel puan listesi için : https://www.formula1.com/en/results.html/2021/drivers.html

Sim Racing